Piątek, 1.12.2023, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Energa z Grupy ORLEN sponsorem strategicznym ZKS Olimpii Elbląg

22.02.2023, 12:50:00 Rozmiar tekstu: A A A
Energa z Grupy ORLEN sponsorem strategicznym ZKS Olimpii Elbląg

Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg zyskał wsparcie Energi. Piłkarze z logotypem nowego sponsora na koszulkach będą grali do końca 2023 roku. W ramach umowy Energa wspiera również akademię piłkarską i projekt „Olimpijskie marzenia z ENERGĄ”.

 

Energa została oficjalnym sponsorem klubu Olimpia Elbląg. Podpisana umowa gwarantuje wsparcie finansowe klubu od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r. W ramach umowy realizowane będą świadczenia sponsoringowe w ramach rozgrywek dwóch drużyn seniorskich prowadzonych przez klub: II-ligowej i IV-ligowej. Drużyna grająca w II lidze zakończyła rundę jesienną sezonu 2022/23 na 5. miejscu i mierzy w awans do I ligi na zakończenie rozgrywek.

 

– Grupa ORLEN z roku na rok coraz mocniej angażuje się w regionie Polski północnej. Rozwijamy nie tylko działania biznesowe na Pomorzu lub Warmii i Mazurach, gdzie inwestujemy w nowoczesną energetykę i niskoemisyjne ciepłownictwo, ale również odpowiedzialnie wspieramy rozwój społecznie ważnych inicjatyw

 

– mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

 

Dodatkowo Energa przedłużyła sponsoring akademii piłkarskiej dla dzieci i młodzieży, w której szkoli się ok. 500 zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Jest to kontynuacja projektu „Olimpijskie marzenia z ORLENEM” realizowanego w 2022 roku. Celem tej edukacyjnej inicjatywy jest wyszkolenie młodych sportowców, którzy w przyszłości będą mogli spełnić marzenia o zawodowym piłkarstwie i występować na poziomie centralnym w barwach Olimpii Elbląg. Wszyscy uczestnicy trenują pod okiem wykwalifikowanej kadry składającej się z 24 trenerów posiadających odpowiednie licencje związków sportowych oraz z 6 wolontariuszy. Klub, w zakresie szkolenia dzieci, jako jedyny w województwie uzyskał najwyższy Certyfikat PZPN – ZŁOTĄ GWIAZDKĘ.

 

– Z dużą satysfakcją wspieramy lokalne inicjatywy sportowe. Jak mówią „trening czyni mistrza”, dlatego ważne dla nas są zwłaszcza te przedsięwzięcia, które dają szansę młodym talentom. Liczba chętnych biorących udział w szkoleniach akademii piłkarskiej jest imponująca. Chcemy wesprzeć ten projekt i docenić determinację młodych zawodników – mówi Adrianna Sikorska, Wiceprezes Zarządu Energi SA ds. Komunikacji. – Energa chętnie włącza się w projekty ważne dla lokalnych społeczności i jednoczące mieszkańców. Grupa, w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu, pomaga zarówno związkom sportowym, zawodowym klubom sportowym, indywidualnym zawodnikom, jak i inicjatywom amatorskim – dodaje.

 

ZKS OLIMPIA Elbląg jest największym klubem w Elblągu i jednym z największych w województwie warmińsko – mazurskim. W 2023 r. klub zamierza skupić się na prowadzeniu sekcji piłki nożnej. Głównym celem jest przygotowanie dzieci i młodzieży do rywalizacji i udziału w zawodach sportowych organizowanych zarówno w Elblągu jak i w kraju oraz doprowadzenie zawodników na najwyższy szczebel rozgrywek.

 

 

– Jestem bardzo zadowolony, że Grupa ORLEN reprezentowana przez Energę, kontynuuje współpracę z naszym Klubem. A nawet ją rozszerza stając się Sponsorem Strategicznym nie tylko Akademii, ale całego Klubu. Dzięki temu wsparciu będziemy mogli realniej patrzeć w przyszłość i kontynuować walkę o awans do pierwszej ligi. Z takim Sponsorem można mierzyć wysoko. Nasi piłkarze będą grać w koszulkach z logiem Energi z Grupy ORLEN. Liczymy, że godnie będziemy reprezentować sponsora i nasze miasto oraz zrealizujemy nasze marzenia o awansie. Przy okazji pragnę podziękować, jako środowisko olimpijskie, p. Danielowi Obajtkowi za przychylność i umożliwienie podjęcia próby realizacji naszych planów i p. Andrzejowi Śliwce, który jest ambasadorem naszego klubu. Liczymy, że nasza współpraca będzie kontynuowania w następnych latach

 

– mówi Paweł Guminiak, Prezes ZKS Olimpia Elbląg.

 

– Olimpia Elbląg otrzymała wsparcie od największego, multienergetycznego koncernu w naszej części Europy, który również działa w naszym mieście. Grupa ORLEN już wcześniej była Sponsorem Strategicznym Akademii Olimpii Elbląg – teraz kompleksowo poszerzył się zakres współpracy obejmując cały klub. Cieszę się bardzo, że takie firmy angażują się w promocję sportu w naszym regionie. Jestem przekonany, że partnerstwo przyczyni się do tego, że już niedługo będziemy mogli oglądać żółto-biało-niebieskie barwy na meczach pierwszej ligi, najlepiej na nowym stadionie w Elblągu

 

– mówi Andrzej Śliwka, Wiceminister w Ministerstwie Aktywów Państwowych.

 

Futbol to nie tylko Ekstraklasa

Energa z Grupy ORLEN obecnie sponsoruje kilkanaście inicjatyw sportowych związanych z piłką nożną. Są to kluby sportowe, akademie piłkarskie i stowarzyszenia m.in w Bydgoszczy, Elblągu, Gdańsku, Gdyni, Kartuzach czy Słupsku. Energa od 2018 r. sponsoruje również reprezentację Polski w amp futbolu, a od 2019 r. pod jej skrzydłami jest także ogólnopolski program Junior Amp Futbol.

 

 

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.11667799949646