Piątek, 16.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania

14.01.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Straż Miejska przypomina o obowiązku odśnieżania
fot. archiwum redakcji ( zdjecie stanowi tylko ilustrację do artykułu )

Choć zima w pełni, to w Elblągu dopiero teraz poprószyło śniegiem. Synoptycy zapowiadają duże ochłodzenie, więc śnieg może utrzymać się dłużej.

 

W związku z tym przypominamy właścicielom nieruchomości o obowiązkach wynikających z Uchwały nr VII/78/2015 Rady Miejskiej w Elblągu z dnia 28 maja 2015r. w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Elbląg:

- Właściciele nieruchomości, do których przylegają chodniki stanowiące część drogi publicznej zobowiązani są do uprzątnięcia, z tych chodników błota, śniegu i lodu zgodnie z poniższymi wymaganiami:

* chodniki w centrum Miasta - w czasie 3 godzin od chwili ustania opadów;

* pozostałe chodniki - w czasie 6 godzin od chwili ustania opadów.

- Uprzątnięte błoto, śnieg, lód i inne zanieczyszczenia należy pryzmować przy krawędzi chodnika, w celu uprzątnięcia przez zarządcę drogi. Pryzmy muszą być oddalone minimum 1 m od pni drzew i nie mogą utrudniać ruchu pieszym.

- Obowiązek uprzątania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, stanowiących część drogi publicznej oraz z części nieruchomości służących do użytku publicznego należy wykonać w sposób niezakłócający ruchu pieszego.

- Zabrania się usuwania błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników na jezdnie.

Niewątpliwie śnieg to duża frajda - przede wszystkim dla dzieci, które akurat przebywają na feriach zimowych, jednak pamiętajmy również o naszych obowiązkach.

 

Straż Miejska w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (16)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ Milosnik chodnika
  Czwartek, 14.01

  Jak do odsniezania to moj chodnik i mam obowiazek utrzymac do i odsniezyc jak w lato na chodniku tym samym pod domem bede pil piwo to mandat bo to miejsce publiczne . A kto mi zapewni piasek do posypania lopate ?

 2. 2
  +9
  ~ Dionizy Złotopolski
  Czwartek, 14.01

  Bo są równi i równiejsi. Dla czego mamy odśnieżać nie swoje chodniki, co to praca społeczna?? Jak już ktoś zauważył, jak odśnieżać to nakazują, ale już jak pijesz piwo to już wynocha. Chory kraj.

 3. 3
  +13
  ~ poiuy
  Czwartek, 14.01

  To niech też upomną miasto, wczoraj musiałem parę spraw na piechotę załatwić to szybciej bym na łyżwach po chodnikach przejechał niż idąc. Boczne ulice też słabo odśnieżone i śliskie.

 4. 4
  +7
  ~ stefan
  Czwartek, 14.01

  A kto ma odśnierzać chodniki wokół polhektarowej łąki cukiernika na pl. konstytucji i dlaczego robi to Ratusz ,a nie właściciel ?

 5. 5
  0
  ~ POSIADACZE ZIEMSCY
  Czwartek, 14.01

  A jednego takiego Pomyslowego Dobromira widziałem wczoraj na Warmińskiej. Walił ze swojego chodnika na publiczną ulicę. Ale już za swoim wjazdem żeby nie mieć problemów z jazdą. Szkoda że nie miałem czasu go nagrać.

 6. 6
  +9
  ~ Anty
  Czwartek, 14.01

  Czyli w swoim prywatnym czasie mamy za darmo odsnieżać publiczny chodnk? Tylko dlatego, że w tak bezczelny sposób wladze chcą sobie przyoszczędzić robiąc z mieszkańcow darmową siłę roboczą? Może jescze mamy kupić za swoje piasek i posypać publiczną drogę? To jakaś paranoja. Trzeba sprawdzić czy taki wyzysk jest zgdony z Konstytucją. Chodnik jest albo prywatny albo publiczny. Rozumiem, że skoro przylega do mojej nieruchomości to mogę sobie na tej samej zasadzie postawić tam stragan bez zezwolenia?

 7. 7
  +9
  ~ zez
  Czwartek, 14.01

  przepisy są chyba mocno niespojne . wzdłuż mojego domu chodnik i drogę do polowy szerokości mam odsnierzać i porządkować ja , ale może tam parkować każdy uj i nie mam prawa mu zwrocić uwagi , bo to nie moj teren , tylko miasta - cytat z dzielnicowego .. Daleko nam w Polsce jeszcze do prawa własności jak w USA i Anglii ., oj mocno ,tkwimy jeszcze w komunie .

 8. 8
  +9
  ~ właściciel posesji.
  Czwartek, 14.01

  Najpierw niech Straż Miejska pogoni miasto, bo nie najlepiej z tym jest, a ponoć byli super przygotowani do zimy. Najlepiej gonić obcego niż swojego.

 9. 9
  +8
  ~ lenie
  Czwartek, 14.01

  a ja pytam dlaczego straż miejska nic nie robi z kopciuchami kominowymi, codziennie na Górnośląskiej i Traugutta wieczorem dymią że oddychać nie można.!!!!? tych strażników w ogóle nie widać na ulicach, tylko przemknie samochód albo zza biurka wydają polecenia mieszkańcom

 10. 10
  +5
  ~ Yhy
  Czwartek, 14.01

  Na Łokietka nie ma chodników. To ciąg pieszo-jezdny, taki potworek projektantów. Zagwózdkę z takimi ciągami ma też prawo o ruchu drogowym. Co na to straż miejska?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.453843832016