Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Odkryj Liceum Sztuk Plastycznych podczas szkolnych Drzwi Otwartych!

05.03.2024, 18:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Odkryj Liceum Sztuk Plastycznych podczas szkolnych Drzwi Otwartych!

Jeśli ciekawią Cię realia nauki w Liceum Sztuk Plastycznych - serdecznie zapraszamy do udziału w Drzwiach Otwartych , które odbędą się 16 marca w godz. 10.00 - 14.00

 


Zgłębianie świata sztuki w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym to kompleksowy proces edukacyjny, ale również inspirująca podróż w towarzystwie pedagogów - praktykujących artystów,  pasjonatów i ekspertów. LSP jest miejscem, w którym nowoczesna infrastruktura dostosowana do pracy w różnych twórczych technikach łączy się z kreatywnym i zindywidualizowanym podejściem do edukacji.


Okazja do tego, by zwiedzić szkolne pracownie, porozmawiać z uczniami i nauczycielami, obejrzeć prace uczniów i zadać wszystkie nurtujące pytania nadarzy się już wkrótce podczas najbliższych Drzwi Otwartych. Tradycyjnie odwiedziny w naszej szkole stanowią również zaproszenie do udziału w warsztatach, które pozwolą Wam poczuć choć przez chwilę, jak  może wyglądać nauka w “Plastyku”.
Warsztaty z rysunku, z rzeźby oraz malarstwa odbędą się w godzinach 10:30 do 14:00.  Pracownie Techniki Druku Artystycznego, Pracownia Fotografii i Filmu oraz Pracownia Projektowania i przestrzenie szkolne będą otwarte dla zwiedzających.


Co czeka na uczestników? ️


1,5-godzinne zajęcia z rysunku, które pozwolą Ci świadomie komponować i przekładać obserwacje z natury na płaszczyznę dwuwymiarową!


1,5-godzinne warsztaty malarstwa, gdzie nauczysz się postrzegać barwy i łączyć ze sobą 3 kolory podstawowe, aby uzyskać wszystkie inne!


Warsztaty rzeźby, gdzie będziesz pracować nad tworzeniem brył geometrycznych w glinie. Potrenujemy analizę skali i relacji przestrzennych między przedmiotami.


Co musisz zabrać ze sobą?


Blok A3
Farby akrylowe w 3 kolorach podstawowych + biel
Pędzle różnego rodzaju i rozmiaru
Ołówki, gumkę i temperówkę

 

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc na warsztatach – prosimy o dokonanie rejestracji: LINK

 


Nauka w LSP trwa pięć lat. Młodzież  rozwija swoje zdolności na przedmiotach artystycznych takich, jak: malarstwo, rysunek, rzeźba, podstawy projektowania, projektowanie multimedialne, podstawy fotografii i filmu, oraz wybrana specjalizacja artystyczna: intermedia, techniki druku artystycznego, projektowanie graficzne. Jesteśmy dumni z faktu, że stale poszerzamy ofertę edukacyjną (m. in. w tym roku szkolnym o techniki wklęsłodruku, które bardzo trudno jest poznać na własną rękę czy na warsztatach) Dzięki kompleksowemu edukacyjnemu podejściu obejmującemu różnorodne dziedziny oraz własnej pracowitości i ambicji nasi uczniowie zdobywają prestiżowe wyróżnienia (m.in. stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego). Wśród absolwentów placówki znajdziemy studentów najlepszych uczelni artystycznych w Polsce.  


W codziennej szkolnej pracy na zajęciach stosowane są współczesne technologie i narzędzia artystyczne. Pracownie są cyklicznie modernizowane i wyposażone w wysokiej jakości sprzęt, pozwalający na eksperymentowanie w różnych mediach, od tradycyjnego malarstwa sztalugowego i rzeźby po nowoczesne techniki cyfrowe. Pracujemy z programami, technologiami i rozwiązaniami stosowanymi powszechnie w przemyśle kreatywnym na rynku pracy, by umiejętności młodzieży były aktualne i przekładały się na atrakcyjność CV czy portfolio naszego absolwenta.


Pracujemy w przyjaznej, kameralnej atmosferze, co wpływa na indywidualizację i komfort procesu nauczania. Integracji, poszerzaniu horyzontów,  nabieraniu doświadczenia sprzyja udział w projektach i programach grantowych takich, jak: Erasmus +, WENA Fundacji Rodziny Staraków, Fundacji PZU, Fundacji BOŚ, stażach zawodowych u pracodawców z sektora kreatywnego; lokalnych i ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych konkursach czy zagranicznych wyjazdach w ramach programu Erasmus +.


Liceum Sztuk Plastycznym kładzie nacisk na doradztwo zawodowe oraz projekty edukacyjne, które pomagają młodym ludziom w świadomym poruszaniu się na rynku pracy w sektorze kreatywnym oraz planowaniu kolejnych kroków artystycznego rozwoju w przyszłości.  Współpracujemy z różnorodnymi instytucjami kultury, fundacjami, firmami, by zapewnić naszej młodzieży warunki do wszechstronnego rozwoju.


TERMINARZ REKRUTACJI:


Do 4 czerwca (wtorek) – składanie podań wraz z wymaganymi dokumentami (dokumenty do pobrania w zakładce Dokumenty rekrutacyjne)


7 czerwca (piątek) – egzaminy wstępne (szczegółowy harmonogram zostanie podany w terminie późniejszym)


Do 14 czerwca (piątek) – ogłoszenie listy kandydatów wstępnie zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do szkoły


Do 5 lipca (piątek) – kandydaci, którzy zdali egzamin wstępny i zostali zakwalifikowani do przyjęcia do szkoły składają potwierdzenie woli nauki oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty


Do 9 lipca (wtorek) – lista kandydatów przyjętych do szkoły


Więcej informacji dostępne pod linkiem: liceumplastyczne.elblag.com.pl

 

 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.10464000701904