Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Concordia zaczęła przygotowania do rundy wiosennej

11.01.2024, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Concordia zaczęła przygotowania do rundy wiosennej

20 zawodników wzięło udział w pierwszym w 2024 roku treningu trzecioligowej Concordii. Zajęcia, które odbyły się w poniedziałek (8 stycznia) na obiekcie przy ul. Skrzydlatej, miały charakter wprowadzający. Wśród trenujących były także trzy nowe twarze. Zabrakło natomiast czterech zawodników, których nie będziemy już wiosną oglądać w pomarańczowo-czarnych barwach.

 W poniedziałkowy wieczór piłkarze najpierw zostali zapoznani z planem na zimowy okres przygotowawczy, a następnie wzięli udział w treningu wprowadzającym, który odbył się na siłowni.

– Przed nami dwa miesiące dobrej, mocnej, solidnej a przede wszystkim jakościowej pracy. Będziemy codziennie trenować na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. Dwa razy w tygodniu będą podwójne treningi, czyli oprócz tych popołudniowych, także poranne. Na ten moment mamy dopiętych 7 sparingów, a na jeden termin 3-4 luty szukamy jeszcze rywala z trzeciej lub czwartej ligi. Wszystkie te mecze, poza jednym wyjątkiem, rozgrywać będziemy na Skrzydlatej – informuje trener Concordii Mateusz Sobieraj.

W otwierających okres przygotowawczy zajęciach uczestniczyło 20 graczy. W tym gronie znalazło się trzech nowych zawodników o statusie młodzieżowca.- Przygotowania zaczęło z nami dwóch zawodników z rocznika 2005, na pozycjach przez nas poszukiwanych. Są to obrońcy, którzy na 90% z nami zostaną. Jest też testowany bramkarz z rocznika 2005. Jeśli chodzi o ofensywę za dużo się nie zmieni. Szukamy jeszcze wzmocnienia kadry jeśli chodzi o tył. Myślimy tu o doświadczonym zawodniku, ale więcej nie mogę powiedzieć, bo wszystko jest jeszcze w toku – przyznaje trener Mateusz Sobieraj.Na treningu zabrakło czterech graczy, którzy nie będą już występować w Concordii. Są to: bramkarz Dominik Sasiak, obrońca Szymon Mroczko i skrzydłowi Mateusz Jońca oraz Mateusz Szmydt. Ten ostatni wiosną występować będzie w ligowym rywalu GKS Wikielec. W zajęciach nie uczestniczyli też Łukasz Kopka i Bartosz Danowski, ale ich absencja była usprawiedliwiona.Pierwszy ligowy mecz Concordia rozegra w weekend 2/3 marca na wyjeździe z Jagiellonią II Białystok.- Cel na wiosnę to progres sportowy, abyśmy grali skuteczniej i tracili mniej bramek. Chcemy grać ofensywniej, tak jak w ostatnich meczach rundy jesiennej. Kolejny cel to zajęcie jak najwyższego miejsca i jak najszybsze zapewnienie sobie utrzymania w III lidze – zaznacza szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych.

Pierwszy tydzień treningów zakończy sparing z czwartoligowymi rezerwami Olimpii Elbląg. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 14 stycznia o godz. 16 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

Plan zimowych sparingów Concordii:

14.1 (niedziela), godz. 16:00, ul. Skrzydlata
Concordia – Olimpia II Elbląg (IV liga)

17.1 (środa), godz. 19:30, ul. Skrzydlata
Concordia – Grom Nowy Staw (IV liga)

20.1 (sobota), Gdańsk
Concordia – Jaguar Gdańsk (IV liga)

24.1 (środa), godz. 19:30, ul. Skrzydlata
Concordia – juniorzy Concordii Elbląg

3.2 (sobota), godz. 14:00, ul. Skrzydlata
rywal do ustalenia

7.2 (środa), godz. 19:30, ul. Skrzydlata
Concordia – KP Starogard Gdański (III liga)

10.2 (sobota), godz. 16:00, ul. Skrzydlata
Concordia – Wikęd Luzino (III liga)

17.2 (sobota), godz. 14:00, ul. Skrzydlata
Concordia – Stolem Gniewino (III liga)

24.2 (sobota), godz. 14:00, ul. Skrzydlata
Concordia – Bałtyk Gdynia (IV liga)

-------------------------------------

2.3 lub 3.3, Białystok
pierwszy mecz ligowy
Jagiellonia II Białystok - ConcordiaIII liga - grupa I - sezon 2023/2024 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ...
  Czwartek, 11.01

  A ktoś z klubu wypowie sie dlaczego i na jakich zasadach odszedł Mateusz Szmydt , najlepszy strzelec zespołu w rundzie jesiennej ?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0771019458771