Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Nowe laboratoria w ANS w Elblągu!

29.11.2023, 11:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Nowe laboratoria w ANS w Elblągu!

23 listopada nadszedł wyczekiwany dzień, w którym otwarte zostało Centrum Kompetencji Społecznych - jednej z największych inwestycji realizowanych przez Akademię Nauk Stosowanych w Elblągu.

 

Studenci będą rozwijali swoje umiejętności wśród licznych laboratoriów i pracowni, takich jak:
 

 • Laboratorium dronów - pracownia budowy, programowania i badania dronów,
   
 • Laboratorium modelowania 3D - pracownia skanowania i modelowania 3D,
   
 • Laboratorium modelowania 3D - pracownia modelowania komputerowego,
   
 • Pracownia wytwarzania prototypowych części dronów,
   
 • Pracownia Studenckich Aktywności Społecznych,
   
 • Pracownia programowania urządzeń mobilnych,
   
 • Pracownia eksperymentów z materiałami,
   
 • Pracownia robotyki i mechatroniki,
   
 • Pracownia Internetu Rzeczy.

 

Specjalistyczne laboratoria będą m.in. wykorzystywane podczas zajęć na kierunkach Ekonomia, Informatyka, Budownictwo, Mechanika i budowa maszyn a także Kosmetologia. Uczelnia odpowiadając na potrzeby rynku pracy stworzyła nowoczesne specjalności: modelowanie 3D oraz modelowanie 3D w zastosowaniach medycznych, prototypowaniu i mediach interaktywnych.

 

W ANS w Elblągu skupiamy się na praktyczności studiowania. O praktycznym wymiarze studiów w Uczelni świadczą wielomiesięczne praktyki zawodowe w najlepszych firmach i instytucjach oraz wykładowcy praktycy dbający o to, aby z zajęć wynieść nie tylko wiedzę teoretyczną, ale również przydatne umiejętności.

 

Wszystkie te nowoczesne technologie będą dostępne nie tylko dla studentów, ale również dla uczniów ze szkół średnich współpracujących z ANS w Elblągu, którzy tłumnie odwiedzają mury naszej Uczelni w ramach licznych wykładów i warsztatów.

 

„Centrum Kompetencji Społecznych powstało także z myślą o współpracy regionalnej. Z tej bazy będzie korzystała również młodzież z około 20 szkół średnich, z którymi ściśle współpracujemy”

~ mówił Rektor ANS w Elblągu dr inż. Jarosław Niedojadło, prof. uczelni.

 

Wszystko to sprawia, że absolwenci Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu postrzegani są jako wykwalifikowani specjaliści, którzy mają znacznie większe szanse na znalezienie posady w wymarzonym zawodzie.

 

Pełna oferta kierunków studiów Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu oraz szczegółowe zasady rekrutacji znajdują się na stronie internetowej ans-elblag.pl/rekrutacja.

 

 

Artykuł dotyczy projektu pt.: „Centrum Kompetencji Społecznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu" realizowanego w ramach Osi priorytetowej 9 – „Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych", Działania 9.3 – „Inwestycje w edukację, umiejętności i uczenie się przez całe życie poprzez rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej", Poddziałania 9.3.2 – „Infrastruktura dydaktyczna szkół wyższych" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.075680017471313