Środa, 8.12.2021, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jakie baterie do wózków widłowych

14.10.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jakie baterie do wózków widłowych

Wybór baterii do wózków widłowych jest niemal tak ważny, jak wybór samej maszyny. W zależności od specyfiki pracy w obiekcie logistycznym stosuje się różne rozwiązania. Podobnie jak wszystkie inne komponenty wózków podnośnikowych, akumulatory powinny być starannie dobierane i specyfikowane pod kątem optymalnej kompatybilności z maszyną i wymaganiami zastosowania.Jakie baterie wybrać do wózków widłowych? Kwasowo-ołowiowe czy może litowo-jonowe? Postaramy się pomóc rozwiać ten dylemat.

Akumulatory kwasowo-ołowiowe do wózków widłowych

Potrzeby użytkowników wózków podnośnikowych mogą być optymalnie zaspokajane przez akumulatory kwasowo-ołowiowe. Jest to szczególnie widoczne w przypadku wysokoenergetycznych operacji wielozmianowych 24/7, gdzie trudno wyobrazić sobie wyłączenie danej maszyny z użytkowania na czas ładowania baterii. W takiej sytuacji, akumulator wymagający doładowania wymienia się na baterię naładowaną, a cała operacja nie zajmuje więcej niż kilka minut.

Baterie kwasowo-ołowiowe wymagają regularnej weryfikacji stanu technicznego w zakresie możliwości rozwarstwienia płynu oraz jego ilości. Należy pamiętać o ładowaniu w ściśle określonych warunkach. Dodatkowe ograniczenia narzuca temperatura, w której są eksploatowane. Czas potrzebny do naładowania akumulatora, w zależności o jego pojemności, to zazwyczaj od 8 do 12 godzin. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo użytkowania – kwas jest wysoce toksyczny, a biorąc pod uwagę, że musimy odpowiednio konserwować baterię, zwiększa się ryzyko zagrożenia zdrowia, a nawet życia personelu.


Dla wielu przedsiębiorstw największą przewagą tradycyjnej technologii jest cena, która jest średnio dwukrotnie niższa od baterii litowo-jonowej.

Baterie litowo-jonowe do wózków widłowych

Baterie litowo-jonowe, oferując szereg zalet, stanowią nowoczesną i ciekawą alternatywę dla tradycyjnego zasilania wózków widłowych. Pytanie brzmi, czy te korzyści są wystarczające – dla potrzeb danej aplikacji magazynowej czy też przemysłowej – aby uzasadnić różnicę w cenie zakupu. Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy wziąć pod uwagę ich całkowity koszt posiadania (TCO - Total Cost of Ownership).

 

 • Oszczędność kosztów energii, sprzętu, robocizny i przestojów.
 • Dłuższa żywotność – 3 do 4 razy przewyższa żywotność baterii kwasowo-ołowiowej.
 • Wyższa wydajność – straty energii podczas ładowania i rozładowywania są o około 30% niższe, dzięki czemu zużycie energii elektrycznej jest mniejsze.
 • Dłuższy czas pracy – dzięki większej pojemności energetycznej, mniejszym stratom i wydajniejszemu odzyskiwaniu prądu z hamowania odzyskowego.
 • Konsekwentnie wysoka wydajność – z bardziej stałą krzywą napięcia – zapewnia większą produktywność wózka, nawet pod koniec zmiany.
 • Szybsze ładowanie oraz doładowywanie okazjonalne – pełne ładowanie w ciągu 1 do 2 godzin – umożliwia doładowania podczas krótkich przerw, bez uszkadzania akumulatora lub skracania jego żywotności.
 • Brak wymiany baterii – szybkie doładowania okazjonalne umożliwiają ciągłą pracę tylko jednej baterii i minimalizują potrzebę zakupu, przechowywania i konserwacji baterii na wymianę.
 • Brak konserwacji – akumulator pozostaje na pokładzie wózka podczas ładowania i nie ma potrzeby uzupełniania ani sprawdzania poziomu elektrolitu.
 • Brak szkodliwych oparów – pozwala uniknąć wydzielania przestrzeni, wyposażenia i kosztów eksploatacji akumulatorowni oraz systemu wentylacji.
 • Wbudowana ochrona – inteligentny system zarządzania baterią automatycznie zapobiega nadmiernemu rozładowaniu, ładowaniu, napięciu i temperaturze, a także praktycznie eliminuje błędy aplikacji.
   

Podsumowując, warto wziąć pod jeszcze jeden uwagę aspekt, który szczególnie dziś nabiera na znaczeniu. Akumulatory litowo-jonowe dostarczają dodatkowych korzyści w zakresie bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Zapewniają większą pewność – brak wybuchowych gazów czy wycieków kwasu. Pozostawiają mniejszy ślad węglowy – lepsza wydajność oznacza mniejsze zużycie energii, a dłuższa żywotność zmniejsza zapotrzebowanie na częste wymiany.


Wybierając baterie warto skorzystać z profesjonalnego wsparcia technicznego, których udziela dostawca wózków widłowych Crown: https://wozkicrown.pl/.


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.2330310344696