Sobota, 13.04.2024, Imieniny: Ida, Hermenegilda, Przemyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Truskolaski o dodatku węglowym: 3 tys. zł nie rozwiążą problemu

05.08.2022, 15:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Truskolaski o dodatku węglowym: 3 tys. zł nie rozwiążą problemu

"Te 3 tys. zł nie rozwiążą problemu, dlatego że te pieniądze mogą być wydane na wszystko, a poza tym jeżeli na rynek trafiają dodatkowe pieniądze, to najczęściej rynek reaguje tak, że podnosi ceny" - powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku i prezes zarządu fundacji Unia Metropolii Polskich, który był gościem Rozmowy w południe w RMF FM. Na pytanie Pawła Balinowskiego o to, czy do białostockiego urzędu dzwonią ludzie z pytaniem o zasady przyznawania dodatku węglowego, prezydent powiedział, że "nie, to są sprawy rządowe, jeśli będziemy pośrednikiem, to wtedy tak".

 

 

"Tak jak było z 500+. Jak rząd myślał, że sobie nie poradzi, to zrzucił to na samorządy. Jak zaczęło to dobrze funkcjonować, to zabrał nam dystrybucję 500+. Podobnie może być tutaj" - twierdzi Tadeusz Truskolaski.

 

Zdaniem prezydenta Białegostoku, skoro samorządy poradziły sobie z pandemią koronawirusa i wywołanym wojną przyjazdem uchodźców, to poradzą sobie też "z tym problemem". "Jesteśmy bardzo sprawni pod względem organizacyjnym, gorzej pod względem finansowym" - dodał prezes fundacji Unia Metropolii Polskich.

 

"Miejmy nadzieję, że pieniądze będą przypływać, a nie będzie pustych monitów, że ludzie będą dzwonić, a pieniędzy nie będzie" - powiedział gość Rozmowy w południe w RMF FM.

 

Tadeusz Truskolaski podkreślił, że ma ograniczone zaufanie do rządu.

 

"Przy tych wielu obietnicach rządzących, moje zaufanie jest bardzo niskie co do ewentualnej deklaracji. Na pewno one (pieniądze - red.) się pojawią, ale czy w terminie, trudno powiedzieć. Być może tak, bo sprawa jest bardzo medialna" - powiedział prezydent Białegostoku.

 

Cała rozmowa na RMF24.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Dość tego socjalu
  Piątek, 05.08

  U patoli pójdzie na przelew :). Przez chwilę ciepło im będzie. Szlag mnie trafia. Skończcie to cholerne rozdawnictwo. Dajcie ludziom żyć spokojnie bez koronasciemy, malposciemy, obowiązkowej miłości do ukrow, podwyżek sztucznie pompowanych. Sami sobie poradzimy bez żadnych dodatków.

 2. 2
  +1
  ~ widz
  Piątek, 05.08

  historia zatacza koło:komuna wróciła,inflacja wróciła,wybory wygra jedynie słuszna partia,bieda z nędzą czają się za rogiem.nie będzie już klasy średniej,tylko patoelyta i jej patoelektorat.Polska już się z tego nie podniesie.oby nie doszło do wojny domowej.

 3. 3
  +3
  ~ mis
  Sobota, 06.08

  przeciez te wszystkie dodatki tylko napedzaja wzrost cen i spekulantow ale widac rzadzacym to pasuje i popieraja takie dzialania

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0764820575714