Piątek, 1.07.2022, Imieniny: Halina, Marian, Klarysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Akcja krwiodawstwa "Na ratunek z Żubrem". Elblążanie podzielili się najcenniejszym darem

25.05.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Akcja krwiodawstwa "Na ratunek z Żubrem". Elblążanie podzielili się najcenniejszym darem
fot. nadesłane

Blisko sześćdziesiąt osób wzięło wczoraj (24 maja) udział w akcji "Na ratunek z Żubrem" i oddało krew dla potrzebujących. - Ten dzień był sukcesem w pozyskaniu tak bezcennego leku. Myślę, że całą akcję możemy uznać za udaną - mówi Agnieszka Szyszko, współorganizatorka wydarzenia.

 

Honorową zbiórkę krwi przeprowadzono wczoraj (24 maja) w Elblągu w dwóch miejscach: na parkingu przed komendą policji, gdzie stanął krwiobus i w oddziale terenowym w Elblągu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Udział w niej wzięło 57 osób, z czego 33 w krwiobusie. Pozyskana krew wspomoże m.in.leczenie Kai, chorej na białaczkę 14-latki. Wśród krwiodawców, którzy wzięli udział w akcji, jej organizatorzy rozlosowali liczne upominki. 

 

Zbiórka krwi to jeden z elementów projektu zrealizowanego z wykorzystaniem grantu z Fundacji Banku Pekao S.A. przez bankowych wolontariuszy i Klub HDK przy KMP w Elblągu, we współpracy z PCK i RCKiK w Olsztynie. "Na ratunek z Żubrem" to również akcja edukacyjna dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Elblągu, promująca krwiodawstwo. W poniedziałek (23 maja) dwie klasy z "dziewiątki" gościły w Pogotowiu Ratunkowym przy ul. Orzeszkowej. 

 

Ratownik, pan Szymon, opowiedział dzieciom o swojej pracy, pokazał sprzęt, miejsce, karetki. Z kolei we wtorek po akcji krwiodawstwa nasz gość specjalny, dyrektorka Fundacji Judo Sport Walki z Rakiem - pani Dorota, przeprowadziła warsztaty w SP nr 9, na których zapoznała dzieci z krwią

- wyjaśnia Agnieszka Szyszko. 

 

Akcja "Na ratunek z Żubrem" została zorganizowana w Elblągu po raz pierwszy.

 

Krew to bezcenne lekarstwo, którego nie da się wyprodukować, kupić czy zastąpić innym. Sama od dawna jestem krwiodawcą i marzyło mi się wydarzenie właśnie na ten temat, które będzie równocześnie podziękowaniem dla ludzi, którzy bezinteresownie ratują czyjeś życie

- mówi współorganizatorka akcji.  

 

Dużą inspiracją była dla mnie akcja zorganizowana kilka lat temu przez Gosię Załuską - założycielkę elbląskiej grupy Więzy Krwi, która też bardzo mnie wspierała we wczorajszym wydarzeniu - dodaje pani Agnieszka. - Sama pracuję w Banku Pekao SA. Dwa razy w roku mamy możliwość składania wniosków o granty, przyznawane przez Fundację Banku Pekao SA im. dr. Mariana Kantona w ramach projektu Jesteśmy Blisko. Tym razem znalazłam Jacka Grzebyk z Klubu HDK przy Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu, który zgodził się zorganizować to wydarzenie ze mną. Napisaliśmy wniosek i udało się, wygraliśmy grant, z którego zakupiliśmy upominki dla krwiodawców oraz dwie duże apteczki-plecaki po jednym dla Szkoły Podstawowej nr 9 i dla Komendy Miejskiej Policji w Elblągu. Apteczki będą służyły dzieciom podczas wycieczek a na komendzie każdemu, kto będzie potrzebował pomocy. 

 

Organizatorami wydarzenia są bankowi wolontariusze i Klub HDK przy KMP w Elblągu, wspomagani przez PCK i RCKiK w Olsztynie. W akcję zaangażowało się kilka elbląskich firm, które przekazały bony, vouchery, zaproszenia i upominki dla uczestników. To: Yasumi, Natur House, RTS- Autoryzowany Dealer Ranault, Dacia, Nissan, ADUŚ, AlkoSpot, salon masażu Sen Muri salon, Amore Mio, Fitek Studio Zdrowego Ruchu, Hotel Młyn, Sky Tattoo, Amici Ristorante&Pizzeria, DepilConcept i Cukiernia Raszczyk. Udział w niej wzięły również: SP nr 9, KMP w Elblągu, elbląscy ratownicy i Fundacja Judo Sport Walki z Rakiem. Patronem medialnym wydatrzenia było info.elblag.pl.

 

Chcemy podziękować każdemu, kto nas wsparł w tej akcji

- dodają organizatorzy. 

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Tyrty
  Czwartek, 26.05

  Sorry ale te słowo Żubr bardziej skojarzyło mi się z piwem jak z bankiem

 2. 2
  0
  ~ Irena
  Czwartek, 26.05

  W latach 1980 skojarzylo mi sie Wojskowe Mysliwskie Kolo Lowieckie "Zubr" /

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.98439311981201