Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Lider z Tomaszowa za mocny dla Concordii [GOLE Z MECZU]

16.09.2023, 22:01:49 Rozmiar tekstu: A A A

Liderująca rozgrywkom grupy pierwszej III ligi Lechia Tomaszów Mazowiecki, okazała się zbyt mocna dla piłkarzy Concordii. W wyjazdowym pojedynku 8 kolejki pomarańczowo-czarni już po pierwszej połowie przegrywali różnicą trzech goli. W drugiej części gospodarze dołożyli jeszcze jedno trafienie, a Słoniki stać było jedynie na zdobycie bramki honorowej, którą zdobył Joao Augusto. Ostatecznie Concordia przegrała w Tomaszowie 1:4, choć mogła zmniejszyć rozmiary porażki. Niestety w końcówce meczu elblążanie nie wykorzystali dwóch sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W sobotnim meczu Concordia musiała sobie radzić bez Bartosza Danowskiego i Macieja Kaczorowskiego, którzy narzekają na drobne urazy. W porównaniu do ostatniego meczu ligowego w Radomiu, w wyjściowej jedenastce doszło do dwóch korekt. W bramce zagrał Maksymilian Manikowski, dla którego był to debiut na poziomie III ligi, natomiast w środku pola Bartosza Danowskiego zastąpił Szymon Drewek.

Słoniki mogły idealnie wejść w mecz. Już w 42 sekundzie mocny strzał z dystansu oddał Radosław Bukacki, a bramkarz rywali Mateusz Awdziewicz musiał się ratować wybiciem piłki za linię końcową. Chwilę później gospodarze wyprowadzili szybką kontrę, po której Bartosz Snopczyński wymanewrował elbląskich obrońców i uderzeniem z 15 metra pokonał Maksymiliana Manikowskiego. Szybki cios nie podłamał graczy Concordii, którzy próbowali odpowiedzieć gospodarzom. W 6 minucie płasko z dystansu strzelał Kacper Sionkowski, ale na posterunku był Mateusz Awdziewicz. Następnie po wrzutce z rzutu wolnego głową próbował Joao Augusto. Piłka nie chciała jednak wpaść do bramki gospodarzy. Znacznie skuteczniejsi byli miejscowi, którzy w 13 minucie dołożyli drugiego gola. Kamil Szymczak wymienił podania z Arturem Dunajskim, po czym wbiegł z piłką w pole karnym i mimo asysty defensorów Concordii, oddał strzał umieszczając futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach ponownie z dystansu strzelał aktywny Radosław Bukacki, a następnie Joao Augusto, który starał się zaskoczyć golkipera Lechii uderzeniem z piątego metra. W 32 minucie daleki wykop bramkarza Lechii uruchomił kolejną kontrę gospodarzy. Akcję sfinalizował niekryty na 10 metrze Kordian Górka i miejscowi prowadzili 3:0. W 43 minucie idealną okazję do wpisania się na listę strzelców miał Kacper Sionkowski.

Młody napastnik Concordii wbiegł z piłką w pole karne i mając przed sobą bramkarza strzelił obok słupka. Tuż przed przerwą Lechia mogła ostatecznie rozstrzygnąć losy meczu. Po kolejnej błyskawicznej kontrze Kordian Górka huknął pod poprzeczkę, ale świetną interwencją wykazał się Maksymilian Manikowski.

Pięć minut po wznowieniu gry, było już 4:0. Bartosz Snopczyński dostał dalekie podanie i wygrał pojedynek biegowy z Gracjanem Szpuchą, po czym strzelił płasko zaskakując golkipera Concordii. Dwie minuty później piłka w końcu wpadła do tomaszowskiej bramki. Mateusz Szmydt dograł ze skrzydła w pole karne, a z najbliższej odległości futbolówkę wpakował do siatki Joao Augusto. W 57 minucie pod elbląską bramką potężnie się zakotłowało. Gospodarze trzykrotnie strzelali z pola karnego, ale ofiarne interwencje defensorów Concordii zapobiegły utracie piątego gola. W ostatnich minutach obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji bramkowych. W 80 minucie pomarańczowo-czarni powinni mieć na koncie dwa trafienia.

Oskar Bartosiński doskonale wypatrzył wychodzącego na sytuację sam na sam z bramkarzem Łukasza Kopkę. Niestety najskuteczniejszy zawodnik ubiegłego sezonu, przegrał pojedynek z Mateuszem Awdziewiczem. W doliczonym czasie gry elblążanie mieli kolejną stuprocentową okazję. Paweł Pytelewski podał do Oskara Kottlengi, który mając przed sobą tylko bramkarza Lechii trafił w jego nogi. Ostatecznie sobotnie spotkanie w Tomaszowie zakończyło się pewną i zasłużoną gospodarzy 4:1.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Concordia Elbląg 4:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Bartosz Snopczyński (2'), 2:0 Kamil Szymczak (13'), 3:0 Kordian Górka (32'), 4:0 Bartosz Snopczyński (50'), 4:1 Joao Augusto (52' – asysta Szmydt)

Concordia: Maksymilian Manikowski – Gracjan Szpucha, Piotr Jakubowski, Szymon Mroczko, Radosław Bukacki (56' Radosław Nowicki), Szymon Drewek, Mateusz Szmydt (71' Oskar Bartosiński), Mateusz Jońca (56' Szymon Maćkowski), Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano (80' Oskar Kottlenga), Kacper Sionkowski (56' Paweł Pytelewski).

Lechia: Mateusz Awdziewicz – Kamil Cyran, Adrian Skrzyniak, Kamil Szymczak, Bartosz Snopczyński (57' Artur Amroziński), Kamil Lewiński, Krystian Kolasa (80' Jakub Gogol), Artur Dunajski (67' Eryk Kaproń), Kordian Górka (57' Kacper Przedbora), Michał Mikołajczyk, Eryk Jarzębski (46' Jakub Król).

Sędziował: Michał Więckowski (Warszawa)
Żółte kartki: Górka, Szymczak (Lechia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się u siebie z Mławianką Mława. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 23 września o godz. 16.