Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Prezes Concordii: Awans do III ligi byłby ukoronowaniem obchodów 35-lecia klubu [WYWIAD]

23.02.2022, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prezes Concordii: Awans do III ligi byłby ukoronowaniem obchodów 35-lecia klubu [WYWIAD]

Wiele się działo w ostatnich miesiącach w Concordii. Klub od lipca ma nowego prezesa, którym został Sebastian Drewek. Po spadku z III ligi, mimo wielu przeciwności losu, zespół seniorów rundę jesienną zakończył na pozycji lidera forBET IV ligi. Celem drużyny jest wywalczenie mistrzostwa rozgrywek i powrót na zaplecze drugiej ligi, co idealnie wpisywałoby się w przypadające na ten rok 35-lecie MMKS Concordia.Zachęcamy do lektury wywiadu z prezesem Concordii Sebastianem Drewkiem, w którym mowa m.in. o ostatnim półroczu w drużynie seniorskiej, a także szkółce piłkarskiej, która ubiega się o srebrną gwiazdkę Programu Certyfikacji PZPN.

Zespół Concordii - lider forBET IV ligi - przygotowuje się obecnie do rundy wiosennej. Miniona runda pokazała, że mimo wielu organizacyjnych perturbacji, przeciwności losu i braku finansowego wsparcia z zewnątrz, można osiągać sukcesy. Seniorzy Concordii są na dobrej drodze do powrotu do III ligi. Jak oceni prezes minioną rundę?
 

Sebastian Drewek: - Przyznam, że na początku letniego okresu przygotowawczego, nam jako zarządowi ciężko było zmobilizować zespół i sztab szkoleniowy do dalszej pracy po spadku z III ligi. Odbyliśmy wiele rozmów i negocjacji z zawodnikami, aby przystąpić do rozgrywek IV ligowych w takim jak obecnie składzie, czyli z zachowanym trzonem zespołu. Niestety nie udało się zatrzymać kilku ważnych zawodników, którzy odeszli do innych klubów. Kadra zawodnicza, która jesienią zdecydowała się zostać w klubie i walczyć o powrót do III ligi - mogę powiedzieć to z wielką odpowiedzialnością - to zawodnicy oddani Concordii.

Uważam, że mimo wspomnianych, niesprzyjających okoliczności, mamy powody do zadowolenia. Pracę, jaką wykonał sztab szkoleniowy i zawodnicy, oceniam bardzo dobrze, co potwierdza miejsce w tabeli. Oczywiście mam świadomość, że nic nie jest jeszcze przesądzone, dlatego ciężko pracujemy, aby utrzymać to pierwsze, premiowane awansem miejsce.
 

Czy udało się już zażegnać wszystkie problemy organizacyjne?
 

- Faktem jest, że w rundzie jesiennej zespół seniorski Concordii musiał się zmierzyć z pewnymi kłopotami organizacyjnymi i finansowymi. Nie otrzymaliśmy dotacji z miasta, a dodatkowo pojawiły się problemy dotyczące możliwości rozgrywania meczy oraz organizacji treningów na stadionie przy ul. Krakusa. Jako zarząd klubu stanęliśmy przed dużym wyzwaniem, żeby doprowadzić do możliwości trenowania i rozgrywania meczy przez nasz zespół seniorski na stadionie przy Krakusa.

W tym celu przez ostatnie miesiące odbyłem wiele spotkań z Panem Prezydentem Elbląga oraz dyrektorami Departamentu Sportu i Rekreacji w Urzędzie Miejskim i MOSiR. Na wniosek Zarządu Concordii o ponowne użyczenie stadionu przy ul. Krakusa na potrzeby rozgrywania meczy przez zespół seniorów, otrzymaliśmy zdecydowaną odpowiedz, że możliwy jest wyłącznie wynajem komercyjny stadionu – czyli odpłatny. Oczywiście klub chcąc walczyć o awans, musiał się na tę propozycję zgodzić i płacić za każdorazowe rozgrywanie meczy na stadionie przy ul Krakusa. W innym przypadku groziłby nam walkower, a nawet wykluczenie z rozgrywek. Było to duże obciążenie finansowe dla klubu, zważywszy na brak miejskiej dotacji. Na szczęście prowadzone przez całą jesień negocjacje, przyniosły częściowy efekt i pod koniec rundy udało się uzyskać niższą stawkę za wynajem obiektu. Na potrzeby treningów stadion wynajmowany był bezpłatnie. W tym miejscu chciałbym podziękować dyrektorowi Departamentu Sportu i Rekreacji oraz dyrektorowi MOSiR za poparcie wniosku o użyczenie stadionu skierowane do Pana Prezydenta oraz za wsparcie przy prowadzeniu negocjacji.
 

