Środa, 23.09.2020, Imieniny: Tekla, Boguslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Stefan Rembelski kandydatem Kukiz'15 na Prezydenta Elbląga

24.08.2018, 13:00:40 Rozmiar tekstu: A A A
Stefan Rembelski kandydatem Kukiz'15 na Prezydenta Elbląga
Fot. Ryszard Biel
To już oficjalne – przynajmniej cztery osoby będą ubiegać się o fotel Prezydenta Elbląga. Dziś, 24 sierpnia, poseł Kukiz'15 Andrzej Kobylarz ogłosił, że kandydatem zostaje Stefan Rembelski.
 
– Wystawiamy swoją listę KWW Kukiz'15. Naszym kandydatem na Prezydenta Elbląga będzie pan Stefan Rembelski. Wczoraj była inwazja znachorów w naszym mieście, którzy chcą uzdrowić wszystkie złe rzeczy, jakie dzieją się w Elblągu, ale z tym mamy do czynienia przed każdymi wyborami – mówił Andrzej Kobylarz.
 
Poseł zapewniał, że Kukiz'15 będzie stawiać na mieszkańców. - Chcemy otworzyć się na obywateli. Zapraszamy wszystkich, którym zależy na dobru Elbląga do nas, na listy. Będziemy weryfikować. Nie jesteśmy partią, nie robimy nic odgórnie, nic nikomu nie narzucamy – zaznaczył Andrzej Kobylarz. - Nie zamykamy się na żadne środowiska.
 
Dlaczego Stefan Rembelski zdecydował się kandydować z KWW Kukiz'15?
 
Po wielu trudnych rozmowach z panem posłem Andrzejem Kobylarzem podjąłem decyzje o kandydowaniu na urząd Prezydenta Miast Elbląga. Wspólne widzenie spraw miasta, jak również otwarcie przez Kukiz'15 na zwykłych obywateli przesądziło, że przyjmuję tą formułę bycia w przestrzeni publicznej
 
– mówił Stefan Rembelski.
 
Kampania Kukiz'15 będzie odbywać się pod hasłem „Elbląg zasługuje na więcej”. - Przez trzy tygodnie listy Kukiz'15 będą otwarte do Rady Miast, Powiatów, Sejmiku Wojewódzkiego. Po tym czasie będziemy finalizować ich rejestracje – mówił Stefan Rembelski.
 
Czy Stefan Rembelski należy do Kukiz'15? - Jestem w stowarzyszeniu. Jestem sympatykiem – przyznał.
 
 
Pan Stefan był u nas na liście do Sejmu, cały czas wspiera nasz ruch, pewnie działania. Ale czy jest czy nie jest to jest drugorzędne. Dzisiaj przynależność nie jest jakimś wymogiem ograniczającym kandydaturę. Ma podglądy zbieżne z naszymi i to wystarczy
 
– zaznaczył Andrzej Kobylarz.
 
 
Do tej pory oficjalnie swoją chęć kandydowania ogłosili Witold Wróblewski (KWW Witolda Wróblewskiego), Jerzy Wilk (Prawo i Sprawiedliwość) i Michał Missan (Platforma Obywatelska).
 
- Widzimy kandydatów, którzy już dzisiaj są. To są wszyscy, którzy już byli. Wiemy o tym, że pewnie nic nowego nie wniosą poza tym, że jeżeli byłaby jakakolwiek zmiana na stanowisku Prezydenta Miasta Elbląga to będą tylko zmiany personalne na stanowiskach, a nie o to chodzi – podkreślił poseł Kukiz'15.
 
 
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 14

%35.7 %64.3


Komentarze do artykułu (52)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ mieszkaniec
  Piątek, 24.08

  Nareszcie jakaś rozsądna alternatywa wyboru. Dotychczasowi kandydaci dawno zgrani i nic nowego by nie wnieśli.

 2. 2
  +26
  ~ Zawiedziona
  Piątek, 24.08

  Ściema jak Jowy Kukiza.

 3. 3
  --7
  ~ poparcie za program
  Piątek, 24.08

  Stefan - program . Nie garnitur na pogrzeb. Masz wielkie szanse "pójść tam, qrwq, na 5 lat". Tylko program - konkrety na piśmie i lecisz. Będziesz pierwszy, bo nikt jeszcze programu nie podał.

 4. 4
  +24
  ~ wyborca
  Piątek, 24.08

  Kukiz tym razem poza rządzeniem. W parlamencie pokazali ze sa nikim.

 5. 5
  --14
  ~ Najnowocześniejszy
  Piątek, 24.08

  Brawo Stefan dzięki tobie Wilk już ma po wyborach!;) Szczególnie Wróblewski powinien ci już w tej chwili podziękować osobiście!;) Pozostaje już tylko jedna zagadka kto wygra w drugiej turze Wróblewski czy Missan?;)

 6. 6
  --16
  ~ Elblążanin
  Piątek, 24.08

  Świetnie, jest alternatywa. W programie zapewne pojawia się konkrety, a nie jałowe hasła samorządowe. I wreszcie jest ktoś, kto nie tkwi w dzisiejszych układach samorządowych, ma racjonalne spojrzenie na wiele problemów miasta, od których dzisiejsi włodarze skutecznie uciekają. Tyle, że dłużej juz się nie da. I, co najważniejsze, nie kryje się ze swoimi ocenami. Można się z nim nie zgadzać, ale jako jeden z niewielu głośno adresuje problemy. POWODZENIA!!! Czekam na program, ale wierzę, że Elblag może dostać nowe otwarcie.

 7. 7
  +18
  ~ klik
  Piątek, 24.08

  Jakoś nie przypominam sobie aby pan Missan już był. Dwóch panów WW a i owszem byli. A czy wasz kandydat startuje po raz pierwszy i czy przekroczył choćby 3% poparcie?

 8. 8
  +17
  ~ Prorok Igor
  Piątek, 24.08

  Te autorka gdzie tu logika cytuje "... Jestem w stowarzyszeniu. Jestem sympatykiem – przyznał...." To jest w Stowarzyszeniu Kukiz 15 czy nie, a może jest tylko sympatykiem?!

 9. 9
  +28
  ~ wyborca z Elbląga
  Piątek, 24.08

  O matko jedyna . A co to jest?????

 10. 10
  +22
  ~ Ciotka Klotka
  Piątek, 24.08

  Panie Stefanie, po co Pan idziesz z temi Kanciarzami? Już raz Pana przerobili w wyborach do sejmu! Mało Panu? Pan Stefan był u nas na liście do Sejmu mówił Kobylarz. Pan Stefan był, ale się zmył… Pan Stefan był na liście, ale wyleciał… Przecież to nawet dziecko rozumi dlaczego wyleciał. Był Pan dla łysego groźny. Pan by dostał posła z każdego miejsca na liście – dlatego Pana wyrzucili te Pana nowi koledzy! Sam Pan idź to lepiej na tem wyjdziesz.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.