Niedziela, 16.06.2024, Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Film dla osób z mocną psychiką! Dramatyczny apel pacjenta elbląskiego szpitala zakażonego koronawirusem

15.10.2020, 11:54:00 Rozmiar tekstu: A A A
Film dla osób z mocną psychiką! Dramatyczny apel pacjenta elbląskiego szpitala zakażonego koronawirusem

Pacjent Szpitala Miejskiego w Elblągu postanowił opublikować filmik, na którym opowiada o swojej chorobie - koronawirusie. - To, co się dzieje za tymi drzwiamy to jest coś, czego nikomu nie życzę oglądać. Tutaj ludzie umierają, walczą nie tylko o zdrowie - mówi.


Wczoraj, 14 października, na różnych portalach społecznościowych takich jak Twitter czy Facebook, opublikowano filmik, na którym pacjent Szpitala Miejskiego w Elblągu zwraca się do wszystkich, którzy nie wierzą w istnienie koronawirusa.
 

- Docierają do mnie niefajne informacje. Przestańcie ludzie plotkować. Nie opowiadajcie bzdur, nie wymyślajcie spisków, różnych teorii. Nie wiem, co się z wami wydarzyło. Moja choroba, COVID, już mnie troszeczkę przejechała - opowiada pacjent elbląskiego szpitala. - Też się z tego śmiałem, bo co to znaczy "bezobjawowo". No to mam teraz objawowo. Udało mi się po prawie tygodniu podnieść się z łóżka, ale to, co przeżyłem to jest moje i to, co się dzieje za tymi drzwiamy to jest coś, czego nikomu nie życzę oglądać.

 

Tutaj ludzie umierają, walczą nie tylko o zdrowie. Tutaj nikt nie wybiera peselu. Tutaj leży 13-letnia dziewczynka z matką. One mają kłopoty z oddechem. One są z Działdowa. Tutaj leży lekarz z Działdowa, lat 51. Tutaj dwa dni temu zmarł człowiek, który został pochowany tego samego dnia. To nie są żarty

- podkreślił pacjent.


Internauci zaczęli komentować, że na filmiku występuje wynajęty aktor, który wcale nie jest pacjentem szpitala.

 

Nie zatrudniliśmy żadnego aktora. Pacjent nagrał filmik z własnej woli. Pacjent podał na filmiku swoje imię i nazwisko i potwierdzam, że pod takim imieniem i nazwiskiem leży w naszym szpitalu. Leży na oddziale chorób płuc, bo ten oddział jest zaadaptowany do leczenia pacjentów z koronawirusem. Oprócz oddziału zakaźnego, gdzie mamy 28 łóżek, mamy również 16 łóżek na oddziale chorób płuc i 5 łóżek na oiomie.  Na ten czas mamy 53 łózka i nadal je zwiększamy

- mówi w rozmowie z nami Małgorzata Adamowicz, rzeczniczka prasowa Szpitala Miejskiego w Elblągu.


Małgorzata Adamowicz podkreśliła, że to jej zdaniem jest filmik ku przestrodze. - Niestety nie wszyscy tak to odbierają i wiele osób to negatywnie komentuje. Koronawirus to poważna choroba. Na dzień dzisiejszy mamy 42 pacjentów. Chroba nie wybiera statusu pacjenta. Nie patrzy na płeć, wiek, status społeczny. W momencie, gdy ktoś jest bardziej osłabiony choroba atakuje. Słuchajmy tych, którzy tego doświadczyli - stwierdziła.


Pacjent w filmiku poruszył także kwestię traktowania personelu medycznego. - Pamiętam, jak było na początku, kiedy była pierwsza fala. Szliście pod szpitale, klaskaliście, przynosiliście catering tym wszystkim medykom. Mówiliście, że są bohaterami. Dzisiaj przestaliście już w sklepach uważać na siebie, przestaliście myć ręce, przestaliście nosić maseczki. Śmiejecie się z tego wszystkiego - zaznaczył.

 

Przez COVID umiera się na raty. Nikt nie umiera natychmiast. Tu się ludzie męczą. To strasznie boli. (...) Nie mogę wam pokazać tego wszystkiego, bo jest RODO, ale za tymi drzwiami ludzie walczą. Jesteśmy oddzieleni od całego świata śluzą. (...) Do nas wchodzą tylko w kombinezonach. Współczuję temu personelowi, bo widzimy jak oni tu walczą, jak ciężko pracują, jak są poubierani, jak ten pot w środku w nich się leje, jak są podciśnięci od tych maseczek, od tego wszystkiego. To się dzieje naprawdę, to nie jest rządowa propaganda. Uwierzcie mi

- apeluje.

