Wtorek, 26.01.2021, Imieniny: Paulina, Wanda, Tytus
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania

14.01.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania
fot. archiwum redakcji ( zdjecie stanowi tylko ilustrację do artykułu )

Choć zima w pełni, to w Elblągu dopiero teraz poprószyło śniegiem. Synoptycy zapowiadają duże ochłodzenie, więc śnieg może utrzymać się dłużej.

 

W związku z tym przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązkach wynikających z Uchwały nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg:

- Właściciele nieruchomości, do których przylegają chodniki stanowiące część drogi publicznej zobowiązani są do uprzątnięcia, z tych chodników błota, śniegu i lodu zgodnie z poniższymi wymaganiami:

* chodniki w centrum Miasta - w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów;

* pozostałe chodniki - w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów.

- Uprzątnięte błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia należy pryzmować przy krawędzi chodnika, w celu uprzątnięcia przez zarządcę drogi. Pryzmy muszą być oddalone minimum 1 m od pni drzew i nie mogą utrudniać ruchu pieszym.

- Obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób niezakłócający ruchu pieszego.

- Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnie.

Niewątpliwie śnieg to duża frajda - przede wszystkim dla dzieci, które akurat przebywają na feriach zimowych, jednak pamiętajmy również o naszych obowiązkach.

 

Straż Miejska w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Milosnik chodnika
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  Jak do odsniezania to moj chodnik i mam obowiazek utrzymac do i odsniezyc jak w lato na chodniku tym samym pod domem bede pil piwo to mandat bo to miejsce publiczne . A kto mi zapewni piasek do posypania lopate ?

 2. 2
  +9
  ~ Dionizy Złotopolski
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  Bo są równi i równiejsi. Dla czego mamy odśnieżać nie swoje chodniki, co to praca społeczna?? Jak już ktoś zauważył, jak odśnieżać to nakazują, ale już jak pijesz piwo to już wynocha. Chory kraj.

 3. 3
  +13
  ~ poiuy
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  To niech też upomną miasto, wczoraj musiałem parę spraw na piechotę załatwić to szybciej bym na łyżwach po chodnikach przejechał niż idąc. Boczne ulice też słabo odśnieżone i śliskie.

 4. 4
  +7
  ~ stefan
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  A kto ma odśnierzać chodniki wokół polhektarowej łąki cukiernika na pl. konstytucji i dlaczego robi to Ratusz ,a nie właściciel ?

 5. 5
  0
  ~ POSIADACZE ZIEMSCY
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  A jednego takiego Pomyslowego Dobromira widziałem wczoraj na Warmińskiej. Walił ze swojego chodnika na publiczną ulicę. Ale już za swoim wjazdem żeby nie mieć problemów z jazdą. Szkoda że nie miałem czasu go nagrać.

 6. 6
  +9
  ~ Anty
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  Czyli w swoim prywatnym czasie mamy za darmo odsnieżać publiczny chodnk? Tylko dlatego, że w tak bezczelny sposób wladze chcą sobie przyoszczędzić robiąc z mieszkańcow darmową siłę roboczą? Może jescze mamy kupić za swoje piasek i posypać publiczną drogę? To jakaś paranoja. Trzeba sprawdzić czy taki wyzysk jest zgdony z Konstytucją. Chodnik jest albo prywatny albo publiczny. Rozumiem, że skoro przylega do mojej nieruchomości to mogę sobie na tej samej zasadzie postawić tam stragan bez zezwolenia?

 7. 7
  +9
  ~ zez
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  przepisy są chyba mocno niespojne . wzdłuż mojego domu chodnik i drogę do polowy szerokości mam odsnierzać i porządkować ja , ale może tam parkować każdy uj i nie mam prawa mu zwrocić uwagi , bo to nie moj teren , tylko miasta - cytat z dzielnicowego .. Daleko nam w Polsce jeszcze do prawa własności jak w USA i Anglii ., oj mocno ,tkwimy jeszcze w komunie .

 8. 8
  +9
  ~ właściciel posesji.
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  Najpierw niech Straż Miejska pogoni miasto, bo nie najlepiej z tym jest, a ponoć byli super przygotowani do zimy. Najlepiej gonić obcego niż swojego.

 9. 9
  +8
  ~ lenie
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  a ja pytam dlaczego straż miejska nic nie robi z kopciuchami kominowymi, codziennie na Górnośląskiej i Traugutta wieczorem dymią że oddychać nie można.!!!!? tych strażników w ogóle nie widać na ulicach, tylko przemknie samochód albo zza biurka wydają polecenia mieszkańcom

 10. 10
  +5
  ~ Yhy
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 14.01

  Na Łokietka nie ma chodników. To ciąg pieszo-jezdny, taki potworek projektantów. Zagwózdkę z takimi ciągami ma też prawo o ruchu drogowym. Co na to straż miejska?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2569651603699