Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Uwaga na blokady zakładane przez Straż Miejską!

09.11.2022, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga na blokady zakładane przez Straż Miejską!

Wczoraj (08.11.2022r.) kierowca pojazdu osobowego zaparkował przy ul. Winnej w miejscu, gdzie obowiązuje znaku B-36 zakaz zatrzymywania się.

 

Strażnicy założyli blokadę na koło pojazdu. Choć na dworze panował zmrok, ulicę rozświetlały niebieskie światła nieopodal zaparkowanego radiowozu. Kierowca niestety był na tyle roztargniony, że nie zauważył radiowozu Straży Miejskiej, ani informacji o założonej blokadzie na przedniej i bocznej szybie, ani samej blokady. Kierowca wsiadł do pojazdu i ruszył z impetem. Daleko jednak nie pojechał. Znacząco uszkodził nie tylko blokadę, ale również swój pojazd.

 

Niespełna miesiąc temu w jasny, słoneczny dzień podobnie zniszczył blokadę oraz swój pojazd inny kierujący, który urządził postój w niedozwolonym miejscu przy ul. Nitschmanna.

 

Poza konsekwencjami za urządzenie postoju w niedozwolonym miejscu, naprawy na swój koszt pojazdów - kierowców czeka również wizyta w Komendzie Miejskiej Policji i złożenie wyjaśnień w związku z uszkodzeniem blokad.

 

Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --10
  ~ Magnat Biznesu
  Środa, 09.11

  Kiedy zniknie "srasz" miejska? Jak to gówno powoływano, to mówili mądrzy ludzie, że skończy się na uprzykrzaniu ludziom życia i zatrudnianiu tam co głupszych z rodziny co się nie nadawali na urzędasa. Ludzie myśleli, że im pijaczków spod okien srasz uprzątnie, znajdzie skradziony rowerek, przypilnuje śmiecącego sąsiada .... a jest jak zwykle. Może to was czegoś na przyszłość nauczy i nie będziecie się prosić o "więcej państwa".

 2. 2
  +19
  ~ Nagel
  Środa, 09.11

  @Magnat Biznesu zniknie jak kierowcy się nauczą, że kodeks drogowy to obowiązujące prawo, a nie zbiór wskazówek.

 3. 3
  +12
  ~ Yt
  Środa, 09.11

  Cholera jasna ale jak idioci parkują na trawnikach i chodnikach to nieroby że straży miejskiej ani policja tego nie widzi.!!!

 4. 4
  +8
  ~ info
  Środa, 09.11

  Teraz kierowca powinien zlecić rzeczoznawcy sporządzenie dokumentacji uszkodzeń pojazdu , kalkulacji jego naprawy i za pośrednictwem kancelarii prawnej wystąpić do Straży Miejskiej o pokrycie kosztów naprawy pojazdu. Przepisy w tym zakresie stanowią jednoznacznie i czytelnie Blokadę zakłada się na przednie lewe koło lub na inne koło w przypadku skręcenia felgi lub bliskości krawężnika. Za wycieraczkę przedniej szyby pojazdu zostaje włożona informacja dla kierującego o założeniu urządzenia blokującego wraz z numerem blokady, popełnionym wykroczeniem, a także numerem telefonu (zazwyczaj 986) pod który należy dzwonić celem uwolnienia pojazdu z blokady. Na klamkach przednich drzwi pojazdu lub na elementach nielakierowanych drzwi naklejone zostają nalepki ostrzegające o założonej blokadzie.

 5. 5
  --1
  ~ Oczy
  Środa, 09.11

  ~info-nie w to lewo patrzysz

 6. 6
  +4
  ~ Piotr
  Środa, 09.11

  Yt nie dopisałeś jak to cudnie jest w Gdansku. Popraw się!

 7. 7
  +8
  ~ unu
  Środa, 09.11

  Dziwne ,że nigdy nie zakładają blokad na czarne BMW i Audi

 8. 8
  0
  ~ Kazimiera Blok 84 Malborska
  Środa, 09.11

  Droga straż miejska prosimy o złożenie blokad lub od holowanie z chodnika pojazdów z ulicy Malborskie 84 z przed bloku . Tu już nic nie robicie wolno kierowcą wszystko prawda

 9. 9
  +4
  ~ grot
  Środa, 09.11

  A pojazdy parkowane na drodze przeciwpożarowej - ul. Gwiezdna. Nikt jeszcze tutaj nie widział straży miejskiej. Parkowane są już nawet dostawczaki. Była kiedyś akcja - wóz strażacki zmuszony był jeździć po krawężnikach.

 10. 10
  +7
  ~ aaa
  Środa, 09.11

  @info czubie, nie widzisz nalepek na zdjeciach? ten lexus ma kierownice z prawej strony, a nie z lewej dlatego też blokada została założona na prawe koło.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.055969953537