 

Niestety dochodzą do mnie informację, że do pielęgniarek szpitala dzwonią ludzie i pytają, w których sklepach robią zakupy, że będą miały problemy. Od czasu kiedy się klaskało medykom do tego, co jest teraz to daleka droga. A to teraz jesteśmy w tej najtrudniejszej sytuacji. W marcu, kwietniu to było preludium. Chorych ludzi było zdecydowanie mniej

- przyznaje Małgorzata Adamowicz.


Obecnie w Polsce jest 149 tys. 903 zakażonych koronawirusem (w tym 3 tys. 308 ofiary śmiertelne). Tylko dziś potwierdzno 8 tys. 99 nowych przypadków. W województwie warmińsko-mazurskiem od początku pandemii wykryto 3 tys. 105 zakazeń, a w Elblagu 186. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 13

%38.5 %61.5


Komentarze do artykułu (40)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Feliks Dzierżyński
  Czwartek, 15.10

  Antyszczepionkowe matołectwo i foliarscy korwin-durnie powinni być surowo karani maksymalnymi mandatami, podobnie jak za rozpowszechnianie fałszywych informacji mogących prowadzić do niekorzystnego rozporządzenia mieniem czy nawet utraty zdrowia i życia. To jest zwyczajne przestępstwo oraz podżeganie do tegoż. Kilka wyroków skazujących załatwiłoby sprawę w skali kraju.

 2. 2
  +26
  ~ cóż
  Czwartek, 15.10

  Mamy obecnie kryzys zaufania do medyków. A wszystko przez pieniądz.

 3. 3
  --21
  ~ Ściema i fikcja
  Czwartek, 15.10

  Aktor wynajęty i opłacony.

 4. 4
  --24
  ~ Ja
  Czwartek, 15.10

  Jaka gazeta, taki artykuł.Żenujące.

 5. 5
  --13
  ~ do Feliks Dzierżyński
  Czwartek, 15.10

  o juz czerwona szuja poczuła smak powrotu komuny. najlepiej wszystkim geby pozamykac i pozakrywac. Ten kto trzezwo mysli juz jest wedlug feliksa wrogiem narodu. Bardzo dobrze ze sa ludzie ktorzy nie wierza w ta paranoje krewowana przez media. Sami ratown icy medyczni mowia wszem i wobec ze te maseczki przed niczym i nikogo nie chronia. Jest to gruby wał po tym jak szumowski z bratem sprowadzili zapas chinskich maseczke na 3 lata w przod ktore na dodatek efektownie sprowadzili ukrainskim antonowem. towar musi sie zwrocic. Wiec kazdy to kupi bo kto nie temu wlepia madat. a wiadomo ze ciemny lud w tym rodzina feliksa kupia te maseczki w duzych ilosciach bo tak naprawde po 30 minutach plucia i smarkania w maseczke nadaje sie ona do smietnika. Noszenie tych maseczek jest oblesne.

 6. 6
  +29
  ~ m
  Czwartek, 15.10

  @ Ściema i fikcja - przejrzyj filmografie, zobacz w jakich filmach grał, uwierz, że rząd by nie chciał go wynająć :)

 7. 7
  +5
  ~ A może Jeżow.
  Czwartek, 15.10

  No oczywiście najlepiej pier....ć, że to ściema i ustawka, a wszyscy, którzy na własnym przykładzie pokazują jaka to ciężka i niebezpieczna choroba to podstawieni za kasę. No co można zrobić, aby tą głupotę z reprezentacji antycovidowców zneutralizować ?. W naszych warunkach to chyba poprzez model chiński tj. sadzać do więzienia lub model z okresu stalinizmu w postaci prewencyjnego pobytu w przymusowych ośrodkach resocjalizacji znanych szerszej publiczności pod nazwą gułagu.

 8. 8
  +2
  ~ m
  Czwartek, 15.10

  @ A może Jeżow- bardzo mocno się zgadzam!

 9. 9
  +7
  ~ Jankam
  Czwartek, 15.10

  Nie powinnam życzyć nikomu zachorowania na COVID , ale chciałabym żeby osoby które traktują to jak jakiś żart, rządową propagandę lub jakiś spisek, zaraziły się korona wirusem i zaczęli mieć problemy z wydolnością płucną. Chętnie bym wtedy ich wysłuchała ile to mają racji w swoich fanatycznych przekonaniach.

 10. 10
  +17
  ~ Kat Na Idiotów
  Czwartek, 15.10

  Aktor też może zachorować teraz tylko należy uzyskać informacje , ze szpitala, że to prawda....Wówczas byłby sens pisać artykuł.....Jeśli nikt taki nie był chory to kto za tym stoi i dlaczego zrobił taki numer?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3741600513458