Wtorek, 5.03.2024, Imieniny: Adrian, Fryderyk, Oliwia
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Wakacje za granicą zimą — dlaczego warto?

16.11.2022, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wakacje za granicą zimą — dlaczego warto?

Urlop po sezonie może mieć sporo zalet. Często takie oferty są nie tylko dużo tańsze niż w sezonie wysokim, ale dodatkowo wiele, zwykle obleganych przez turystów kurortów jest wówczas bardziej dostępnych. Możemy więc cieszyć się spokojem nie tylko na plaży, ale również zwiedzając najsłynniejsze zabytki. Dlaczego warto wybrać się na wakacje za granicą zimą? Podpowiadamy. 

 


Wakacje zimą są tańsze


Warto wybrać się na wakacje zimą, zwłaszcza jeżeli oferty wyjazdów latem z jakiegoś powodu nie spełniają naszych oczekiwań lub są za drogie. Warto wiedzieć, że w tym okresie również dostępne są wakacje last minute, dzięki czemu możemy zaoszczędzić pieniądze, po pierwsze decydując się na wyjazd w ciągu kilku dni od podpisania umowy z biurem podróży, a po drugie lecąc na wakacje w sezonie niskim.  

 


Zimą w ciepłych krajach panuje komfortowa temperatura 


Przeglądając oferty dostępne na przykład na stronie www.traveligo.pl, możemy znaleźć propozycje wyjazdów w najbardziej egzotyczne, upalne zakątki świata. Dlatego wyjeżdżając na wakacje, kiedy w Polsce panują niskie temperatury, nie skazujemy się na niekomfortową pogodę również za granicą. W wielu krajach w styczniu czy w lutym temperatura sięga nawet 29-32 stopnie w ciągu dnia. 


Z tego powodu wybierając się na Sri Lankę, Kubę czy Dominikanę, możemy spakować się w taki sam sposób, jak wyjeżdżając na wakacje latem. Nieco chłodniej w tym czasie jest w chętnie wybieranym przez turystów Egipcie, a także Maroku. Takie warunki nie przeszkadzają jednak miłośnikom sportów wodnych czy osobom, które chcą zwiedzić największe zabytki tych regionów. 

 


Zimą jest mniej turystów


Ze względu na to, że zimą w wielu popularnych kurortach jest znacznie mniej turystów, osoby, które chcą zwiedzić najpopularniejsze zabytki, chętnie wybierają się właśnie zimą do takich krajów. Szeroką ofertę wyjazdów na przykład do Egiptu znajdziemy na stronie: www.traveligo.pl/last-minute/egipt. Styczeń i luty to miesiące, kiedy wszelkie atrakcje normalnie funkcjonują, jednak zwiedzających jest dużo mniej. Dodatkowo temperatura również sprzyja wówczas turystom chcącym zobaczyć Kair, Luksor czy piramidy.  

 


Odpoczynek od zimy w Polsce


Warto wybrać się na wakacje za granicę zimą, jeżeli nie lubimy niskich temperatur i aura w tym okresie sprawia, że czujemy się przygnębieni i smutni. Idealnym miejscem, aby odpocząć od zimowej depresji, jest Kuba, Dominika i cała Południowa Ameryka, gdzie można zrelaksować się na ciepłych rajskich plażach, podziwiając przepiękne widoki i kosztując tutejszej doskonałej kuchni.
 


.......................... Artykuł płatny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.20276999473572