Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Ubezpieczenie taxi - co wpływa na wzrost ceny ubezpieczenia?

19.05.2023, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ubezpieczenie taxi - co wpływa na wzrost ceny ubezpieczenia?

Niestandardowy charakter wykorzystywania auta chociażby pod taxi wpływa na to, że cena ubezpieczenia OC/AC rośnie. Jakie elementy stricte związane z taxi mogą wpływać na finalny wzrost ceny za ubezpieczenie?

 


Podstawowe czynniki wpływające na cenę ubezpieczenia


Wszystkie zakłady ubezpieczeń jak jeden mąż biorą pod uwagę przy kalkulacji ryzyka do ubezpieczenia OC te same czynniki. Jest to między innymi wiek kierowcy, jego historia szkodowości, miejsce zamieszkania, marka i model auta wraz z pojemnością silnika, charakter użytkowania, przebieg, miejsce parkowania auta czy jego wiek. Te elementy kształtują składkę za ubezpieczenie OC.

 


Ubezpieczenie taxi - co tutaj może dodatkowo wpłynąć na cenę?


W przypadku wykorzystywania auta jako taxi, powyższe parametry są kluczowe w kształtowaniu ceny ubezpieczenia. Jednak jest jeszcze kilka dodatkowych czynników, które mogą wpływać na cenę. Może to być np. kwestia wynajmu auta, posiadania leasingu, a co z tym idzie szczególnych warunków ochrony ubezpieczenia OC/AC, to czy auto jest w kredycie, czy trzeba dokonać cesji ubezpieczenia AC, jak mocno jest eksploatowane, czy jest wykorzystywane do prowadzenia działalności gospodarczej, historia szkodowości w AC.

 


Specjalne ubezpieczenie taxi od Cachet


Firma Cachet przy współpracy z PZU stworzyła specjalny produkt dla kierowców taxi, który na podstawie informacji o ilości przejechanych godzin w ciągu tygodnia nalicza odpowiednią zniżkę do wszystkich powyższych warunków. W kalkulatorze ubezpieczenia taxi są możliwe do wyboru 3 zakresy: 0-15 godzin, 16-30 godzin, powyżej 30 godzin. Na podstawie zaznaczenia tego parametru, cena ubezpieczenia zmienia się.

 

Ubezpieczenia taxi nie należą do najtańszych, dlatego wielu kierowcom zredukowanie takiego kosztu przynosi dodatkowy dochód w ciągu miesiąc lub roku, stąd też poszukiwanie najtańszej oferty ubezpieczenia OC/AC dla taksówkarza jest kluczowe. Najrozsądniejszą praktyką w tym zakresie jest sprawdzenie wszystkich dostępnych miejsc, aby znaleć tę najniższą cenę ubezpieczenia. I pomimo tego, że wielu ubezpieczycieli nie chcę dawać rozsądnej ceny za ubezpieczenie dla kierowców taxi.
Zachęcamy do zapoznania się z ofertą ubezpieczenia OC/AC taxi od Cachet

 

 


.......................... Artykuł płatny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.09742283821106