Piątek, 2.12.2022, Imieniny: Balbina, Paulina, Bibiana
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Życzenia posłanki Moniki Falej z okazji Dnia Edukacji Narodowej

14.10.2022, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Życzenia posłanki Moniki Falej z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Szanowna Społeczności Szkolna


Gdy w zeszłym roku składałam Państwu życzenia, pisałam o tym, jak ciężki jest to czas dla nas wszystkich i jak wiele stoi wyzwań przed nami. Trudno byłoby się łudzić, że wszystkie troski miną, że w tym roku będzie można tylko świętować. Jednak po pandemii i związanej z nią nauki zdalnej pojawiły się kolejne problemy.

W dniu Państwa święta pojawiają się życzenia, zewsząd płyną gratulacje i słowa pomyślności. W obliczu wyzwań, jakie w ostatnim czasie stoją przed polską szkołą życzenia te nabierają szczególnego znaczenia.

Sama, jako działaczka organizacji pozarządowych, posłanka, ale przede wszystkim mama, wiem, jak ciężki czas nastał w polskim szkolnictwie.

Ogrom problemów – niskie płace, niewystarczające finansowanie placówek, przeciążenie pracą, to z pewnością zmory, które nie pozwalają w pełni cieszyć się z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Składając Państwu życzenia w zeszłym roku, miałam nadzieję, że w tym będziemy mogli mówić o tym etapie, jako byłym. Niestety problemy z nim związane nasilają się.

Tym bardziej jestem pełna podziwu i uznania dla Państwa wysiłku.

Szkoła stanowi jedną z najważniejszych społeczności w życiu człowieka.

Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, wszystkim pracownikom, uczniom i rodzicom życzę owocnej współpracy, wzajemnego zrozumienia i wsparcia.

Życzę Państwu szkoły partnerskiej, gdzie każdy czuje się za nią odpowiedzialny i pracuje na jej wspólne dobro.
Oby z roku na rok spotykali się Państwo z coraz to mniejszą liczbą przeciwności.

Coraz więcej osób odchodzi z zawodu. Wierzę, że Państwa żądania płacowe wreszcie zostaną spełnione.

Szczególne słowa kieruję do tych, dla których szkoła powstała i którym ma służyć. Uczniowie i uczennice – bezpiecznego azylu, bo taka powinna być szkoła. To nie jest jedynie miejsce zdobywania wiedzy, to budowanie i kształtowanie więzi, postaw, nawyków. Samych pozytywnych wzorców, autorytetów na lata i sukcesów. Wiem, jak wielu z Was zmaga się ze stresem, depresją, czy rówieśniczą presją. Bądźcie silni. Mówcie o swoich problemach.

 

Z poważaniem

Monika Falej
Posłanka na Sejm RP

 


..........................Artykuł płatny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --11
  ~ Ann
  Czwartek, 13.10

  Jako nauczyciel dziękuję. Głosowałam na Panią i się nie zawiodłam. Aktywna i zaangażowana Pani poseł. Pozdrawiam

 2. 2
  --1
  ~ mgr
  Czwartek, 13.10

  Bycie nauczycielem w tym kraju równa się paranoja. Myślę,że młodzi ludzie powinni się zastanowić nad wyborem tej profesji.

 3. 3
  +2
  ~ zniesmaczona
  Czwartek, 13.10

  - do mgr idąc tym tokiem rozumowania paranoja bycie w tym kraju - pielęgniarką, policjantem, rolnikiem, lekarzem, pracownikiem Biedronki, Mrówki, sklepu osiedlowego itd. itp.

 4. 4
  --1
  ~ aleksandra12
  Czwartek, 13.10

  Cięzki czas pani poseł dla nas wszystkich?? Wiec niech Pani zrezygnuje z darmowych pozyczek ,albo niech zacznijcie płacici za bilety a nie wszystko za darmo .Jesli czas ciezki wiec zaczniojcie od sioebie Co do nauczycieli.... nie możecie zbierac pieniedzy od uczniów jako klasowwe czy na komitet roidzicielski bo opotem za te pieniązki bawicie sie w restauracjach na dzien nauczyciela a uczniom wreczacie na koniec roku dyplowy z adobrą nauke za 10 zł i smieszne nagrody !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ale oczywiscie sobie przypisujecie wszelkie dobre srednie za nauczanie bo szkoła siwetne ma recenzje.Mniej dla siebie a wiecej za uczni pieniązków pogatsze prezenty a nie za 10 zł

 5. 5
  0
  ~ Alex
  Piątek, 14.10

  I jeszcze wolny dzień od szkoły,bo to święto nauczycieli. A co ma zrobić rodzic, który pracuje,z dzieckiem w tym dniu. Tym się nauczyciele nie przejmują, bo im się należy. Rzeczywiście tak się napracowały. Do roboty się uczciwie wziąć a nie ciągle narzekać. Trochę więcej zapału i zamiłowania do wykonywanej pracy. Wstyd.

 6. 6
  +1
  ~ Alex
  Piątek, 14.10

  I jeszcze dzień wolny,bo to święto nauczycieli. A jakże im się należy. A co ma zrobić rodzic, który pracuje, z dzieckiem w tym dniu. Ciągle tylko narzekają zamiast wziąć się uczciwie za prace. Więcej empatii i zaangażowania w wykonywaną pracę. Za rządów Tuska,gdy nauczycielowie narzekali na niskie płace. Wystarczyło gdy powiedział, że pieniędzy nie ma i nie będzie na podwyżki i wszyscy siedzieli cicho. A dziś łaskę robią, że przychodzą do szkoły nauczać. Wstyd. Jaki przykład dajecie naszym dzieciom.

 7. 7
  +4
  ~ cenzor prawdomówny. Januszek
  Piątek, 14.10

  Zechce pani koledze Nowakowi, też komuniście, przypomnieć , że gdy udziela odpowiedzi w imieniu Wróblewskiego Stefanowi, to jako komunista nie powinien zasłaniać się cenzurą i blokować komentowanie tej złotoustej "prawdy". Chce zastąpić św. pamięci Jerzego Urbacha? Pani szuka nieprawości u innych a w swoim gronie nie widzi whyna?

 8. 8
  +3
  ~ Truso
  Sobota, 15.10

  Niech szanowna pani robi lans w swojej " metropolii",piszę oczywiście w swoim imieniu,chociaż nie wiem jakie są odczucia mieszkańców Elbląga,ale moim skromnym zdaniem-głosować na osobę pochodzącą z wrogiego nam ośrodka,to tak jakby strzelić sobie w kolano.

 9. 9
  +3
  ~ Hmmm
  Sobota, 15.10

  Za czyje pieniądze ten spadochroniarz wykupuje życzenia na portalach?

 10. 10
  +2
  ~ G
  Sobota, 15.10

  Tak, dzieci i młodzież maja problemy, ale wtedy pomoc jest tylko od prywatnego psychologa lub prywatnego psychiatry.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2237250804901