Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Zwycięstwo nad Żuławami w kolejnym sparingu Concordii

28.02.2019, 14:30:21 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarze Concordii rozegrali w środę (27 lutego) jedenasty mecz sparingowy w okresie przygotowawczym. Podzieleni na dwa zespoły pomarańczowo-czarni (każdy rozegrał po jednej połowie), pokonali na boisku przy Skrzydlatej Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:0. Obie bramki padły w pierwszej części meczu, a ich zdobywcami byli Dominik Pawłowski i Adam Skierkowski. Po przerwie, gdy na boisku pojawili się głównie juniorzy młodsi, goli już nie oglądaliśmy. Warto dodać, że jest to czwarty z rzędu, zwycięski mecz kontrolny Concordii zakończony bez straty bramki.

„Słoniki” w środowym meczu musiały sobie radzić bez bramkarza Kacpra Leszczyńskiego (choroba) i powoli wracającego po kontuzji Radosława Lenarta. Po raz kolejny w sparingu Concordii zagrał za to 21-letni pomocnik Patryk Rosoliński (ostatnio Huragan Morąg). W meczu przeciwko Żuławom sprawdzany był również 20-letni obrońca Mateusz Konieczka (Mazur Ełk). Elbląski zespół poprowadził w tym meczu trener juniorów młodszych Concordii Krzysztof Machiński, który zastąpił przebywającego na stażu w Górniku Łęczna Łukasza Nadolnego.

W pierwszej połowie Concordia zdominowała grające w klasie okręgowej Żuławy, czego efektem była szybko strzelona bramka. W 12 minucie po zagraniu Sebastiana Tomczuka, piłkę w polu karnym przyjął Dominik Pawłowski i precyzyjnym strzałem po długim rogu wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na drugą bramkę trzeba było czekać aż do 44 minuty. Wówczas dobrą akcją popisał się Patryk Malanowski, który wymanewrował obrońców i zagrał do nieobstawionego w polu karnym Adama Skierkowskiego, któremu pozostało jedynie przyłożyć nogę do piłki. W drugiej części meczu w Concordii pojawiło się dziesięciu nowych zawodników (pozostał jedynie bramkarz). Szansę pokazania się dostało m.in. sześciu zawodników z zespołu juniora młodszego. Młodzi zawodnicy zagrali poprawnie i udowodnili, że są dobrym materiałem na przyszłość. Przy odrobinie szczęścia w 61 minucie mogło być 3:0, ale 15-letni Szymon Ratajczyk przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Żuław Bartłomiejem Gruszewskim. Pozytywne wrażenie pozostawił po sobie zwłaszcza 17-letni golkiper Słoników Dawid Spychalski, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, czym uchronił swój zespół od utraty gola.

W pierwszej połowie wystąpiła praktycznie pierwsza drużyna, która nadawała ton grze. Zdobyliśmy dwie bramki, a wynik mógł być zdecydowanie wyższy, bo mieliśmy jeszcze kilka innych sytuacji do jego podwyższenia. W drugiej części meczu poza trzema zawodnikami, zagraliśmy młodzieżowcami i juniorami młodszymi. Cieszyć może to, że ci młodzi zawodnicy potrafili podtrzymać wynik i zdobyli kolejne doświadczenie w grze przeciwko seniorom

– podsumował mecz trener Krzysztof Machiński, który zastępował tego dnia na ławce trenerskiej Łukasza Nadolnego.

Concordia Elbląg – Żuławy Nowy Dwór Gdański 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Dominik Pawłowski (12'), 2:0 Adam Skierkowski (44')

Concordia:

I połowa: Dawid Spychalski – Edil de Souza Barros, Michał Lewandowski, Mateusz Konieczka, Radosław Bukacki, Paweł Pelc, Sebastian Tomczuk, Dominik Pawłowski (30' Szymon Ratajczyk), Adam Skierkowski, Adam Duda, Patryk Malanowski.

II połowa: Dawid Spychalski – Paweł Rogoz, Tomasz Szawara, Michał Błaszczyk, Kacper Fedyna, Dawid Załucki, Damian Kozak, Szymon Drewek, Wiktor Kaczorowski, Patryk Rosoliński, Szymon Ratajczyk (65' Mariusz Pelc).

W kolejnym meczu sparingowym Concordia zagra z Olimpią II Elbląg. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 2 marca o godz. 14:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.