Czwartek, 13.08.2020, Imieniny: Diana, Hipolit, Maksym
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WITAMY W ELBLĄGU

Witamy w Elblągu: Wiktora i Jakuba

08.01.2018, 11:00:25 Rozmiar tekstu: A A A
Witamy w Elblągu: Wiktora i Jakuba
Fot. Ryszard Biel

W ramach nowego cyklu „Witamy w Elblągu”, przedstawiamy czytelnikom info.elblag.pl dzieci, które urodziły się w naszym mieście. W Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym 2 stycznia 2018 r., na świat przyszli Wiktor i Jakub.

Wiktor

Aniela Górnicz i Gracjan Kowaleski z Nowego Dworu Gdańskiego doczekali się pierwszego dziecka. 2 stycznia, o godz. 13.00, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym na świat przyszedł Wiktor (3900, wzrost: 57 cm).

Imię wybrał świeżo upieczony tata. - Zawsze podobało mi się imię Wiktoria, dlatego chciałem, żeby syn miał na imię Wiktor. Imię córki będzie już wybierać Aniela – wyjaśniał p. Gracjan.

- Będzie Zuzia – wyszeptała babcia Wiktora.

Pani Aniela od początku wiedziała, że chciałaby urodzić w Elblągu. - W Nowym Dworze nie ma szpitala, więc mogłam wybierać. Postanowiłam, że chcę urodzić tutaj – mówiła.

- Początkowo chciałem pojechać na Sztum, ale skoro Aniela chciała rodzić w Elblągu to jesteśmy w Elblągu – stwierdził p. Gracjan.

O wyborze elbląskiego szpitala zadecydowało posiadanie odpowiedniego sprzętu. - W razie czego mają tu OIOM (Oddział Intensywnej Opieki Medycznej – przyp.red.). W innych szpitalach tego nie ma, więc to jest duży plus – mówił p. Gracjan.

Poród zaplanowany był na 1 stycznia.

To prezent dla szwagra, który ma 2 stycznia urodziny – śmiał się. Jeszcze tydzień temu rozmawiałem z nim o tym, że fajnie by było, gdyby jednak udało się, żeby poród był 2 stycznia i... udało się

– p. Gracjan.
 

Jakub

2 stycznia, o godz. 18.00, na świat przyszedł Jakub (4300, 60 cm). To pierwsze dziecko Natalii i Karola Nowaków. - Imię Jakub najbardziej nam się spodobało – przyznała p. Natalia. - Od początku było wiadomo, że będzie syn. Nasz kochany, wymarzony.

Poród planowany był na... 27 grudnia.

Na szczęście wszystko przebiegło bez problemów. Do szpitala zgłosiłam się 2 stycznia, o godz. 6.00 i urodziłam 12 godzin później

– opowiada świeżo upieczona mama. 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ aaaaaaaaa
  Poniedziałek, 08.01

  a kogo to obchodzi?

 2. 2
  --2
  ~ wwwwwwwwwww
  Poniedziałek, 08.01

  a kogo to obchodzi

 3. 3
  0
  ~ Kk
  Wtorek, 09.01

  No, muszę przyznać że mnie też nie. Ale poczytać miło.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.