Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ GRANICZNA

Nowe możliwości służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej

11.02.2024, 15:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe możliwości służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej
Fot.MOSG

110 miejsc czeka w tym roku na kandydatów do służby w Morskim Oddziale Straży Granicznej, rekrutacja już się rozpoczęła. Dokumenty aplikacyjne można składać w Komendzie MOSG w Gdańsku oraz w jednostkach Straży Granicznej w Świnoujściu, Rewalu, Szczecinie, Kołobrzegu, Darłowie, Ustce, Władysławowie, Elblągu i Krynicy Morskiej.

 

 

 

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba niekarana, posiadająca wyłącznie polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie oraz zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych.

 

Postępowanie kwalifikacyjne podzielone jest na dwa etapy. W pierwszym, który odbywa się w Gdańsku i w Szczecinie, komisja rekrutacyjna sprawdza kompletność dokumentów złożonych przez kandydata i przeprowadza z nim rozmowę kwalifikacyjną. Wysyłany jest on również na badanie psychologiczne oraz psychofizjologiczne, czyli tzw. wariograf.

 

 

 

W drugim etapie postępowania organizowanym w Komendzie MOSG w Gdańsku kandydaci rozwiązują testy z wiedzy ogólnej i wybranego języka obcego, przechodzą egzamin ze sprawności fizycznej i rozmowę kwalifikacyjną. Następnie rekruci wysyłani są na komisję lekarską, która ustala ich zdolność do służby. Nowością dla przyszłych funkcjonariuszy jest możliwość podjęcia w ramach służby studiów w Wyższej Szkole Straży Granicznej w Koszalinie. Po trzech latach nauki absolwenci uzyskują tytuł licencjata i stopień młodszego chorążego Straży Granicznej.

 

Informacje na temat naboru zamieszczone są na stronie internetowej oddziału w zakładce „Rekrutacja do służby w MOSG”. Wszelkie informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu 58/524-24-24. Do dyspozycji kandydatów są specjalni koordynatorzy dostępni pod numerem tel. 721-961-599 dla województwa zachodniopomorskiego i 797-337-256 dla pozostałych województw.

 


kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot.MOSG


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Jarosław
  Czwartek, 25.01

  Może czas pomyśleć przy tak dużych brakach kadrowych w każdej mundurówce o dopuszczeniu za zawodu policjanta i strażnika granicznego osób z wykształceniem zawodowym .

 2. 2
  +5
  ~ bm,
  Niedziela, 11.02

  a może jeszcze po OHP tak będzie lepiej

 3. 3
  +1
  ~ Komandor
  Poniedziałek, 12.02

  Wąsik i Kamiński odpadają w przedbiegach !

 4. 4
  0
  ~ Arc
  Poniedziałek, 12.02

  Wariograf, testy, rozmowy i rozmowy, plik dokumentów, ćwiczenia, egzaminy i co z tego się ma? Ich na prawde popier...o. Potem bredzą, że chętnych nie mają.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4571290016174