Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Concordia zaczęła przygotowania do nowego sezonu w III lidze

11.07.2023, 17:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Concordia zaczęła przygotowania do nowego sezonu w III lidze

26 zawodników wzięło udział w rozpoczynającym letni okres przygotowawczy treningu trzecioligowej Concordii. Zajęcia na boisku przy ul. Skrzydlatej poprowadził nowy trener Łukasz Nadolny. Szkoleniowiec pomarańczowo-czarnych, oprócz piłkarzy znanych z gry w zeszłym sezonie, miał do dyspozycji sporą grupę młodych zawodników, w tym juniorów oraz graczy testowanych. Wszyscy zostaną sprawdzeni w zaplanowanych na ten tydzień trzech sparingach.Otwierający przygotowania poniedziałkowy trening, odbył się na obiekcie przy ul. Skrzydlatej. Wzięło w nim udział aż 26 zawodników, z czego 9 to gracze testowani, w tym 3 to bramkarze. W gronie sprawdzanych znaleźli się m.in. 19-letni Jakub Olejniczak (ostatnio Motor Lubawa), 19-letni wychowanek Concordii Filip Wieliczko (Ruch II Chorzów) oraz 17-letni Miłosz Maciąg (juniorzy Pomezanii Malbork), który jesienią znajdował się już w kadrze Concordii. Oprócz znanych z rundy wiosennej twarzy, w zajęciach uczestniczyli ponadto wyróżniający się juniorzy Concordii z roczników 2005, 2006 i 2007. Ponad półtorej godzinne zajęcia poprowadził trener Łukasz Nadolny, który zastąpił na tym stanowisku Adriana Żurańskiego. Trenerowi Nadolnemu w poniedziałkowym treningu pomagał Daniel Ciesielski. Zajęcia z bramkarzami prowadził natomiast Jarosław Talik, który ponownie będzie się zajmował szkoleniem golkiperów w naszym klubie.Na ten tydzień sztab szkoleniowy zaplanował aż 3 mecze sparingowe. Wszystkie odbędą się poza Elblągiem.


Plan letnich sparingów:12 lipca (środa): KP Starogard Gdański (godz. 19, Starogard Gdański)
13 lipca (czwartek): Olimpia II Elbląg (godz. 19, Stare Pole)
15 lipca (sobota): Stolem Gniewino (godz. 14, Gniewino)
19 lipca (środa): Grom Nowy Staw (godz. 18, Nowy Staw)
22 lipca (sobota): Powiśle Dzierzgoń
29 lipca (sobota): DKS Dobre Miasto

 


O przygotowaniach do nowego sezonu, planach oraz kadrze zespołu rozmawialiśmy z trenerem Łukaszem Nadolnym.


Poprzednia runda była bardzo udana dla Concordii. Zespół zajął 6 miejsce licząc tylko rundę wiosenną. Poprzeczka została więc postawiona wysoko. Jaki cel stawia sobie trener na nowy sezon?

Łukasz Nadolny: Zgadza się, runda wiosenna była bardzo udana w naszym wykonaniu. Zespół zasłużył na bardzo duże słowa pochwały i uznania, oczywiście z trenerem Adrianem Żurańskim włącznie. W zimowym okienku przyszła grupa zawodników, którzy jak się okazało na koniec ligi byli znaczącymi wzmocnieniami i wartością dodaną dla zespołu. Naszym celem na nowy sezon jest stworzenie zespołu, który systematycznie będzie punktował, żeby spokojnie spoglądać w tabelę, a nie jak to było w poprzednich latach, że cały czas do ostatniej kolejki była walka o utrzymanie w III lidze. Chcemy też w dalszym ciągu stawiać na zdolną młodzież.


Jak wyglądać będzie kadra zespołu na rundę jesienną? Są jakieś ubytki? Czy planowane są wzmocnienia lub uzupełnienia?
 

- Jestem zadowolony, że większość zawodników zdecydowała się zostać w klubie na kolejny sezon. Na tą chwilę z zespołem pożegnali się: Jakub Wąsowski, Eryk Jarzębski i Maciej Woźniak. Kilku zawodników przebywa na testach w innych klubach, część jest jeszcze na urlopie, a z resztą trwają rozmowy o najbliższej przyszłości. Oczywiście kadrę chcielibyśmy wzmocnić na kilku pozycjach, dlatego przyglądamy się bacznie zawodnikom, którzy obecnie trenują z nami, bądź pojawią się w najbliższym okresie.


Jak wyglądać będą przygotowania do sezonu?
 

- Nie ukrywam, że na ten moment mamy duży problem z boiskami. Praktycznie wszędzie na obiektach MOSiR, także na boisku przy Krakusa, przeprowadzana jest renowacja nawierzchni. Myślę, że na dniach problem się rozwiąże i będziemy mogli w dobrych warunkach przygotować się do sezonu. W przyszłym tygodniu planujemy obóz dochodzeniowy. W planie mamy również 6 gier kontrolnych, z czego aż 3 w tym tygodniu.


Czy znany jest już pełen sztab szkoleniowy?
 

- Jeżeli chodzi o sztab szkoleniowy to myślę, że w całości poznamy go do początku przyszłego tygodnia. Na tę chwilę z przyjemnością mogę powiedzieć, że do naszego klubu wraca Jarosław Talik, który będzie pełnić rolę trenera bramkarzy.

 

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Kix
  Wtorek, 11.07

  S co z grą w nadchodzącym sezonie w Ostródzie?.

 2. 2
  +1
  ~ kibco
  Środa, 12.07

  a Ciesielski co tam robi? to dopiero druzyna

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2584018707275