Sobota, 4.05.2024, Imieniny: Florian, Malwina, Monika

Skromne derbowe zwycięstwo. Concordia w 1/8 finału WPP [SKRÓT MECZU]

13.09.2023, 21:50:10 Rozmiar tekstu: A A A

Zespół Concordii zrobił kolejny krok w kierunku obrony Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. W środowy wieczór (13 września) pomarańczowo-czarni pokonali na boisku przy ul. Skrzydlatej Olimpię II Elbląg 1:0. Przez cały mecz Słoniki stworzyły sobie wiele okazji do odniesienia okazalszej wygranej (m.in. niewykorzystany rzut karny), ale świetny mecz w bramce rywala rozgrywał Łukasz Łęgowski. Gola dającego awans do 1/8 finału WPP zdobył Łukasz Kopka.

Concordia, w porównaniu do ostatniego meczu ligowego w Radomiu, do środowego spotkania przystąpiła z kilkoma zmianami w wyjściowym składzie. W pomarańczowo-czarnych barwach zadebiutował bramkarz Maksymilian Manikowski. W pierwszej jedenastce pojawili się także: Maciej Kaczorowski, Szymon Drewek i Radosław Nowicki. W meczowej osiemnastce zabrakło natomiast Jakuba Rękawka, Bartosza Danowskiego i Mateusza Szmydta, którzy otrzymali od trenera Łukasza Nadolnego dzień wolny.

W składzie rywali, zabrakło natomiast większych wzmocnień z pierwszej drużyny Olimpii. Rezerwy zagrały w młodzieżowym zestawieniu, a jedynymi zawodnikami, którzy mają za sobą grę w II lidze byli Łukasz Łęgowski i Paweł Kazimierowski.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Olimpii, którzy od pierwszych minut byli aktywni, stosowali wysoki pressing i szukali okazji do szybkiej kontry. W 8 minucie groźnie zrobiło się po tym jak Artur Łąpieś dograł płaską piłkę w pole karne, a nadbiegający Dawid Czapliński minął się z nią nieznacznie. Dwie minuty później młodzi olimpijczycy znów wyłuskali piłkę na połowie Concordii i wyszli z kontrą, po której Filip Sznajder strzelił z pola karnego w boczną siatkę. W 14 minucie, wychodzącego na czystą pozycję Filipa Sznajdera w ostatniej chwili uprzedził Maksymilian Manikowski. Po pierwszym kwadransie, Concordia w końcu się przebudziła i zaczęła przejmować inicjatywę. Sygnał do ataku dał Kacper Sionkowski, który po szybkiej akcji strzelił głową obok słupka. W 30 minucie po dośrodkowaniu Łukasza Kopki, piłkę ręką w polu karnym zagrał Konrad Etmański i arbiter wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł stały egzekutor rzutów karnych Joao Augusto i ...strzelił mocno, ale nad poprzeczką. Brazylijski napastnik mógł dwie minuty później zrehabilitować się za zmarnowaną jedenastkę, ale po minięciu obrońcy oddał silny strzał z pola karnego, po którym piłka odbiła się od poprzeczki. W 43 minucie wyborną szansę na otwierającego wynik gola miał Kacper Sionkowski. Młody napastnik Concordii znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Olimpii, ale górą w tym pojedynku był Łukasz Łęgowski, który odbił piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi bliski powodzenia był Jan Piróg, którego strzał z dystansu końcówkami palców obronił Maksymilian Manikowski. Tuż przed końcem pierwszej połowy Kacper Sionkowski znów stanął oko w oko z Łukaszem Łęgowskim i ponownie nie był w stanie pokonać golkipera Olimpii.

W drugiej połowie Słoniki nadal prowadziły ostrzał bramki Olimpii. W 51 minucie po rzucie rożnym Łukasz Kopka w końcu zmieścił piłkę w bramce rywala, oddając mocny strzał z 14 metra między ofiarnie interweniującymi obrońcami. W dalszej części pojedynku pomarańczowo-czarni kontrolowali wydarzenia na boisku i szukali kolejnych trafień. Na bramkę przeciwnika strzelali Kacper Sionkowski z dystansu i Radosław Bukacki z rzutu wolnego. W 73 minucie błyskawiczna kontra Concordii powinna przynieść jej drugie trafienie. W decydującym momencie płaski strzał Oskara Kottlengi obronił nogą Łukasz Łęgowski. Pełna dominacja na boisku pozwoliła trenerowi Łukaszowi Nadolnemu na dokonywanie kolejnych zmian i wprowadzania na boisko zawodników rezerwowych, którzy w lidze grali mniej lub wcale. W doliczonym czasie po raz kolejny świetną interwencją popisał się najlepszy w ekipie Olimpii Łukasz Łęgowski, który tym razem obronił silny strzał z pola karnego Szymona Mroczko. Tym samym pucharowe derby zakończyły się skromną, aczkolwiek w pełni zasłużoną wygraną Concordii, która zameldowała się w 1/8 finału WPP.

Olimpia II Elbląg – Concordia Elbląg 0:1 (0:0)
Bramka: Łukasz Kopka (51')

Concordia: Maksymilian Manikowski - Gracjan Szpucha, Radosław Bukacki, Maciej Kaczorowski (46' Szymon Maćkowski), Szymon Mroczko, Szymon Drewek (62' Piotr Jakubowski), Radosław Nowicki (62' Oskar Kottlenga), Mateusz Jońca (84' Mikołaj Doniecki), Łukasz Kopka, Joao Augusto Fortunato Mariano (84' Paweł Pytelewski), Kacper Sionkowski (62' Oskar Bartosiński).

Olimpia II: Łukasz Łęgowski – Jan Piróg (60' Aleks Kryński), Filip Sznajder (51' Igor Tutaj), Paweł Kazimierowski, Konrad Etmański (79' Miłosz Choiński), Dawid Czapliński (60' Witold Dettlaff), Bartosz Leszczyński, Artur Łąpieś, Wojciech Stróżewski (46' Adam Rychter), Michał Ruciński, Alan Dziurdzia (73' Tomasz Łoś).

Sędziował: Kamil Żmijewski (Elbląg)
Żółte kartki: Szpucha, Jońca (Concordia), Kazimierowski, Etmański, Łoś, Ruciński (Olimpia II)

Rywala Concordii w kolejnej rundzie WPP poznamy w drodze losowania. Z kolei najbliższy mecz ligowy pomarańczowo-czarni rozegrają w najbliższą sobotę, 16 września o godz. 16. Wówczas Słoniki zmierzą się na wyjeździe z liderem III ligi Lechią Tomaszów Mazowiecki.