Poniedziałek, 4.03.2024, Imieniny: Lucja, Kazimierz, Eugeniusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Dobra Drużyna PZU – kolejne 52 tys. młodych zawodników ze wsparciem PZU

23.06.2023, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dobra Drużyna PZU – kolejne 52 tys. młodych zawodników ze wsparciem PZU

Znamy beneficjentów drugiej edycji programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Lista podmiotów, które w tym roku otrzymają dofinansowanie od PZU została opublikowana na stronie internetowej: www.dobradruzynapzu.pl, a wyniki podsumowano podczas konferencji prasowej w Turznicy k. Ostródy. PZU udzieli wsparcia 450 podmiotom, które zajmują się organizacją zajęć, turniejów oraz zawodów sportowych dla dzieci i młodzieży, głównie z ośrodków pozawielkomiejskich . Do Dobrej Drużyny PZU dołączy tym samy ponad 52 tysiące dzieci i młodzieży z klubów, stowarzyszeń i związków sportowych z całej Polski. Drużyna PZU ma już ponad 122 tysiące zawodników. Jej kapitanem jest niezmiennie sponsorowana przez PZU najlepsza tenisistka na świecie – Iga Świątek.

 

Podsumowanie drugiej edycji programu prewencyjnego

 

21 marca PZU rozpoczął otwarty nabór wniosków w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU. Przez miesiąc wszystkie fundacje, stowarzyszenia, ludowe zespoły sportowe, uczniowskie kluby sportowe czy związki sportowe, które prowadzą działalność co najmniej od 1 stycznia 2021 roku, ubiegać się o dofinansowanie w wysokości 5 tys. zł, 10 tys. zł lub 15 tys. zł na zakup sprzętu sportowego,  pokrycie kosztów wynajmu obiektów sportowych w celu prowadzenia treningów i organizacji rywalizacji sportowej, opłacenie transportu na zawody sportowe czy pokrycie kosztów opłaty startowej w różnych rozgrywkach i zawodach.

 

 

 

 

Wyniki drugiej edycji programu grantowego podsumowano na konferencji prasowej w Turznicy k. Ostródy.

 

- Wydarzenia z udziałem Dobrej Drużyny PZU dostarczają nam zawsze dużo pozytywnej energii. Za każdym razem, kiedy widzimy zaangażowanie młodych zawodników w różne aktywności fizyczne cieszymy się, że możemy wspierać rozwój umiejętności, które na co dzień doskonalą w klubach, drużynach czy stowarzyszeniach sportowych. W tym roku dofinansowanie przyznaliśmy 450 pomiotom, dzięki czemu na wsparcie PZU mogą liczyć kolejne 52 tys. dzieci i młodzieży – powiedziała podczas konferencji Sylwia Matusiak, członek zarządu PZU Życie.

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych klubów sportowych. Symboliczne promesy na 15 tys. złotych otrzymały: Stowarzyszenie Akademia Piłkarska Ostróda, Ludowy Klub Sportowy Płomień Turznica, GLKS Szeląg Kormoran Zwierzewo, Międzyszkolny Klub Sportowy "Truso" Elbląg oraz Klub Sportowy Polonia Pasłęk.

Na przybyłych na konferencję młodych zawodników, jak zwykle podczas eventów Dobrej Drużyny PZU, czekały sportowe atrakcje, ćwiczące refleks, koordynację ruchowo-wzrokową, stabilność i skupienie.

 

Wsparcie dla kolejnych organizacji sportowych w Polsce

 

Skala ogólnopolskiego programu Dobra Drużyna PZU jest coraz większa, co wynika z rosnącego nim zainteresowania i zaangażowania klubów sportowych w poprawę jakości zajęć. Atrakcyjne formy sportowych aktywności, realizowane przez dobrze wyszkolonych trenerów, z wykorzystaniem nowego, jakościowego sprzętu to oczywiste sposoby, do uprawiania sportu zachęcić rzesze młodych ludzi.

Po analizie formalnej wszystkich nadesłanych wniosków w tegorocznej edycji programu dofinansowanie otrzyma 450 podmiotów, które do końca roku będą mogły wykorzystać przyznane środki na rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży.

PZU dofinansuje tym samym prowadzenie zajęć sportowych w blisko 100 dyscyplinach, zarówno tych bardzo popularnych, jak i mniej znanych. Pełna lista beneficjentów jest dostępna na stronie internetowej www.dobradruzynapzu.pl.

