Piątek, 19.07.2024, Imieniny: Alfred, Wincenty, Wlodzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Minister cyfryzacji o internecie: Dzieci będą się uzależniały, jeśli nic nie zrobimy. Mogą popaść w depresję

02.02.2024, 09:07:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Minister cyfryzacji o internecie: Dzieci będą się uzależniały, jeśli nic nie zrobimy. Mogą popaść w depresję

- Czy rząd powinien walczyć z uzależnieniem dzieci i młodzieży od internetu? – pyta Bogdan Rymanowski. - Tak – odpowiada minister cyfryzacji. Co ciekawe, podobnego zdania jest aż 86 proc. głosujących w sondzie na radiozet.pl.

 Krzysztof Gawkowski podkreśla, że sam jest tatą trójki dzieci w wieku 3, 8, 14 lat i dodaje: - Widzę, że jeśli nie będziemy robili nic z dostępem do urządzeń, aplikacji, internetu, możliwości kontaktu, to dzieci będą coraz bardziej korzystały ze sprzętu i się uzależniały. Minister przytacza również dane o tym, ze dziś dzieci korzystają z internetu nawet 5,5 godziny dziennie, co daje tygodniowo 40 godzin. - Jest to tyle, co my pracujemy – podkreśla Gawkowski. - Przestrzegam wszystkich rodziców – jeśli patrzycie na dzieci, które siedzą przed tabletami, komputerami, to zastanówcie się, czy to nie jest tak, że potem popadną w depresję, będą rozemocjonowane, doprowadzi to do gorszych wyników w nauce, zamknął się na świat. Przestrzegam i ostrzegam – apeluje szef resortu cyfryzacji.

 


Gość Radia ZET opowiada również, że jego 14-letnia córka dostała swoje pierwsze urządzenie dopiero w 5-tej klasie i on – jako tata – stara się córce ten czas ograniczać. - Jak patrzę na młodszego syna i najmłodszą córkę, to będę dokładnie tą drogą szedł – zapowiada polityk.

 - Namawiam wszystkich do korzystania z tego cyfrowego świata, który proponuje Ministerstwo Cyfryzacji. Wczoraj ogłosiliśmy lekcje cyberhigieny, za darmo, można korzystać – mówi szef resortu. Jego zdaniem zarówno rodzice, nauczyciele, jak i dzieci powinni mieć świadomość, że trzeba to ograniczać.

 


Krótka piłka: Lewica gra ostro z PO i koalicjantami


- Pieniądz cyfrowy to nasza przyszłość? – pyta Bogdan Rymanowski.


- Być może tak, ale nie powiedziałbym jeszcze dziś, że będzie to w krótkim terminie – komentuje minister cyfryzacji.


- Internet w Polsce powinien być za darmo? – pyta prowadzący.


- W wielu miejscach jest za darmo, ale czy będzie wszystko za darmo... nie sądzę, że to łatwe do wprowadzenia – ocenia Gość Radia ZET.


- Lewica powinna ostrzej zagrać z PO? – pyta dziennikarz.


- Gra ostro z PO i koalicjantami, ale ma też wielkie partnerstwo i dobrze jej się rządzi w rządzie – odpowiada polityk Lewicy.

 

Więcej na radiozet.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ pikuś konopka
  Piątek, 02.02

  Minister jest bardzo opóźniony. Niech popatrzy na statystyki samobójstw wśród dzieci, niech zobaczy ile dziecko musi czekać na dostanie się do szpitala [psychiatrycznego. Chyba we wszystkim. Miało być lepiej, a tutaj fundują nam takich abderytów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92639517784119