Wtorek, 1.12.2020, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Nowe obostrzenia dotyczą również imprez. Co z wydarzeniami zaplanowanymi na ten weekend? Czy kina i teatry będą otwarte?

09.10.2020, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe obostrzenia dotyczą również imprez. Co z wydarzeniami zaplanowanymi na ten weekend? Czy kina i teatry będą otwarte?

Nowe obostrzenia związane z pandemią mogą zweryfikować nasze weekendowe plany. W przypadku wesel czy chrzcin restrykcje dotyczące mniejszej liczby gości zaczną obowiązywać dopiero od 17 października. Jednak wydarzenia kulturalne, koncerty, festyny już od soboty będą się odbywały na zmienionych zasadach. W związku z tym część z nich została odwołana.

Rząd wprowadził w Polsce nowe obostrzenia związane z pandemią. Restrykcje dotyczą również organizacji imprez okolicznościowych i wydarzeń kulturalnych. Obowiązują już od soboty (10 października). Co dokładnie się zmieni?

Podczas wydarzeń kulturalnych, koncertów odbywających się w przestrzeni publicznej zajętych będzie mogło być 25 proc. dostępnych miejsc. W imprezach w plenerze może uczestniczyć maksymalnie 100 osób z uwzględnieniem tego, że liczba uczestników nie może przekroczyć na wydarzeniach kulturalnych jednej osoby na pięć metrów kwadratowych.

W związku z tym odwołano część imprez zaplanowanych w Elblągu na ten weekend. Na nieznany jeszcze termin przełożony został festyn sportowo-rekreacyjny „Wybierz sport, nie nałogi”, który miał się odbyć w najbliższą sobotę na torze Kalbar w Elblągu. Koncert z cyklu Ghost Guest, zaplanowany na niedzielę, 11 października, odwołała Galeria EL.Nie odbędzie się również Charytatywny Zlot dla Schroniska Elbląg, wydarzenie planowane przez motocyklistów na sobotę. Przeniesiony na inny termin zostało także wydarzenie z okazji 60-lecia Klubu Turystyki Pieszej "Delta".

Pozostałe wydarzenia zaplanowane na ten weekend odbędą się, ale w reżimie sanitarnym. Wśród nich jest m.in. Noc Bibliotek.

Nie odwołujemy Nocy Bibliotek. Na większość działań planowanych w ramach tego wydarzenia już wcześniej były zapisy, więc liczba uczestników nie będzie przekraczała tej zgodnej z nowymi obostrzeniami. Jeśli chodzi o film dla dzieci, to jeśli będzie więcej chętnych niż miejsc, osoby, które nie zmieszczą się na sali, otrzymają kod i będą mogły obejrzeć film w domu. Z kolei wykłady odbędą się na sali św. Ducha, która jest na tyle dużą, aby pomieścić wszystkich chętnych, bez łamania nowych obostrzeń. Oczywiście zabezpieczone będą środki do dezynfekcji, zachowana odpowiednia odległość. Wszystkich uczestników Nocy będziemy prosili też o założenie maseczek

- mówi Renata Milewska z Biblioteki Elbląskiej.

Co z kinami, teatrami? Elbląg znajdzie się w strefie żółtej, więc nie zostaną one zamknięte. Jednak zgodnie z wytycznymi również tu zajętych może być w nich 25 proc. dostępnych miejsc.

Jesteśmy przygotowani. W dużej sali kinowej jednocześnie będzie mogło oglądać film ok. 100 osób, w małej ok. 30. To jeszcze jest w miarę spora liczba widzów. Gdy wznawialiśmy działalność po lockdownu zdarzało się, że graliśmy dla 8-6 osób. Kino będzie funkcjonowało zgodnie z ograniczeniami, zachowując dystans społeczny

- mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich "Światowid".

Nowe obostrzenia dotyczą również imprez okolicznościowych. Na weselach, chrzcinach i innych podobnych wydarzeniach w strefie żółtej obowiązuje limit 75 osób, które mogą brać w nich udział. To ograniczenie wejdzie w życie z tygodniowym okresem dostosowawczym, a więc 17 października.

W ten weekend mamy ostatnie śluby. Więc nie będziemy mieli problemu z dostosowaniem się do nowych wytycznych. Ten sezon ślubny już się kończy, więc pewnie ograniczenie liczby gości akurat w przypadku wesel nie będzie jakoś specjalnie dotkliwe. Co do innych uroczystości? Będziemy musieli się dostosować. Dla nas dobrą wiadomośći jest, że na razie w ogóle możemy działać i nie ma powtórki z wiosny tego roku

- mówi właściciel jednej z sal weselnych w Elblągu.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ Bzzzzzyk
  Piątek, 09.10

  Ja to bym chcial zeby w koncu zamkneli to marne dziennikarstwo w Waszym wykonaniu.... i szerzenie paniki... ciekawe czy zamkną info.elbląg z powodu covid-19.... miejmy nadzieje.😄

 2. 2
  +2
  ~ mieszkanka
  Piątek, 09.10

  Balet Jezioro Łabędzie znowu odwołany .Pieniądze wpłacone i nie wiem czy w ogóle dojdzie do skutku .Pieniędzy nie chcą oddać ile można czekać bo następny termin w marcu tj. maił być w tym roku w marcu .Rok czekania i jeszcze nie wiadomo czy się odbędzie

 3. 3
  +5
  ~ Atak nowego wirusa.
  Piątek, 09.10

  Rzeczywiście stwierdzenie wirusologów i specjalistów chorób zakaźnych, że w Polsce pojawił się gorszy wirus niż Covid 19 jest prawdziwe. To nasz nieuzasadniony optymizm, że ten Covid jest niegroźny i dość szybko wygramy z nim wojnę. A te zdziwienia i złość z racji odwoływanych imprez lub zapowiedzi dalszych ograniczeń potwierdzają ten fakt. Wciąż uważamy, że ta epidemia to przesada, a walkę z nią traktujemy jako zasłonę przed różnymi problemami.

 4. 4
  0
  ~ kowal1962
  Sobota, 10.10

  A co z basenami ,dzisiaj jechslam kolo Dolinki i miejsca na parkingu przy basenie nie bylo absurd;)

 5. 5
  0
  ~ kino
  Niedziela, 11.10

  za to w maglu na starym to przestrzegaja zakazów a policyje przejezdza i pali glupa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.514447927475