 

 

 

 

Twój klub nie znalazł się na liście? – Zdobądź superbonus

 

Podmioty, których wnioski nie uzyskały dofinansowania w programie grantowym, mają szansę otrzymać nagrody rzeczowe – zestawy sprzętu i odzieży sportowej. W tym celu, ich zawodnicy do końca czerwca muszą wykonać zadanie konkursowe, opisane na stronie dobradruzynapzu.pl.

 

Dobra Drużyna PZU ma wiele zalet

 

Wsparcie klubów, drużyn i organizacji sportowych w ramach programu prewencyjnego Dobra Drużyna PZU wpływa na zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży w Polsce. Dzięki rozszerzaniu oferty sportowo-edukacyjnej młodzi pasjonaci sportu mają możliwość uprawiania wielu dyscyplin. Program wyrównuje także szansę dostępu do zajęć sportowych i zawodów dzieciom z klubów w mniejszych miejscowościach oraz takich, które mają ograniczony dostęp do rozwiniętej infrastruktury sportowej, czy dodatkowych źródeł finansowania.

Aspekt prewencji zdrowotnej poprzez zwiększenie aktywności sportowej jest niezwykle istotny dla ubezpieczyciela. Zarówno deficyt zdrowotny, który ujawnił się po pandemicznym lockdownie, jak i współczesny tryb życia skłaniają ku poszukiwaniu dodatkowych form zachęty do ruchu. Sport wpływa na poprawę kondycji fizycznej, sprawności i wytrzymałości oraz wzmacnia układ immunologiczny. Aktywność fizyczna zmniejsza również ryzyko chorób cywilizacyjnych. Sportowe treningi mają takżę wpływ na zdrowie psychiczne. Poprawia się nastrój, koncentracja,  jakość snu, a także pewność siebie. Dla młodych zawodników zajęcia sportowe są ważne również ze względów społecznych, ponieważ uczą się pracy zespołowej, samodyscypliny oraz postępowania zgodnie z zasadami fair play. Sport pomaga również zwiększyć odporność na stres, dzięki czemu łatwiej jest radzić sobie z wyzwaniami.

 

 

 

 

Wakacje to idealna pora, aby uprawiać sport

 

Aktywność fizyczną można rozpocząć w każdym wieku i nigdy nie jest na to za późno. Ale czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci i dlatego bardzo ważne jest zachęcanie dzieci do ruchu już od najmłodszych lat. Zwiększeniu aktywności fizycznej sprzyja letnia pora roku, kiedy jest ciepło i dni są dłuższe. Pływanie, bieganie czy gra w piłkę z rodzeństwem lub kolegami jest o wiele lepszą formą spędzania wolnego czasu niż siedzenie w domu przed ekranem urządzeń elektronicznych. Zachęcajmy więc dzieci do aktywności fizycznej w czasie wakacji i ćwiczmy z nimi, a być może po wakacjach oni również zapragną dołączyć do dowolnej drużyny sportowej.

 

Ambasadorzy programu zachęcają do ruchu

 

Do aktywności fizycznej najmłodszych zachęcają ambasadorzy Dobrej Drużyny PZU. Jej kapitanem jest najlepsza na świecie tenisistka Iga Świątek, która dla wielu młodych pasjonatów sportu jest wzorem do naśladowania. Jej popularność sprawia, że obserwujemy rosnące zainteresowanie tenisem w Polsce. Oprócz Świątek, w gronie ambasadorów programu znaleźli się również: narciarka alpejska Maryna Gąsienica-Daniel, utytułowany tancerz na wózku inwalidzkim Paweł Karpiński, młody lekkoatleta Jakub Bembenek oraz były bramkarz Marcin Pietryka i piłkarz Leandro Messias Dos Santos. Ambasadorzy programu Dobra Drużyna PZU inspirują początkujących zawodników i mają ten sam cel co największy polski ubezpieczyciel – rozwój młodych Polaków i wspieranie ich w drodze do spełniania sportowych marzeń.

Szczegóły dot. programu Dobra Drużyna PZU można znaleźć na stronie www.dobradruzynapzu.pl.

 

 

 


.......................... Artykuł płatny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.078947067260742