Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Czy warto stawiać na markowe kurtki sportowe męskie? Doradzamy

29.10.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Czy warto stawiać na markowe kurtki sportowe męskie? Doradzamy

Kupujesz wyłącznie markowe kurtki sportowe męskie? A może uważasz, że wyższa cena spowodowana jest wyłącznie znanym logo? Niektóre duże marki straciły na jakości wyrobów na przestrzeni lat i podobne ubrania znajdziesz w niższych cenach. Sprawdź, gdzie kupować kurtki sportowe męskie dobrej jakości. 

 

Największe sportowe marki mają renomę, którą trudno podważyć. Rzeczywiście, często znane logo gwarantuje wysoką jakość ciuchów. Zazwyczaj wykonane są z materiałów o dodatkowych funkcjach zapewniających komfort podczas treningu. Oferują też autorski design, który sam w sobie nadaje stylu każdemu outfitowi.

Jednak czy kurtka sportowa męska musi być markowa, aby spełniała swoją funkcję? Coraz częściej można znaleźć męskie kurtki sportowe mniej znanych firm, które są równie dobrej jakości. Zdarza się, że przewyższają markowe kurtki męskie pod wieloma względami. 

Czerwona kurtka męska przejściowa softshell 


Kurtka sportowa męska - jaką wybrać?

Modne kurtki sportowe męskie nie muszą być markowe. W kwestii okryć wierzchnich trudno obecnie stworzyć coś nowego. Każdy fason i kolor występuje w ofercie kilkuset producentów. Jeśli powstaje markowy hit, szybko znajdują się osoby kopiujące produkt i sprzedające go pod swoją marką. 
 

Dlatego jeśli szukasz sportowej kurtki na lato lub wiosnę, nie warto zaprzątać sobie głowy firmowym logo. Ramoneski, bomberki czy kurtki męskie sportowe w licznych kolorach i stylach znajdziesz w cenach od kilkudziesięciu do kilku tysięcy złotych, np. na denley.pl. W przypadku kurtek skórzanych wysoka cena może wynikaćz faktu użycia w produkcji naturalnej skóry. Jednak pomiędzy bomberkami różnych marek trudno dostrzec większe różnice.
 

A co z okryciami na zimę? Kurtka zimowa męska sportowa posiada dodatkowe wypełnienie, które może być wykonane ze sztucznego lub naturalnego puchu. Markowe ciepłe kurtki często wiążą się z drugą opcją, stąd też ich wyższa cena. Jeśli jednak w składzie widzisz sztuczne materiały, prawdopodobnie płacisz tylko za logo. 

 

Camelowa gruba kurtka męska zimowa bawełniana

 

Markowe kurtki męskie i ich wady  

Warto pamiętać, że przemysł modowy nastawiony jest na zysk. W przypadku marek powstałych pięćdziesiąt lub sto lat temu, utrata jakości przy masowej produkcji jest nieunikniona. Producenci dwoją się i troją, aby ograniczyć koszty. Kupujący nie mają pojęcia, co dzieje się w fabrykach ulubionej marki - a często dalekie jest to od godziwych warunków pracy.
 

Wielkie koncerny opierają swój sukces na słabo opłacanych pracownikach z krajów azjatyckich. Wbrew powszechnemu mniemaniu metka z napisem „made in China” nie oznacza automatycznie niskiej jakości ubrań. Każda firma ustala własne standardy produkcji. Fakt, że twoja kurtka czy bluzka zostały uszyte w Azji, niekoniecznie ma swoje odzwierciedlenie w cenie.
 

Wygórowane ceny markowych ubrań nie sprawiają, że tworzące je szwaczki zarabiają więcej. Czy warto płacić kilkaset złotych za męskie kurtki sportowe stworzone w ten sam sposób jak ich trzy razy tańsze odpowiedniki? Nierzadko zdarza się, że jedna partia ubrań sprzedawana jest pod różnymi markami i w skrajnie różnych cenach. Jedyną różnicą jest metka, która na nich widnieje. 
     

Na szczęście, świadomość konsumentów rośnie. Dzięki temu wybijają się marki z transparentnymi zasadami produkcji lub szyjące ubrania w Polsce. Często cechuje je znacznie wyższa jakość i staranność wykonania niż w przypadku ciuchów tworzonych na masową skalę. Tutaj wyższa cena rzeczywiście ma przełożenie na trwałość produktu i gwarantuje godziwe wynagrodzenie dla podwykonawców.    
 

 

 


.......................... Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.22088098526001