Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Pewne zwycięstwo Concordii w ostatnim sparingu przed ligą

12.03.2022, 16:10:00 Rozmiar tekstu: A A A

W czwartkowe popołudnie (10 marca) zespół Concordii rozegrał siódmą i zarazem ostatnią grę kontrolną przed startem ligowych rozgrywek. Słoniki zmierzyły się w Nowym Dworze Gdańskim z miejscowymi Żuławami, wygrywając to spotkanie 4:0. Był to pierwszy w tym roku mecz elblążan na trawiastej murawie. Gole dla elbląskiej drużyny zdobyli: Wojciech Łojeczko (2), Mateusz Szmydt i Joao Augusto Fortunato Mariano. Brazylijczyk swój debiut w Concordii okrasił ponadto dwoma asystami.

Pomarańczowo-czarni po sobotnim sparingu z Bałtykiem w Gdyni, nie mieli już w planach kolejnych gier kontrolnych. Możliwość rozegrania spotkania na naturalnej, trawiastej nawierzchni sprawiła jednak, że trener Krzysztof Machiński zdecydował się na taki mecz. Przeciwnikiem Concordii były występujące w pomorskiej klasie okręgowej Żuławy Nowy Dwór Gdański, z którymi Słoniki tej zimy już raz sparowały, wygrywając na boisku przy ul. Skrzydlatej 3:0. Tym razem jednak sparing odbył się na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim, na trawie i przy sztucznym oświetleniu.

W tym pojedynku szkoleniowiec Concordii miał do dyspozycji 17 zawodników. Zabrakło narzekających na urazy Radosława Bukackiego, Adama Skierkowskiego i Sebastiana Tomczuka oraz chorego Aleksa Łęckiego.

Mecz został podzielony na 3 tercje, każda po 30 minut. W pierwszej z nich lepiej prezentowali się gospodarze, którzy oddali kilka groźnych strzałów na elbląską bramkę. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo Żuławy regularnie trenują na trawiastej murawie już od dłuższego czasu, a w minioną sobotę rozegrały swój pierwszy mecz ligowy. Dla pomarańczowo-czarnych z kolei czwartkowy sparing był pierwszy w tym roku na naturalnej nawierzchni. Elblążanie z każdą kolejną minutą czuli się na boisku pewniej, co udowodnili w drugiej tercji. Od 30 minuty na boisku pojawił się m.in. nowy nabytek Joao Augusto, który w swoim debiucie zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Brazylijski napastnik w 41 minucie świetnie obsłużył Wojciecha Łojeczko, który otworzył wynik meczu. Minutę później 19-letni Łojeczko tym razem otrzymał podanie od Patryka Wieliczko i pięknym strzałem tuż przy słupku podwyższył na 2:0. W 52 minucie Joao Augusto zagrał do Mateusza Szmydta, który trafił na 3:0. Sześćdziesiąt sekund później było już 4:0, gdy na listę strzelców wpisał się wspomniany już Joao Augusto. W trzeciej tercji mimo sporej przewagi Concordii, bramki już nie padły. Nie wynik był to jednak najważniejszy, a to, że pomarańczowo-czarni na tydzień przed ligowym pojedynkiem w Ornecie mieli możliwość przestawienia i przyzwyczajenia się do gry na naturalnej nawierzchni.

Żuławy Nowy Dwór Gdański – Concordia Elbląg 0:4 (0:0, 0:4, 0:0)
Bramki: 0:1 Wojciech Łojeczko (41'), 0:2 Wojciech Łojeczko (42'), 0:3 Mateusz Szmydt (52'), 0:4 Joao Augusto Fortunato Mariano (53')

Concordia: Volodymyr Melnychenko – Edil de Souza Barros, Tomasz Szawara, Hubert Piech, Michał Lewandowski, Iwo Rudziński, Michał Błaszczyk, Łukasz Kopka, Mateusz Szmydt, Mariusz Pelc, Norbert Nestorowicz.

Zagrali także: Paweł Pelc, Wojciech Łojeczko, Patryk Wieliczko, Szymon Drewek, Joao Augusto Fortunato Mariano, Igor Kucharzewski.

Grano 3 x 30 minut.

Pierwszy ligowy mecz Concordia rozegra już za tydzień, w sobotę (19 marca) o godz. 15 z Błękitnymi w Ornecie.