Poniedziałek, 28.09.2020, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KORONAWIRUS

Jerzy Wcisła miał kontakt z senatorem zakażonym koronawirusem. "Zgłosiłem się do elbląskiego sanepidu"

07.08.2020, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jerzy Wcisła miał kontakt z senatorem zakażonym koronawirusem. "Zgłosiłem się do elbląskiego sanepidu"
Fot. Archiwum redakcji

Senator Koalicji Polskiej - PSL Jan Filip Libicki poinformował w sobotę (1.08.), że jest zakażony koronawirusem. 1,5 tygodnia wcześniej kontakt z politykiem miał m.in. senator PO Jerzy Wcisła.

30 lipca br. Jan Filip Libicki prowadził posiedzenie senackie Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej, której członkiem jest senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin. U obu polityków potwierdzono zakażenie koronawirusem. - Byłem z senatorem Libickim na komisji, rozmawialiśmy bez maseczek, czego żałuję - powiedział w rozmowie dla Polsat News Artur Dunin.

Natomiast 21 lipca, Jerzy Wcisła uczestniczył wraz z Janem FIlipem Libickim w spotkaniu poświęconym tarczy antykryzysowej dla branży turystycznej. - Jestem w zarządzie klubu, więc siedziałem za stołem prezydialnym, a Filip Libicki siedział dalej. To była duża sala konferencyjna i myśmy bezpośrednio się nie zetknęli - wyjaśniał Jerzy Wcisła. - Jednak zanim Marszałek podjął dezyzję, że wszyscy senatorowie powinni poddać się badaniom postanowiłem się przebadać. Chciałem móc normalnie uczestniczyć w posiedzeniach Senatu, a nie zdalnie.
 

Wewnętrznie byłem przekonany, że wynik będzie negatywny, ale na wszelki wypadek ograniczyłem wszelkie kontakty służbowe i rodzinne, żeby nie narażać osób, szczególnie tych starszych. Wolałem zastosować reżim wewnętrzny

- dodał Jerzy Wcisła.

Jak Jerzy Wcisła zareagował na wiadomość, że u Jana Filipa Libickiego potwierdzono zakażenie koronawirusem? - W moim przypadku nie było oficjalnej kwarantanny, bo było duże prawdopodobieństwo, że do zarażenia nie doszło, ale do momentu poznania wyników unikałem kontaktu z osobami trzecimi - wyjaśnia Jerzy Wcisła. - Dowiedziałem się o zakażeniu 11 dni po spotkaniu. Zwykle po takim czasie powinny się pojawić jakieś objawy, a nic się nie pojawiło.

Senator początkowo chciał przeprowadzić badania prywatnie w Gdańsku. - Od razu, gdy się dowiedziałem, że Filip Libicki jest zakażony na swoją rękę zacząłem szukać, gdzie mogę przeprowadzić takie badania. Pomyślałem o odpłatnych badaniach w Gdańsku. Okazało się, że niestety nie mogłem się tam dodzwonić. Po połowie dnia zrezygnowałem - przyznał senator.

 

Zgłosiłem się do elbląskiego sanepidu i tu obsługa była wręcz perfekcyjna. Od razu zostałem skierowany na konkretną godzinę do Szpitala Miejskiego w Elblągu. Tam wszystko sprawnie poszło, nie było żadnych problemów. Już następnego dnia otrzymałem wyniki pocztą, a smsem otrzymałem kod. Wynik był zakodowany, więc tylko ja miałem do niego dostęp. Tu nie miałem żadnych zastrzeżeń

- opowiadał Jerzy Wcisła.

Obecnie w Polsce liczba zakażonych wzrosła do 50 tys. 324. - Walka z epidemią podporządkowana jest celom politycznym. O tym, że fala może wrócić specjaliści mówili od dawna. Premier przed drugą turą wyborów zapewniał, że my już koronawirusa w Polsce praktycznie nie mamy, sytuacja jest opanowana, nikomu nic nie grozi, a ludzie, szczególnie starsi, mogą iść na wybory, bo nie ma zagrożenia - stwierdził Jerzy Wcisła. - Dwa tygodnie po wyborach mamy eksplozję nowych zachorowań. Nie mogę twierdzić, że jest to wynik samych wyborów, ale na pewno jest to efekt atmosfery beztroski, którą zasiały władze.

- Mamy rekordy zachorowań i trudną przyszłość przed sobą jeśli chodzi o walkę z koronawirusem. Jest to wyraz nieodpowiedzialności państwa, takiej politycznej, w takiej trudnej sytuacji kryzysowej. Przed nami jeszcze jeden dylemat, do którego Polska w ogóle nie jest przygotowana mimo, że od lutego wiemy, że jest koronawirus. Od kwietnia młodzież nie chodzi do szkół i co z nią będzie? Tego nikt nie wie, bo jeżeli epidemia będzie się rozszerzała to trzeba będzie znowu przejść na zdalne nauczanie. To jest problem szczególnie dla szkół podstawowych, ale i dla samorządów, bo wiąże się to z większymi kosztami, które nie są w pełni rekompensowane. Przyszłość nie wygląda zbyt różowo - mówił Jerzy Wcisła.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (25)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ Iza
  Piątek, 07.08

  Ciekawe czy w przypadku zwykłego zjadacza chleba efekt kontaktu z sanepidem byłby aż tak piorunująco wzorowy...

 2. 2
  +9
  ~ Kross
  Piątek, 07.08

  Złego licho nie bierze.

 3. 3
  +9
  ~ anka
  Piątek, 07.08

  Szkoda słów.

 4. 4
  +13
  ~ iza
  Piątek, 07.08

  też dobry sposób zaistnienia.

 5. 5
  +12
  ~ Mamy Dość
  Piątek, 07.08

  Zaraza podwójna.

 6. 6
  +6
  ~ Kassandra
  Piątek, 07.08

  Santo Subito !!!!

 7. 7
  +19
  ~ Parcie na szklo
  Piątek, 07.08

  Normalnie męczennik narodu.. od razu widać kto ma parcie i chce zaistnieć w mediach. Komu ma to służyć? Kilkadziesiąt v tysięcy chorych w Polsce , nie rozumiem komu ten tekst ma służyć? Że co? Mam współczuć, rozpaczać czy turlać się

 8. 8
  +13
  ~ hahaaahaaa
  Piątek, 07.08

  no proszę, a mi uprzejma Pani w sanepidzie elbląskim oświadczyła, że w elblągu nie robi się testów i chyba w Gdańsku można wykonać test - ale muszę sobie poszukać... BRAVO !!!!

 9. 9
  +16
  ~ cóż począć
  Piątek, 07.08

  Jakby to powiedzieć - mieć kontakt z senatorem , dla mężczyzny to brzmi tęczowo. Nie każdy by się odważył publicznie to wyznać. teraz nie wiem co jest lepsze - kontakt z senatorem czy kontakt z harleyem.Obydwa kontakty tak samo się kończą. Kiedyś kontakt, to był wyłącznik prądu. Postęp kontaktowy jest gwałtowny. Potomstwa z tego nie będzie.

 10. 10
  +18
  ~ ozdrowieniec
  Piątek, 07.08

  A ten Jurek motorówki to siechwali czy się żali. Proponuje zgłosić się do koleżanki z PO, i już będzie załatwiła sale szpitalna

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.