Wtorek, 16.08.2022, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Wraz z pierwszymi promieniami słońca działkowcy ruszyli porządkować swoje ogródki

27.03.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wraz z pierwszymi promieniami słońca działkowcy ruszyli porządkować swoje ogródki
Fot. Straż Miejska w Elblągu

Przypominamy, że zgodnie z przepisami (art. 191 Ustawy o odpadach) obowiązuje całkowity zakaz spalania odpadów. Części roślin pochodzące z pielęgnacji terenów zielonych, ogrodów czy też parków również są odpadami, a co za tym idzie ich spalanie jest zabronione.

 

 

Ponadto obowiązują przepisy, które zobowiązują nas do prowadzenia selektywnego zbierania odpadów, więc nie możemy wrzucać odpadów zielonych do pojemników na odpady komunalne.

 

Co zatem z problemowymi odpadami?

 

Nadają się one do kompostowania, ale można je także przekazywać firmie odbierającej odpady komunalne. Do pojemników na odpady zielone wrzucamy: trawę, liście, drobne gałęzie, kwiaty, owoce z ogrodu, korę. Nie wrzucamy natomiast odpadów, które nie ulegają rozkładowi biologicznemu oraz ziemi.

 

Prawo w ROD

 

Dnia 1 stycznia 2019 roku wszedł w życie znowelizowany Regulamin ROD uchwalony przez Krajową Radę Polskiego Związku Działkowców zgodnie z, którym działka musi być wyposażona w kompostownik, a działkowiec ma obowiązek kompostować odpady pochodzenia organicznego, a w szczególności pochodzące z działki części roślin (§42 Reg. ROD).

 

Natomiast działkowcom i innym osobom przebywającym na terenie ROD zabrania się: m.in. wrzucania do ogrodowych pojemników na śmieci części roślin oraz nie pochodzących z działki odpadów komunalnych oraz spalania na terenie ROD wszelkich odpadów i resztek roślinnych (§68 Reg. ROD).

 

 Straż Miejska w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (12)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Bulbulator
  Niedziela, 27.03

  Nad miastami Ukrainy dymy, pożary szaleją i tam się nikt o czystość powietrza nie martwi. Zawsze można było na działce palić ognisko i piec kiełbaski z a teraz nie można, heh.

 2. 2
  +3
  ~ Bb
  Niedziela, 27.03

  No właśnie.

 3. 3
  --4
  ~ Bulbulator
  Niedziela, 27.03

  Oj biedne te krawężniki miejskie, biedne. I te elbląskie pały w mundurkach. Na czym oni teraz będą trzepać mandaty , gdy już za 8 godzin kovidoza ZAMORDYZM kagańcowy się skończy ? Hihi. A kovidianie to już chyba konwulsji i spazmów dostaną hehe.

 4. 4
  +2
  ~ rotalubluB
  Niedziela, 27.03

  (Bulbulator) - człowieku czy ty jeszcze potrafisz funkcjonować w społeczeństwie. Obrażanie innych i to wyjątkowo prymitywnie świadczy tylko o tym, że niestety twoja świadomość i kultura osobista odeszły od ciebie gdzieś daleko.

 5. 5
  +4
  ~ wladyslaw
  Niedziela, 27.03

  niedlugo nic nam nie bedzie wolno robic na działkach tylko wnosic roczne coraz wyższe oplaty , by zarzad i prezesi mieli na nowy Miejski Dom Dzialkowca w Elblagu , bo stary wzorem policji i strażaków już niedobry i za stary .

 6. 6
  +1
  ~ Zks
  Niedziela, 27.03

  Zks zawsze było jest i będzie......także ognisko na działkach jest było zostanie pozdro dla normalnych ludzi.....podpierdalaczy nie znoszę!!!!!!! Jazda jazda będzie ognisko.........

 7. 7
  +4
  ~ fuj
  Poniedziałek, 28.03

  poczytałem, zgłębiłem temat. Art. 191 ustawy o odpadach nie zakazuje spalania odpadów tylko przewiduje za to mandat. To 2 różne rzeczy :D :D :D

 8. 8
  +4
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 28.03

  na szczęście są lasy dookoła ogródków działkowych w których można utylizować śmieci. Czekam na fotoreportaż pod tytułem "Spacer ul. Okrężną wzdłuż ogródków działkowych".

 9. 9
  +2
  ~ mieszkaniec
  Poniedziałek, 28.03

  na szczęście są lasy dookoła ogródków działkowych w których można utylizować śmieci. Czekam na fotoreportaż pod tytułem "Spacer ul. Okrężną wzdłuż ogródków działkowych".

 10. 10
  +7
  ~ do mieszkańca
  Poniedziałek, 28.03

  Nie ul Okrężną a wzdłuż płotu od strony lasu i pół. Od ul Okrężnej jest nieźle jak budynki ZBK od ulicy. zakałą działek są psychopatyczni prezesi i ich kolesie. Na działkach, tak jak wszędzie , potrzeba gospodarza a nie kogoś leczącego swoje kompleksy i wady osobowości. Często są to "byli" wojskowi i policjanci. działkami się zarządza a nie rządzi.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.93407583236694