Czwartek, 28.09.2023, Imieniny: Marek, Waclaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Ukarany przez sąd za wylewanie szamba

29.05.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ukarany przez sąd za wylewanie szamba
Fot. SM Elbląg
REKLAMA

Pewien mieszkaniec Elbląga, choć posiada obowiązek przyłączenia swojej nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej obowiązku tego wykonać nie chce. Ponadto pozbywa się zebranych na terenie nieruchomości nieczystości ciekłych w sposób niezgodny z przepisami.


Strażnicy dostali informację, że nad jednym z osiedli domków jednorodzinnych unosi się nieznośny fetor - smród. Wielokrotnie podejmowane interwencje nie przynosiły rezultatów, gdyż sprytny sprawca wylewał szambo o różnych godzinach i nie przyznawał się do czynu.

 

Kiedy udało się zebrać odpowiedni materiał dowodowy skierowano wniosek o ukaranie do sądu. Sąd Rejonowy w Elblągu uznał mężczyznę za winnego popełnienia czynów i łącznie za 13 postawionych przez Straż Miejska w Elblągu zarzutów ukarał go karą grzywny w wysokości 3000zł.

 

Przypominamy!

 

Zgodnie z przepisami każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek przyłączenia jej do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub wyposażenia nieruchomości w szambo albo przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych.

 

Właściciele nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe zobowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości z taką częstotliwością, która zapewni niedopuszczenie do przepełnienia zbiornika i wylewania się nieczystości ciekłych na powierzchnię terenu lub do gruntu.

Na właścicieli nieruchomości wyposażonych w indywidualne oczyszczalnie ścieków nakłada się obowiązek takiego ich użytkowania, który zapewni uzyskanie wymaganych efektów oczyszczania oraz niedopuszczenie do wylewania się nieczystości ciekłych na powierzchnię terenu lub do gruntu.

 

Wylewanie szamba szkodzi środowisku, zdrowiu, a także pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

 

Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Szejk Ali
  Niedziela, 29.05

  To zapraszam po drugiej stronie Toyoty, pali się, czym się da, z rana.

 2. 2
  +1
  ~ Jozo
  Piątek, 21.10

  Z budynku na rogu Bartniczej i Częstochowskiej patologia wyrzuciła gruz po remoncie mieszkania do jaru 10 metrów od domu.Gruz leży też na chodniku przy śmietnikach od kilku miesięcy. Nikt nie reaguje. Gdzie jest straż miejska i policja ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7762770652771