Negocjacje te nadal trwają i myślę, że zmierzają w dobrym kierunku. Z prowadzonych rozmów wynika, że włodarzom Elbląga zależy na dobru elbląskiego sportu i rozwoju futbolu w naszym mieście. Dlatego mam nadzieję, że wkrótce seniorzy Concordii będą mogli wrócić na obiekt przy ul. Krakusa na warunkach zbliżonych do tych sprzed 2021 r. Póki co zespół seniorski otrzymał zgodę Dyrektora MOSiR na nieodpłatne trenowanie w zimowym okresie przygotowawczym na obiektach ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Skrzydlatej. Mamy również możliwość rozgrywania meczy sparingowych i gier kontrolnych na tym obiekcie. Także przygotowania do sezonu prowadzone są zgodnie z planem.
 

Jakie cele i plany ma zespół seniorski na drugą część sezonu i na ten rok? Warto dodać, że w roku 2022 MMKS Concordia obchodził będzie okrągłą 35 rocznicę swojego istnienia.
 

- Oczywiście naszym nadrzędnym celem jest awans do III ligi. Będziemy robić wszystko, aby go osiągnąć. W związku z tym wsparcie władz Elbląga będzie nieocenione. Mówię tu o kwestii udostępnienia stadionu na preferencyjnych warunkach, bo niestety wsparcia finansowego pomimo złożonego wniosku, ponownie nie otrzymaliśmy. Awans do III ligi wpisałby się idealnie w obchody 35-lecia istnienia naszego klubu. Obecnie dogrywamy scenariusz świętowania tej okrągłej rocznicy. Pomysłów jest wiele, wkrótce zapadną decyzje i rozpoczniemy przygotowania. Chcielibyśmy, aby było to święto sportu w naszym mieście i aby elbląscy kibice uczestniczyli w tych obchodach.
 

Klub Concordia to nie tylko seniorzy. To także prężnie działająca szkółka piłkarska. Jak oceni prezes osiągnięcia szkółki w 2021 roku?
 

- Szkółka Piłkarska Concordii Elbląg cały czas się rozwija. Mamy swoje sukcesy w szkoleniu dzieci i młodzieży. Nasi podopieczni otrzymują regularne powołania do kadr województwa oraz są zapraszani na testy do liczących się klubów piłkarskich w Polsce. Nie będę mówił o szczegółach, ale proszę zajrzeć na stronę internetową Concordii - tam są informacje o naszych młodych zdolnych piłkarzach. Wspólnie z Trenerami i Zarządem będziemy dążyć do podniesienia rangi Szkółki poprzez szkolenia naszej kadry trenerskiej, organizację obozów piłkarskich i wdrażanie nowych metod szkolenia.

Warto tu przypomnieć, że Szkółka Concordii od wielu lat jest wspierana przez program „Piłkarska przyszłość z Lotosem”. Celem programu jest efektywne szkolenie młodych piłkarzy trenujących w ośrodkach zamiejscowych Akademii tak, aby jak największa liczba zawodników trafiała do kadr wojewódzkich, młodzieżowych kadr Polski, a w rezultacie do zespołów seniorskich najlepszych klubów piłkarskich.
 

Jakie są cele i plany szkółki na ten rok i kolejne lata?

-
Pomimo tego, iż mamy satysfakcję z dokonań naszych młodych adeptów futbolu, wciąż jest wiele do zrobienia. Zależy nam bardzo na naszych młodych piłkarzach, ale bardzo ważna jest dla klubu opinia rodziców. Dlatego działalność Szkółki nie ogranicza się jedynie do codziennych treningów. Nasze drużyny biorą udział w licznych rozgrywkach, na których odnoszą mniejsze i większe sukcesy. Ważnym aspektem są również obozy sportowe. W tym roku zamierzamy znacznie szerzej niż wcześniej korzystać z tych możliwości, a także organizować półkolonie latem i zimą.
 

