Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Wspólne działania Policji i Straży

13.01.2022, 09:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wspólne działania Policji i Straży

Straż Miejska w Elblągu na mocy Zarządzenia Wojewody Warmińsko- Mazurskiego Artura Chojeckiego na okres 60 dni od 9 grudnia 2021r. pozostaje w dyspozycji Policji.
 

 

W celu zapobieżenia rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2 oraz mając na uwadze konieczność współdziałania podmiotów właściwych w zakresie ratowania zdrowia i życia obywateli, a także ochrony spokoju i porządku w miejscach publicznych, między innymi w związku ze stanem epidemii Wojewoda Warmińsko - Mazurski Artur Chojecki na czas 60 dni zarządził użycie Straży Miejskiej w Elblągu do wspólnych działań z Policją.

 

W związku z tym na ulicach Elbląga można spotkać patrole łączone (policjant + strażnik). Podczas służby patrole sprawdzają m.in przestrzeganie przepisów "covidowych" przez elblążan.Podczas jednego z takich patroli, w dniu 07 stycznia 2022r. na terenie Centrum Handlowego Ogrody patrol zauważył mężczyznę, który poruszał się pomimo obowiązku bez maseczki zasłaniającej usta i nos.
 

Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną przez Sąd Okręgowy w Gdańsku do odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Straż Miejska Elbląg

Oceń tekst:

Ocen: 5

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ mama
  Czwartek, 13.01

  No i właśnie, jak wzywasz straż to się okazuje że mogą być za dwie godziny najszybciej, teraz już wiem dlaczego...dramat

 2. 2
  +5
  ~ Oni wiedzą, że ...
  Czwartek, 13.01

  Nielegalne działania dzbanów w mundurkach,działania nie zgodne z prawem, a straż miejska nie ma uprawnień do wystawiania mandatów za brak kagańca

 3. 3
  +7
  ~ kiki
  Czwartek, 13.01

  Czyli wojewoda będzie płacił pensje zatrudnionym w Straży Miejskiej?

 4. 4
  +5
  ~ śmiech
  Czwartek, 13.01

  pięknie Wróblewski wywala w błoto za straż miejską rocznie ponad 3.000.000 zł to chociaż część tych nerobów poudaje że pracuje przez 60 dni, a i to pewnie nie wszyscy,

 5. 5
  +3
  ~ polak
  Czwartek, 13.01

  ze tez im nie wstyd ganiac obywateli za takie glupoty. ze zwyklego obywatela robi sie bandziora bo nie ma szmaty na gebie. oj przyjedzie czas rozliczen, przyjedzie. wszyscy ci funkjonariusze podnoszacy reke na polaka zostana rozliczeni. zaczynam sie zastanawiac czy ci mundurowi ganiajacy polakow za brak szmaty na pysku to sa napewno polacy? bo nie wierze ze polak polakowi moze robic cos takiego. to jest podłe

 6. 6
  +6
  ~ Nie bać się psów w mundurkach !
  Czwartek, 13.01

  Zadać od psów zaświadczeń o szczepieniu, kodów QR , certyfikatów, czy maska na certyf. Ludzie nie bójcie się to działa w obydwie strony. Pies Cię zatrzymuje za brak kagańca, sprawdź,czy on spełnia wszyyy wymogi tego nielegalnego rozporządzenia.

 7. 7
  +4
  ~ Do @ Polak
  Czwartek, 13.01

  Oni mają wytyczne z Izraela.

 8. 8
  0
  ~ Bolek
  Czwartek, 13.01

  A gdzie kupię dobrą kaszankę, może ktoś wie ? Zależy mi na niej. Ludzie, pomóżcie mi, błagam was.

 9. 9
  +4
  ~ Kolizja z prawem
  Czwartek, 13.01

  Ustawa Antyterrorystyczna mówi wyraźnie, że zabrania zakrywania twarzy obywatelom , w tym funkcjonariuszom mundurowym na slozbie.. Podobnie ustawa o ochronie osób i mienia zabrania zakrywać twarz pracownikom ochrony w pracy. W celu możliwie nią ich identyfikacji. I co komediant PiSmilicji na to ?

 10. 10
  +2
  ~ mało
  Czwartek, 13.01

  Zapraszamy do innych sklepów tłumy chodza bez masek. A w Ogrodach każdego dnia. Za mało policji w Elblągu na kontrolach.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2872500419617