Piątek, 5.06.2020, Imieniny: Kira, Bonifacy, Waleria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Dwóch bramkarzy Concordii w szpitalu z powodu zatrucia salmonellą. Rywal nie zgadza się na przełożenie meczu

04.09.2019, 12:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dwóch bramkarzy Concordii w szpitalu z powodu zatrucia salmonellą. Rywal nie zgadza się na przełożenie meczu

Czterech zawodników Concordii w ostatnich dniach zatruło się bakterią salmonelli. Dwóch z nich to bramkarze, którzy od 1 września przebywają w szpitalu. Dwaj pozostali kurację przechodzą w warunkach domowych. Występ całej czwórki w czwartkowym, wyjazdowym meczu przeciwko Sokołowi Aleksandrów Łódzki jest praktycznie wykluczony. W związku z tym Concordia zwróciła się do Sokoła z prośbą o przełożenie terminu spotkania. Niestety nasz rywal nie chce się na to zgodzić. Sytuacja jest kuriozalna, bo wcześniej to Sokół zwrócił się o przełożenie meczu z nadchodzącego weekendu, kiedy planowana jest cała 7 kolejka, właśnie na czwartek 5 września. Wówczas Concordia przystała na tę zmianę, mimo iż wiązało się to z wzięciem przez naszych piłkarzy 2 dni wolnego od pracy.

Do zatrucia bakterią salmonelli u czterech zawodników Concordii doszło pod koniec zeszłego tygodnia. Z tego powodu w sobotnim meczu przeciwko Ruchowi Wysokie Mazowieckie wystąpić nie mogli: dotychczasowy podstawowy bramkarz Paweł Łakota oraz napastnik Piotr Goljasz. Niestety objawy zatrudnia nasiliły się i następnego dnia obaj bramkarze Paweł Łakota i Kamil Szawaryn trafili do szpitala, gdzie do tej pory są hospitalizowani. Podobne objawy pojawiły się również u Cypriana Maciejewskiego, który razem z Piotrem Goljaszem nie uczestniczą w treningach i kurują się w warunkach domowych.

W obliczu zaistniałej sytuacji władze klubu wczoraj, tj. 3 września wystąpiły z prośbą o przełożenie wyjazdowego meczu 7 kolejki z Sokołem Aleksandrów Łódzki, który zaplanowany jest na najbliższy czwartek, 5 września o godz. 13:00. Odpowiednie pismo zostało wysłane do naszego najbliższego rywala i Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.
 

Liczymy, że Państwo tak jak my pragniecie rozegrać ten mecz w duchu zdrowej i sprawiedliwej, sportowej rywalizacji, nie zapominając, że zdrowie zawodników jest dla nas wszystkich nadrzędną wartością. Mamy nadzieję na pozytywne rozpatrzenie naszej prośby mając w pamięci, iż Państwo również się z taką prośbą do nas w ostatnim czasie zwróciliście i klub MMKS Concordia dostosował się bez obiekcji do zaproponowanego przez Państwa terminu. Zmiana terminu z weekendu na dzień powszedni, wiązała się z braniem przez naszych zawodników po 2 dni wolnego w pracy, jednak zgodziliśmy się dla Państwa na tę zmianę i nie robiliśmy żadnych przeszkód. Dlatego bardzo proszę o zrozumienie, w jakim położeniu znajduje się w tym momencie nasza drużyna i przełożenie spotkania na dogodny dla obu drużyn termin

– czytamy w podpisanej przez prezesa Concordii Mirosława Pelca pisemnej prośbie do klubu TS Sokół Aleksandrów Łódzki.

Termin meczu może być zmieniony tylko w przypadku zgody drużyny przeciwnej. Niestety nasz rywal nie zgodził się na powtórne przełożenie terminu czwartkowego meczu, co uważamy za zagranie bardzo nie fair. Liczymy, że Sokół jeszcze się zreflektuje i w najbliższych godzinach podejmie decyzję, która usatysfakcjonuje oba kluby.

Jeżeli tak się nie stanie, kadra Concordii na czwartkowy mecz będzie mocno uszczuplona o młodzieżowców, a do dyspozycji trenera pozostaje tylko jeden bramkarz – grający w zespole juniorów – 17-letni Dawid Spychalski.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ czarny
  Środa, 04.09

  Ja się pytam, gdzie się stołowali? Proszę podać informację, która elbląska knajpa truje klientów salmonellą.

 2. 2
  --6
  ~ Kibic OE
  Środa, 04.09

  Haha , pelc ale ciebie wy......i , mowcie co mieliscie na zagryche,

 3. 3
  --5
  ~ Żołądkowa
  Środa, 04.09

  Pochlali pewnie piłkarzyki pajacyki a teraz zatrucie hehe. Cienkie głowy z Batorowa.

 4. 4
  +3
  ~ kibic Concordii
  Środa, 04.09

  Sytuacja bardzo trudna , niemniej Słoniki trzymam kciuki . Postawa sztabu szkoleniowego Sokoła fatalna !!! To się im zemści .

 5. 5
  +1
  ~ lgbt
  Środa, 04.09

  Kibic z OE ,wez sobie naluz onuce na glowe.

 6. 6
  0
  ~ elbinger
  Środa, 04.09

  Tym większa powinna być motywacja piłkarzy Conki do walki w tym meczu. Trzymam kciuki za zwycięstwo!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.