Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

2-letnia Bianka pilnie potrzebuje dawcy szpiku. 2 i 3 lipca możesz Jej pomóc!

24.06.2016, 19:02:06 Rozmiar tekstu: A A A
2-letnia Bianka pilnie potrzebuje dawcy szpiku. 2 i 3 lipca możesz Jej pomóc!

Bianka pochodzi z Elbląga, ma dwa latka, czarujący uśmiech i niezwykłą siłę. W tak młodym wieku musiała zmierzyć się z białaczką limfoblastyczną! To nierówna walka. Mała elblążanka potrzebuje naszej pomocy, by wygrać! Dziewczynka pilnie poszukuje dawcy szpiku!

W maju br. informacja o chorobie dziewczynki była dla jej rodziców jak grom z jasnego nieba. Natychmiast rozpoczęto leczenie Bianki. Niestety okazało się, że jedynym ratunkiem dla dzielnej elblążanki jest przeszczep.

 

Aby żyć potrzebuje przeszczepu szpiku... Pomóżmy małej księżniczce pokonać potwora! Jeśli ktoś chciałby pomóc wystarczy zarejestrować się w bazie DKMS. Odpowiedź na 5 pytań, wyślą patyczek do pobrania śliny z policzka, wszystko na ich koszt! Może to właśnie Tobie uda się uratować ŻYCIE !

- mówi nasza czytelniczka.

W tym momencie Bianka znajduje się w gdańskim szpitalu, gdzie poddawana jest chemioterapii i leczona sterydami. Mimo, że większość czasu spędza z rodzicami, tęskni za domem i swoimi psami, do których jest bardzo przywiązana. Aby Bianka mogła wyzdrowieć, wrócić do domu i cieszyć się dzieciństwem potrzebuje przeszczepienia szpiku od Dawcy niespokrewnionego.

„Dla Ciebie to 5 minut między codziennymi sprawami, a dla Innych to jest szansa na życie” - apelują rodzice małej dziewczynki. Być może to Ty jesteś szansą na życie dla Bianki i Innych potrzebujących przeszczepienia szpiku. Przyjdź i zarejestruj się.

REJESTRACJA

02 - 03.07.2016
12:00 - 18:00
Kryte Lodowisko
(ul. Karowa 1, Elbląg)

Fundacja DKMS
ul. Altowa 6 lok. 9, 02-386 Warszawa
T +48 22 882 94 00
F +48 22 882 94 02
kontakt@dkms.pl
dkms.pl

DAROWIZNA:
PEKAO SA 62 1240 6292 1111 0010 6197 7890
Z DOPISKIEM:
BWE 001
ZOSTAĆ POTENCJALNYM DAWCĄ KRWIOTWÓRCZYCH KOMÓREK MACIERZYSTYCH

1.  Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit i jest największym ośrodkiem Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych w kraju. Misją fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie, potrzebującego przeszczepienia krwiotwórczych komórek macierzystych. Wypełniamy ją każdego dnia poprzez rejestrowanie nowych potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych oraz utrzymywanie ich gotowości do pomocy Pacjentom cierpiącym na nowotwory krwi.

2. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego niespokrewnionego Dawcy dla Pacjenta jest bardzo niskie i wynosi od 1: 20 000 do 1: kilku milionów. Im więcej potencjalnych Dawców się zarejestruje, tym więcej szans na uratowanie życia dla chorych cierpiących na nowotwory krwi.

3. Dawcą może zostać ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi. Medyczne kryteria wykluczające możliwość rejestracji zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dn. 12.03.2010r. w sprawie ośrodków Dawców szpiku. Aby zostać potencjalnym Dawcą, wystarczy przyjść na organizowany w okolicy Dzień Dawcy, przejść pozytywnie wstępny wywiad medyczny, wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz oddać 4 ml krwi lub pobrać wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Po przebadniu materiału genetycznego i wprowadzeniu danych do bazy, każdy Dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz kartę Dawcy. Cały proces rejestracji trwa około 3-4 miesięcy. O poszczególnych etapach procesu Dawca jest informowany za pośrednictwem SMS i e-maila.

