Poniedziałek, 6.05.2024, Imieniny: Irena, Waldemar, Iryda
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Zwycięstwo po latach. Concordia lepsza od Olimpii [GOL Z MECZU]

23.08.2023, 21:43:29 Rozmiar tekstu: A A A

Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w środowy wieczór na Krakusa piłkarze Concordii. W spotkaniu 4 kolejki III ligi pomarańczowo-czarni pokonali Olimpię Zambrów 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 40 minucie Kacper Sionkowski. Była to pierwsza od 14 lat wygrana Słoników nad zambrowianami oraz 10 z rzędu mecz u siebie bez porażki.

W środowym meczu z Olimpią, trener Łukasz Nadolny wystawił identyczną jedenastkę, która w sobotę zagrała w Bełchatowie. Nadal w meczowej kadrze zabrakło Łukasza Kopki, który pauzuje za czerwoną kartkę z pierwszej kolejki. Warto także odnotować, że pod koniec spotkania, swojego debiutu na boiskach trzecioligowych doczekał się 17-letni pomocnik Szymon Maćkowski.

Concordia dobrze rozpoczęła mecz i już po 3 minutach powinna prowadzić. Po rzucie rożnym Kacper Sionkowski zgrał piłkę głową do ustawionego na dziesiątym metrze Joao Augusto, który silnym uderzeniem pod poprzeczkę starał się pokonać Leo Przybylaka. Bramkarz Olimpii instynktownie odbił jednak piłkę nad bramkę. Elblążanie od pierwszych minut prowadzili grę, a przyjezdni skupili się na szukaniu okazji do wyprowadzenia szybkich kontr. Po jednej z nich, w 16 minucie Jakub Jakimiuk oddał groźny strzał po ziemi, który złapał Dominik Sasiak. W 18 minucie z rzutu rożnego dośrodkował Radosław Bukacki, a najwyżej w polu karnym wyskoczył Piotr Jakubowski, którego uderzenie głową na raty obronił Leo Przybylak. W kolejnych minutach elblążanie oddali trzy strzały z dystansu, ale za każdym razem piłka przelatywała w znacznej odległości nad bramką.

W 40 minucie goście krótko rozegrali rzut rożny, piłkę przejął we własnym polu karnym Radosław Nowicki i szybko odegrał do Joao Augusto. Brazylijczyk przebiegł z nią kilka metrów i zagrał idealnie między obrońców do wybiegającego na czystą pozycję Kacpra Sionkowskiego. Młody napastnik wyszedł na sytuację sam na sam z Leo Przybylakiem i uderzył po długim rogu, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. W samej końcówce pierwszej połowy Słoniki miały jeszcze dwie dogodne okazje do zdobycia drugiego gola. Najpierw w 44 minucie płaski strzał z okolic 20 metra oddał Radosław Nowicki, ale piłka nieznacznie minęła prawy słupek zambrowskiej bramki. Minutę później znów oko w oko z Leo Przybylakiem stanął Kacper Sionkowski, ale był ewidentnie popychany z tyłu przez obrońcę i nie zdołał pokonać golkipera Olimpii.

Drugą część meczu pomarańczowo-czarni mogli rozpocząć mocnym akcentem. W 51 minucie Joao Augusto zagrał w pole karne do Kacpra Sionkowskiego, a ten minimalnie chybił strzelając szczupakiem z piątego metra. W 64 minucie dobrze w bramce Concordii zachował się Dominik Sasiak, który wybronił mocny strzał po koźle z 19 metra Patryka Malinowskiego. W drugiej połowie Olimpia zagrała dużo odważniej i próbowała znaleźć lukę w świetnie funkcjonującej elbląskiej defensywie. Gracze z Zambrowa rzadko jednak dochodzili do sytuacji strzeleckich, a jeśli już się w nich znaleźli, to dobrze w bramce spisywał się Dominik Sasiak. Tak jak w 76 minucie, gdy odbił bardzo mocny strzał Denisa Gojko z szóstego metra.

Słoniki tym razem nie popełniły żadnego poważnego błędu w końcówce meczu i po ostatnim gwizdku sędziego, mogły cieszyć się z drugiego w tym sezonie kompletu punktów i pierwszego przed własną publicznością.

Concordia Elbląg – Olimpia Zambrów 1:0 (1:0)
Bramka: Kacper Sionkowski (40' – asysta Joao Augusto)

Concordia: Dominik Sasiak – Gracjan Szpucha, Piotr Jakubowski, Szymon Mroczko, Radosław Bukacki, Szymon Drewek (75' Bartosz Danowski), Mateusz Szmydt (87' Szymon Maćkowski), Radosław Nowicki (75' Jakub Rękawek), Mateusz Jońca, Joao Augusto Fortunato Mariano (90' Oskar Kottlenga), Kacper Sionkowski (87' Maciej Kaczorowski).

Olimpia: Leo Przybylak – Kacper Piekarski (65' Sebastian Dąbrowski), Nataniel Wybraniec, Bartosz Ciborowski, Rafał Parobczyk, Jakub Romanowicz (75' Maksymilian Korczak), Jakub Jakimiuk (65' Orest Tkachuk), Patryk Malinowski, Adam Radecki, Kacper Gościniarek (90' Krystian Mantur), Paweł Szatała (65' Denis Gojko).

Sędziował: Piotr Wiśniewski (Bydgoszcz)
Żółte kartki: Szpucha, Sionkowski, Jońca, Drewek (Concordia), Ciborowski, Malinowski, Gojko (Olimpia)

W kolejnym meczu Concordia zmierzy się na wyjeździe z Legią II Warszawa. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, 26 sierpnia o godz. 12 na obiekcie Legia Training Center w Książenicach.