Sobota, 25.05.2019, Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MMKS CONCORDIA ELBLĄG

Drużyna Concordii z rocznika 2008 szykuje formę. Wiosną Słoniki zagrają w dwóch ligach

12.03.2019, 19:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Drużyna Concordii z rocznika 2008 szykuje formę. Wiosną Słoniki zagrają w dwóch ligach
fot. Krzysztof Koteluk

Występujący w rundzie jesiennej w lidze orlika zespół Concordii z rocznika 2008, wiosną posiadać będzie dodatkową drużynę, która została zgłoszona do II ligi młodzika. Występować w niej będą najbardziej wyróżniający się zawodnicy z rocznika 2008. W tym celu pomarańczowo-czarni przez całą zimę doskonalili swoje umiejętności na większym boisku, grając sparingi ze starszymi rocznikami. W minioną sobotę (9 marca) prowadzona przez trenera Marcina Szwedę drużyna, pokonała 4:1 zespół Żuław Nowy Dwór Gdański składający się z rocznika 2007 i 2008. Bramki dla Słoników w tym spotkaniu zdobywali: Igor Łesyk, Wojciech Buła, Sebastian Zabłocki i zawodnik testowany.

W wiosennych rozgrywkach drużyna Concordii z rocznika 2008 posiadać będzie dwa zespoły. Pierwszy z nich, tak jak dotychczas występować będzie w lidze orlika i grać ze swoimi rówieśnikami. Drugi zespół natomiast został zgłoszony do wyższej kategorii wiekowej i będzie rywalizować w II lidze młodzika, która startuje w weekend 6/7 kwietnia. Rozgrywki młodzika różnią się od ligi orlika m.in. tym, że mecze odbywają się na większym boisku, gra się w 9 zawodników, a mecz trwa 60 minut. Zimowe przygotowania rocznika 2008 nakierowane więc były na zapoznanie się z zasadami gry na dużym boisku.

Orlicy Concordii rozegrali również serię sparingów z drużynami z wyższych kategorii wiekowych. Jeszcze na obozie we Władysławowie pomarańczowo-czarni pokonali miejscowy MKS 2008 Władysławowo 5:0 oraz ulegli 0:1 dziewczęcej drużynie MUKS Praga Warszawa z rocznika 2006/2007. Po powrocie do Elbląga rocznik 2008 pokonał drużynę Concordii 2006 2:1 oraz zremisował z Pomowcem 2006 Gronowo Elbląskie 3:3. Drużynę zimą zasiliło również kilku nowych zawodników m.in. Sebastian Zabłocki (Zalew Frombork) i Wojciech Buła (Lechia Gdańsk), który może grać zarówno na pozycji bramkarza, jak i zawodnika z pola. Obaj ci gracze wpisali się na listę strzelców w ostatnim sparingu, w którym Concordia pokonała grające w pomorskiej lidze młodzika Żuławy Nowy Dwór Gdański (roczniki 2007/2008) 4:1.
 

To był nasz kolejny sprawdzian ze starszymi od siebie i muszę przyznać, że wypadliśmy całkiem dobrze. Jestem zadowolony z postawy drużyny. Mimo, że brakowało nam kilku kluczowych zawodników, potrafiliśmy kontrolować przebieg meczu

– podsumował sparing trener rocznika 2008 Concordii Marcin Szweda.

Concordia 2008 Elbląg – Żuławy 2007/2008 Nowy Dwór Gdański 4:1 (2:0)
Bramki dla Concordii: Igor Łesyk, Wojciech Buła, Sebastian Zabłocki i zawodnik testowany.

Concordia: Wojciech Buła - Krystian Rybka, Gabriel Wieliczko, Michał Styczeń, Konrad Maziarz, Bartosz Indyk, Remigiusz Lipowski, Igor Łesyk, Sebastian Zabłocki.
Zagrali także: Marcel Bucholc - Aleksander Janaszak, Patryk Mikuta, Jakub Mielniczuk, Borys Racławski, Mateusz Wojtuciszyn, Filip Haufa, zawodnik testowany.

Grano 2x30 minut.

W najbliższą sobotę (16 marca) Concordia 2008 weźmie udział w organizowanym przez Naki Olsztyn turnieju w kategorii orlika. Z kolei 30 marca nasz zespół zagra sparing z rocznikiem 2008 Olimpii Elbląg.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.