4.  Faktycznym Dawcą zostaniesz, gdy okaże się, że posiadasz takie same cechy tkankowe jak Pacjent chorujący na nowotwór krwi. Wtedy dochodzi do pobrania komórek od zgodnego Dawcy i ich przeszczepienia Pacjentowi. Istnieją dwie metody pobrania komórek macierzystych: Przed pobraniem, przez 4 dni Dawca przyjmuje czynnik wzrostu G-CSF, aby zwiększyć ilość komórek macierzystych w krwi obwodowej. Jest to substancja produkowana również naturalnie w organizmie człowieka w momencie przechodzenia infekcji. Podczas przyjmowania czynnika mogą wystąpić objawy grypopodobne. Komórki pobiera się metodą zwaną aferezą. W dniu pobrania na obu przedramionach Dawcy zakładane są dojścia dożylne. Krew przepływa z jednego ramienia poprzez tzw. separator komórek i wraca drugim dojściem dożylnym do organizmu. Zabieg nie wymaga hospitalizacji i trwa około 3-4 godzin. Od znajdującego się pod narkozą Dawcy pobiera się z talerza kości biodrowej (nie jest to rdzeń kręgowy) ok. 1 litra mieszaniny szpiku kostnego i krwi. Mieszanina zawiera ok. 5% szpiku kostnego, regenerującego się całkowicie w organizmie w ciągu ok. 2 tygodni. Dawca przyjmowany jest na oddział zwykle dzień przed pobraniem szpiku. W szpitalu pozostaje 2-3 dni, a jedyne zagrożenie ogranicza się do powszechnego ryzyka związanego z podaniem narkozy. Po pobraniu szpiku istnieje możliwość wystąpienia miejscowego bólu, podobnego do stłuczenia, który po kilku dniach mija. Decyzja o wyborze jednej z powyższych metod pobrania komórek macierzystych uzależniona jest od stanu zdrowia Pacjenta oraz od decyzji jego lekarza prowadzącego. W miarę możliwości brane są pod uwagę preferencje Dawcy.

5.  Rejestracja w bazie jest BEZPŁATNA, ale będziemy niezmiernie wdzięczni, jeżeli pokryjesz choćby nawet częściowo koszt rejestracji i badań, przekazując darowiznę. Wszystkie koszty rejestracji i przebadania jednego Dawcy, które wynoszą 180 PLN, pokrywa fundacja DKMS, m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i fi nansowemu wsparciu fi rm. Każda, nawet najmniejsza darowizna, pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców.

6.  Każdemu Dawcy, w zależności od liczby pobrań, przysługuje odznaka „Dawcy Przeszczepu“ lub „Zasłużonego Dawcy Przeszczepu“.

7.  Dodatkowe informacje znajdują się na www.dkms.pl
 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ojciec
  Piątek, 24.06

  Na Pewno się zgłoszę to mój pierwszy raz mam synka w jej wieku współczuje rodzicom ale spróbuje pomóc

 2. 2
  0
  ~ szofer
  Niedziela, 26.06

  jako zarejstrowany dawca napewno przyjde przykro mi że takie śmiszki pocieszki tak cierpią a jednak się nie poddają rodzicom powiem tak głowa do góry damy rade

 3. 3
  0
  ~ amerisave
  Poniedziałek, 06.11

  Jeśli potrzebujesz pilnego kredytu na zaspokojenie potrzeb finansowych, możemy zaoferować pożyczki od 3000 do 80 milionów dolarów. Maksymalna, niezawodna, wydajna, szybka i dynamiczna z pożyczkami gwarantowanymi w 100%. W przypadku odsetek, oprocentowanie pożyczki (3%), prosimy o kontakt przez e-mail pod adresem amerisavefinancials@gmail.com

 4. 4
  0
  ~ Mr Greg Ivanovic
  Piątek, 20.04

  Złóż wniosek o szybką i wygodną pożyczkę, aby zapłacić rachunki i poszukaj finansowania, aby założyć własne projekty biznesowe na najtańszej stopie procentowej w wysokości 2%. Czy jesteś wyciśnięty finansowo? czy szukasz pożyczek na spłatę długów? skontaktuj się z nami przez: unicreditloantransferplc@mail.ru lub Whats App number +1 (845) 731 5341

 5. 5
  0
  ~ jerilinnus
  Piątek, 31.08

  Dzień dobry wszystkim Jesteś biznesmenem lub kobietą? Czy masz jakiś bałagan finansowy, czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz pożyczki, aby rozpocząć dobry biznes na małą i średnią skalę? Czy masz niski rating kredytowy i trudno jest uzyskać pożyczkę na kapitał od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Zainteresowani wnioskodawcy powinni skontaktować się z nami poprzez e-mail :jerilinnus@gmail.com

