Poniedziałek, 3.08.2020, Imieniny: Lidia, Augustyn, Nikodem
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Projekt „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

14.05.2013, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Projekt „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców” realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013.

W obecnych czasach samorządy chcąc rozwijać gospodarczo region muszą skutecznie konkurować o przedsiębiorców, wprowadzając różnego rodzaju rozwiązania, które mogą pomóc w przyciągnięciu lub ich zatrzymaniu. Jednym z takich narzędzi jest szeroka gama e – usług, które w efektywny sposób upraszczają i skracają procedury administracyjne. Z drugiej zaś strony oczekiwania klientów (przedsiębiorców) rosną bardzo szybko. Wymagają oni, aby Urząd dostępny był przez 7 dni w tygodniu, 24h na dobę.

Z tych względów Powiat Elbląski podjął się realizacji projektu „E-region powiatu elbląskiego: usługi dla przedsiębiorców” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013. Ogólna wartość projektu wynosi 1.682.027,46 zł, a uzyskana kwota dofinansowania: 1.429.723,34 zł.

Projekt realizowany jest w okresie sierpień 2012r. – czerwiec 2013r., głównie w Starostwie Powiatowym w Elblągu, choć jego oddziaływanie obejmie cały obszar powiatu.
Zakupiono nowoczesny, wysokiej klasy sprzęt teleinformatyczny, w tym m.in. serwery bazodanowe, skaner wielowymiarowy, centra drukujące, a także zestawy komputerowe wraz z drukarkami oraz notebooki.  Wysokie parametry techniczne i jakość tego sprzętu znacznie ułatwiły pracę Urzędu.

Na bazie nowego sprzętu utworzono interaktywne tematyczne portale internetowe: gospodarczy, turystyczny, drogowy oraz moduły: analityczny i statystyczny, urbanistyki, stacji kontroli pojazdów, zamówień publicznych, geodezyjny – mapy cyfrowe, geodezyjny – operaty techniczne, środowiskowy i ankietowy. Większość modułów jest już przekazana, obecnie trwa ich testowanie i tworzenie kont użytkowników do administrowania poszczególnymi funkcjami. Dzięki tym wdrożeniom Urząd będzie miał szerokie możliwości w dotarciu do całej społeczności swego Powiatu, w tym zwłaszcza do przedsiębiorców.

I tak np. portal gospodarczy stworzy możliwość wyszukania przedsiębiorcy z terenu Powiatu według branży i wpisu, możliwość wydrukowania wpisu do Rejestru, a także będzie zawierał szereg przydatnych informacji w prowadzeniu działalności gospodarczej.
Portal turystyczny będzie umożliwiał wyszukanie firmy z branży turystycznej wg rodzajów działalności, jednocześnie będzie posiadał również informator turystyczny wraz z e - przewodnikiem, a także pozwoli przedsiębiorcy dokonać zgłoszenia konkretnego wydarzenia poprzez system e – kalendarz.

Z kolei portal drogowy będzie dawał możliwość sprawdzenia, które drogi powiatowe są wyłączone z ruchu ze względu na remonty bądź inne zdarzenia, z uwzględnieniem zalecanych objazdów, ograniczeń przejazdów pojazdów wysokich, będzie zawierał informacje o parkingach, mapę stacji paliw, a także pozwalał na wyznaczanie najkrótszej trasy.

Wdrożony moduł geodezyjny – operaty techniczne pozwoli na digitalizację danych obecnych i przyszłych, ewidencję operatów według lokalizacji, a także udostępnianie operatów zainteresowanym przez dodatkowy interfejs.

Uruchomiony zostanie również system powiadamiania e-mail o szerokim spektrum funkcjonalności: począwszy od informacji o klęskach żywiołowych poprzez informacje o zdarzeniach gospodarczych (np. przetargach), skończywszy na informacjach o imprezach kulturalnych i wydarzeniach w regionie.

Dzięki wdrożeniu projektu już niebawem mieszkańcy powiatu elbląskiego będą mogli załatwiać wiele spraw bez konieczności osobistego stawiennictwa w urzędzie, podniesie się poziom jakości obsługi przedsiębiorców. Usprawniona zostanie obsługa interesantów i znacznemu skróceniu ulegnie czas załatwiania poszczególnych spraw.

Celem długofalowym jest rozwój gospodarczy Powiatu Elbląskiego realizowany poprzez podniesienie jego atrakcyjności i promocję. Założeniem przedsięwzięcia jest wszak wprowadzenie e – usług dla przedsiębiorców i intensyfikacja rozwoju wysokiej jakości usług cyfrowych i aplikacji dla MSP funkcjonujących na terenie Powiatu. 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.