Jesteśmy również w trakcie ubiegania się o certyfikat – srebrną gwiazdkę PZPN. Certyfikat jest potwierdzeniem jakości codziennej pracy i spełniania najwyższych standardów z zakresu szkolenia czy bezpieczeństwa. Gwiazdka od Polskiego Związku Piłki Nożnej to znak, że dana szkółka spełnia szereg niezwykle istotnych kryteriów. Mamy świadomość, że przed nami duże wyzwanie, ale jestem przekonany, że jest to w zasięgu naszych możliwości.
 

Bardzo ważną sprawą dla szkółki są obiekty tj. boiska, hale, siłownie, które to dzięki Panu Dyrektorowi MOSIR mamy zapewnione i użyczone bezpłatnie.
 

Czy w Elblągu występuje rywalizacja w szkoleniu dzieci i młodzieży między dwoma największymi klubami piłkarskimi - Concordią i Olimpią?

- Jedyna rywalizacja, jaka występuje miedzy nami, to rywalizacja sportowa na boisku i życzyłbym sobie, żeby tak było zawsze. Wpajamy naszej młodzieży, że trzeba się wspierać, kibicować sobie nawzajem, żeby elbląska piłka młodzieżowa osiągała jak najlepsze wyniki na szczeblu wojewódzkim i krajowym. Miałem okazję poznać osobiście Prezesa Olimpii Elbląg i chcę powiedzieć, że jest to człowiek z dużym doświadczeniem. Myślę, że w niedługim czasie obie nasze akademie będą ze sobą współpracować dla dobra rozwoju dzieci i młodzieży w naszym mieście.IV liga - sezon Sezon 2021/2022 - aktualna tabela, wyniki, terminarz

Oceń tekst:

Ocen: 5

%80.0 %20.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +17
  ~ ...
  Środa, 23.02

  Nowy prezes uznał , że ""nie będzie kopał się z koniem"" i mówi to co mówi . Rozumiem to , co nie zmienia faktu , że odczucie wielu w tym mieście jest takie , iż władze miejscowe ""nie czują "" klimatów sportu i kultury . Czy kogoś tam na Ratuszowej to przejmuje ?

 2. 2
  +4
  ~ elbinger
  Środa, 23.02

  Conca do boju!

 3. 3
  +6
  ~ kuk
  Środa, 23.02

  Panie prezesie w sprawach użyczania obiektów sportowych to rozmawiaj pan z wice z panem Nowakiem i bezpośrednio z prezydentem. Ci panowie / z awansu wewnętrznego / którym dziękowałeś to nic nie maja do gadania, oni się cieszą z tych awansów więc ich zdanie jest mało istotne. A swoją drogą czy pan wie ile "płaci" Olimpia za te wszystkie udostępnienia, niech pan nie da się zwieść że to ... tajemnica handlowa. Wszystkie obiekty sportowe są własnością miasta a więc mieszkańców i to mieszkańcy powinni o tym wiedzieć.

 4. 4
  +2
  ~ kez
  Środa, 23.02

  ..."boiska, hale, siłownie, które to dzięki Panu Dyrektorowi MOSIR mamy zapewnione i użyczone bezpłatnie"... , Czy naprawdę pan myśli że to dzięki dyrektorowi MOSiR-u masz pan dostęp do tych obiektów, ten pan może jedynie wydać panu klucze, decydentem jest pan prezydent?

 5. 5
  --5
  ~ Alex12@
  Środa, 23.02

  Jako prezes dane słowo się nie cofa,danego podpisu się nie wypiera.Podjetej rozmowy i ustaleń nie wycofuje Jest pan nie Prezes bo Prezes tak nie postępuje ,a tylko matlrionetka i człowiek bez honoru i mało kto Pana traktuje poważnie

 6. 6
  +1
  ~ Arek
  Środa, 23.02

  Alex12 nie fikaj

 7. 7
  0
  ~ xyz
  Środa, 23.02

  alex12 - kim ty pionku jesteś, żeby takie oskarżenia rzucać i oceniać?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2923049926758