 6. 6
  0
  ~ linda moore
  Środa, 03.10

  Czy jesteś w jakimkolwiek kryzysie finansowym, czy potrzebujesz pomocy finansowej? czy potrzebujesz funduszy na założenie własnej firmy? Czy potrzebujesz funduszy na uregulowanie długu, spłacenie rachunków lub rozpoczęcie dobrego biznesu? Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać usługi kapitałowe od lokalnych banków i innych instytucji finansowych? Oto Twoja szansa na uzyskanie usługi finansowej od naszej firmy. Oferujemy wszelkiego rodzaju pożyczki dla poszczególnych firm o oprocentowaniu 2%. Jeśli potrzebujesz pożyczki, nie wahaj się skontaktować się z nami poprzez e-mail: lindamooreloans@gmail.com lub Whatsapp- +19292227999

 7. 7
  0
  ~ LINDA MOORE
  Wtorek, 05.02

  Czy potrzebujesz szybkiej pożyczki o stosunkowo niskim oprocentowaniu na poziomie zaledwie 2% ?, nie szukaj więcej, ponieważ Linda Moore Loan Firm oferuje kredyty biznesowe, pożyczki osobiste, kredyty mieszkaniowe, kredyty samochodowe, kredyty studenckie, kredyty konsolidacyjne zadłużenia e.t.c. bez względu na wynik kredytowy. Linda Moore Loan Firm ma gwarancję udzielania usług finansowych naszym licznym klientom na całym świecie. Dzięki naszym elastycznym pakietom pożyczek, pożyczki mogą być przetwarzane i przekazywane kredytobiorcy w jak najkrótszym czasie, skontaktuj się z naszym specjalistą, aby uzyskać porady i planowanie finansów, jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki. E-mail: lindamooreloans@gmail.com lub WHATSAPP: +19292227999.

 8. 8
  0
  ~ WANDA PAULA
  Środa, 17.04

  Mieszkam w USA na Florydzie i jestem dziś szczęśliwą kobietą? Powiedziałem sobie, że każdy pożyczkodawca, który może zmienić moje życie i pożyczkę mojej rodziny, poleci im osobę, która szuka pożyczki. Jeśli potrzebujesz pożyczki i masz 100% pewności, że spłacisz pożyczkę, skontaktuj się z nimi i poinformuj, że pani Sharon Coolidge Lynn odesłała Cię do nich. acceptanceloancompany11@gmail.com

 9. 9
  0
  ~ james michael
  Niedziela, 29.03

  Cześć wszystkim. Zobaczyłem komentarze osób, które już otrzymały pożyczkę z czystego serca, a potem postanowiłem złożyć wniosek zgodnie z ich zaleceniami i zaledwie kilka godzin temu potwierdziłem na moim osobistym koncie bankowym kwotę 50 000,00 USD, o którą prosiłem. To naprawdę świetna wiadomość i doradzam wszystkim, którzy potrzebują prawdziwej pożyczki, aby złożyć wniosek za pośrednictwem swojego adresu e-mail (jamesmichaelloanservices@yahoo.com) lub Whatsapp +16314912234. Cieszę się, że otrzymałem pożyczkę, o którą prosiłem

 10. 10
  0
  ~ Scott
  Sobota, 25.04

  Jestem prywatnym pożyczkodawcą, który udziela pożyczek na całe życie. Potrzebujesz pilnej pożyczki na spłatę długów, czy potrzebujesz pożyczki kapitałowej dla swojej firmy? Zostałeś odrzucony przez banki i inne instytucje finansowe? Potrzebujesz pożyczki konsolidacyjnej lub kredytu hipotecznego? Nie szukaj więcej, ponieważ jesteśmy tutaj, aby wszystkie Twoje problemy finansowe stały się przeszłością. Pożyczamy fundusze od osób potrzebujących pomocy finansowej, które mają zły kredyt lub potrzebują pieniędzy na opłacenie rachunków, aby zainwestować w działalność w wysokości 2%. Chcę użyć tego medium, aby poinformować Cię, że jesteśmy wiarygodni i beneficjentem pomoc i zaoferuje pożyczkę. Dziękujemy, prosimy o kontakt już dziś pod adresem: Scottmcallloans@gmail.com

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1302962303162