Wtorek, 23.04.2024, Imieniny: Jerzy, Wojciech

Wysoka wygrana Concordii w pierwszym sparingu

23.01.2022, 16:48:54 Rozmiar tekstu: A A A

Wysokim i pewnym zwycięstwem zakończył się pierwszy tej zimy mecz sparingowy Concordii. W sobotnim spotkaniu rozegranym na boisku przy ul. Skrzydlatej, grający w okrojonym składzie lider forBET IV ligi, pokonał występujących w pomorskiej klasie okręgowej Błękitnych Stare Pole aż 8:2. Bramki dla pomarańczowo-czarnych w tym pojedynku zdobywali: Patryk Wieliczko (3), Michał Błaszczyk (2) i Radosław Bukacki (2). Padł też jeden gol samobójczy.

W pierwszym sparingu sztab szkoleniowy Concordii nie mógł skorzystać z usług aż 9 zawodników. Z powodu urazów zagrać nie mogli: Tomasz Szawara, Sebastian Tomczuk i Mariusz Pelc, a z powodu chorób: Adam Skierkowski, Iwo Rudziński i Szymon Ratajczyk. Na testach w innych klubach przebywają: Aleks Łęcki (Legia II Warszawa) i Szymon Drewek (Olimpia Elbląg), a obowiązki służbowe w wojsku zatrzymały Wojciecha Łojeczko.

W miejsce nieobecnych trener Krzysztof Machiński zdecydował się ściągnąć z zespołu juniorów młodszych Oskara Bartosińskiego i Pawła Pytelewskiego. Ponadto sprawdzani byli także: 31-letni brazylijski obrońca Edil de Souza Barros (ostatnio czwartoligowa Polonia-Stal Świdnica), trenujący od początku okresu przygotowawczego z zespołem 23-letni bramkarz Jakub Ignaciuk (Pomowiec Gronowo Elbląskie) oraz testowany już przed tym sezonem 30-letni nigeryjski napastnik Emeka Jude Ezeonu (ostatnio Barkas Tolkmicko).

W sobotnim sparingu Concordia dominowała na boisku od pierwszego gwizdka, a wynik meczu szybko, bo już w 5 minucie otworzył po akcji Łukasza Kopki Michał Błaszczyk. Goście wyrównali w 12 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale z najbliższej odległości Tomasza Grabowskiego. W 29 minucie Błękitni wyprowadzili szybką kontrę, po której Kamil Piotrowski dostał piłkę z lewej strony i z bliska pokonał Kacpra Leszczyńskiego. Jeszcze przed przerwą po zagraniu od Łukasza Kopki do wyrównania doprowadził płaskim strzałem z pola karnego Radosław Bukacki. Słoniki mogły prowadzić po pierwszej połowie, ale sędziowie nie uznali bramek zdobytych przez Patryka Wieliczko i Norberta Nestorowicza, którzy byli na pozycjach spalonych.

W drugiej połowie przewaga pomarańczowo-czarnych była już przygniatająca, co przełożyło się na 6 strzelonych bramek. Między 52 a 55 minutą gospodarze wykorzystali 3 sytuacje i zrobiło się 5:2. Najpierw do siatki trafił Patryk Wieliczko, któremu asystował Mateusz Szmydt. Następnie, także po zagraniu Mateusza Szmydta, pięknym strzałem z pierwszej piłki popisał się Michał Błaszczyk, a chwilę później do własnej bramki trafił Konrad Kotowski. W 65 minucie Concordia przeprowadziła składną, zespołową akcję, którą wykończył strzałem z ostrego kąta Radosław Bukacki i było 6:2. Dwa ostatnie gole były zasługą Patryka Wieliczko, który skompletował tym samym hat-tricka.

Do przerwy był remis, ale wynikało to z naszej nieskuteczności i dwóch naszych błędów. Nie przywiązujemy do tego jednak większej wagi, bo był to nasz pierwszy mecz po dłuższej przerwie. Sparing miał głównie na celu podsumować pierwszy pełny tydzień treningów. Przeciwnik nie był dziś zbyt dobrze dysponowany, co ułatwiło nam tylko zadanie. Na boisku widać było, zwłaszcza w drugiej połowie, różnicę klas. Na szczęście obyło się bez urazów, bo te w tygodniu już nas mocno zdziesiątkowały. W przyszłym tygodniu liczymy, że przybędą do nas wzmocnienia składu – podsumował pierwszy sparing trener Concordii Krzysztof Machiński.

Concordia Elbląg – Błękitni Stare Pole 8:2 (2:2)
Bramki: 1:0 Michał Błaszczyk (5'), 1:1 Tomasz Grabowski (12'), 1:2 Kamil Piotrowski (29'), 2:2 Radosław Bukacki (37'), 3:2 Patryk Wieliczko (52'), 4:2 Michał Błaszczyk (54'), 5:2 Konrad Kotowski (55'-sam.), 6:2 Radosław Bukacki (65'), 7:2 Patryk Wieliczko (71'), 8:2 Patryk Wieliczko (76')

Concordia: Kacper Leszczyński (63' Jakub Ignaciuk) – Jakub Rękawek (65' Paweł Pelc), Edil de Souza Barros, Paweł Pelc (46' Hubert Piech), Michał Lewandowski, Radosław Bukacki, Michał Błaszczyk (70' Paweł Pytelewski), Łukasz Kopka (70' Oskar Bartosiński), Mateusz Szmydt, Patryk Wieliczko, Norbert Nestorowicz (60' Emeka Jude Ezeonu).

W drugim meczu sparingowym Concordia zmierzy się w sobotę (29 stycznia) z młodzieżowym zespołem Polonii Warszawa grającym w Centralnej Lidze Juniorów. Spotkanie rozpocznie się o godz. 16:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.