Piątek, 9.12.2022, Imieniny: Aneta, Leokadia, Wieslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

W piątek zobaczymy wzrost inflacji do 15,5 procent

28.06.2022, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
W piątek zobaczymy wzrost inflacji do 15,5 procent
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Inflacja w Polsce wzrośnie w Polsce do 15 i pół procent! Większość ekonomistów prognozuje, że właśnie takie dane za czerwiec ma podać w piątek Główny Urząd Statystyczny. Dziś to jeszcze 13,9 procent. Jeżeli się to potwierdzi, to będziemy mieli w Polsce najwyższą inflację od ponad 25 lat. Od marca 1997 roku.

 

Jest bardzo duże prawdopodobieńśtwo, że te prognozy się potwierdzą. Takie przewidywania stawiają zarówno ekonomiści banków państwowych, jak i prywatnych. 15 i pół procent inflacji wieszczą nam ekonomiści banków PKO BP, Pekao SA, Santander, mBank i ING.

 

 

Rmf24.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ gumi
  Wtorek, 28.06

  glapii ikaczor aut

 2. 2
  +5
  ~ Anty
  Wtorek, 28.06

  Pisiory za kratki

 3. 3
  +5
  ~ Inflacja
  Wtorek, 28.06

  Czyli realna jakieś 20%

 4. 4
  +1
  ~ Tomasz85
  Wtorek, 28.06

  nakręcajcie, nakręcajcie dziś jeszcze 13,9% a w piątek już 15,5% ło Panie trza szybko jutro na zakupy lecieć bo taniej 🤭 a handlowcy te wasze nakręcanie podchwycają i nagle towary które mają już na magazynie kupione od piątku cena do góry, doskonałym przykładem jest paliwo, paliwo kupione za konkretną cenę w ciągu doby zmienia cenę 3 razy. A durni ludzie wierzą, kredyty w górę - bo inflacja?? to proszę o raport zysków netto banków z ostatnich 5 lat rok do roku, wtedy się dowiem, że inflacja nie jest taka straszna jak pazerność właścicieli banków. A rząd na to pozwala, w końcu premier wywodzi się z grona bankowców.

 5. 5
  +5
  ~ oj oj
  Wtorek, 28.06

  Inflacja w 1990 r wynosiła ponad 580 % , no i był duży problem bo ludzie byli potwornie biedni, ci co w złotówkach zarabiali, zdławienie oczywiście odbywało się kosztem najbiedniejszych: bezrobocie, brak możliwości kredytowania itp.To akurat nie jest wymysł mediów tylko fakt finansowy i jeśli rząd nie zdecyduje się na ostre kroki to będzie bardzo słabo. Bo jak na razie z jednej strony chłodzi podwyższając stopy procentowe, a z drugiej grzeje ogólnie pojętymi programami socjalnymi.

 6. 6
  +6
  ~ Kryspin
  Wtorek, 28.06

  Gratulacje dla rządu! Idziemy jak burza w kierunku - wstecznym. Jak za komuny. Jak to miało być panie Morawiecki... Polska w ruinie?

 7. 7
  +3
  ~ ***** ***
  Wtorek, 28.06

  Już z tych kolan wstaliśmy czy jeszcze wstajemy.....????Dla kolegi pytam ;)

 8. 8
  --2
  ~ Nax
  Środa, 29.06

  Najwieksza inflacja od 40 lat w niemczech .To jest jeden z dziesiątków krajów .Wszystko spowodowane Pandemia i Wojną Putina.Chocby skały sr..y.PIS robi co może żeby stłamsic to dziadostwo.

 9. 9
  0
  ~ ERG
  Środa, 29.06

  Głosowaliście na rozdawnictwo pis? No to nie stękajcie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.166121006012