Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Wyborcy PiS nie przejęli się "taśmami Kaczyńskiego" - wyniki badania

06.02.2019, 13:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Wyborcy PiS nie przejęli się "taśmami Kaczyńskiego" - wyniki badania

Politycy są podzieleni w ocenie rozmów biznesowych, w których uczestniczył Jarosław Kaczyński. Co zrozumiałe - opozycja go atakuje, a PiS broni. W badaniu na panelu Ariadna Wirtualna Polska zapytała, co sądzą o tym Polacy?

 

Sprawa zyskała ogromny rozgłos. Aż 80 proc. ankietowanych zna sprawę choćby tylko ze słyszenia (82 proc. wyborców PiS i 89 proc. wyborców Platformy Obywatelskiej).

A czy taśmy zaszkodzą PiS? 40 proc. badanych odpowiedziało na to pytanie twierdząco. Odmiennego zdania było 34 proc. ankietowanych. 26 proc. nie potrafiło udzielić jednoznacznej odpowiedzi.

 

Nieco inaczej widzą to wyborcy Prawa i Sprawiedliwości. 60 proc. z nich wyraziło przekonanie, że "taśmy Kaczyńskiego" nie zmniejszą poparcia dla PiS, a tylko 21 proc. jest przekonanych, że partia zapłaciu utratą poparcia.

Nie najgorzej – z punktu widzenia PiS i Kaczyńskiego przedstawia się również ocena jego zaangażowania w rozmowy biznesowe. Choć większość ankietowanych postrzega to negatywnie, to wśród wyborców PiS ponad połowa – 51 proc. – uznała, że Jarosław Kaczyński ma prawo angażować się w działalność biznesową.

 

71 proc. uczestników badania uznała, że należy wprowadzić w Polsce całkowity zakaz angażowania się polityków w "jakąkolwiek działalność biznesową". Wyborcy PiS w tym przypadku znów poszli "pod prąd" – za zakazem jest połowa z nich.

 

Badanie przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 1-4 lutego 2019 roku. Próba ogólnopolska osób od 18 lat wzwyż (N=1060). Kwoty dobrane według reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --22
  ~ Kat Na Idiotów
  Środa, 06.02

  Oczywiście maja rację... bo ta afera jest naciągana jak stara guma w gaciach! Widzę tam też drugie dno. Słabość wszelkich służb po akcji nagrywania u "Sowy" jest tragiczna...Zastanówcie się ponoć człowiek wykonywał pracę, za którą chciał wynagrodzenie i zamiast podpisać umowę prawna i przedłożyć rachunki oraz zastosować się do wskazówek słusznych Prezesa aby poszedł do sądu on poszedł do adwokata, który współpracuje z adwokatem "PO" , który jest uczulony na PIS?! Przecież to się kupy nie trzyma! To w końcu jego praca miała na celu zarobienie pieniędzy i wykonanie usługi czy zbieranie dokumentów i nagrań przeciwko PIS nie patrząc na koszty?

 2. 2
  +6
  ~ JASNOWIDZ
  Środa, 06.02

  J. Kaczyńskiemu jest potrzebny biznes , jak krowie damskie szpilki .

 3. 3
  --18
  ~ lukasz
  Środa, 06.02

  Gazeta Wyborcza tym razem skompromitowała się na całej linii. Michnik nie dostanie premii od Sorosa . Te wszystkie artykuły to laurka dla Prezesa PIS oraz pokazanie , iż jest uczciwym człowiekiem oraz prawdziwym mężem stanu. Ma klasę a cała ta pyskująca czgraja oszustów i nierobów oraz karierowiczów to nie sięga jemu do pięt. Dziękujemy za info ze mamy uczciwych polityków.

 4. 4
  +18
  ~ fiu
  Środa, 06.02

  Zdemoralizowani przedmówcy.Rece opadają.

 5. 5
  --22
  ~ lukasz
  Środa, 06.02

  Jeżeli my zdemoralizowaniu to wy zdeprawowani . Wstydu oszczędź sobie kolego z archiwum

 6. 6
  --9
  ~ Wyborcy
  Środa, 06.02

  P O i PSL nie potrafią się pogodzić z wynikiem wyborów i jak mogą szczuja,donoszą do UE. Jedynym batem na wszystkich ,oprócz PiS będzie w wyborach pogonienie precz. A ci co tak wykrzykuja wywalic ich z pracy jak im tak zle za obecnej władzy która nie zasługuje na policzek i opluwanie.

 7. 7
  +9
  ~ pira
  Środa, 06.02

  "wywalić ich z pracy "?!!!! piszesz ?A nie pomyslałes ze to sa ludzie (przedsiębiorcy )którzy utrzymują ten kraj i może ciebie tez ?!!!!!!!Tacy jak ty doprowadzili do tego ze teraz Wenezuelczycy szukają pożywienia w śmietniku ! Oby ciebie to nie spotkało.

 8. 8
  +11
  ~ wyborca antypartyjny
  Środa, 06.02

  Problem w tym ze zwolennicy Kaczynskiego nawet gdyby w skarpecie mial piec dziur to i tak zawsze ma te jedna dziure za duzo ktora nie ma wplywu na skarpete wiec nic i nikt ich nie rusza.Problem w tym ze te ,,zelazne 40 % to 40 procent ktore nigdy Kaczynskiemu juz nie wzrosnie ale za to opozycja cala zjednoczona ma dzis o wiele wiecej % i tak po wyborach nawet jesli PiS wygra moze zapomniec o rzadach wiekszosci i o samodzielnych panowaniach...

 9. 9
  +15
  ~ czasy sie zmieniaja
  Środa, 06.02

  Bieda głosowała na Maduro a teraz ta sama bieda szuka jedzenia w smietniku i umiera z głodu.Czy mi ich szkoda ? Hmmm.Taki był ich wybór.

 10. 10
  +8
  ~ rozum jasny
  Środa, 06.02

  Jasnowidz -nie potrzebny mu biznes a jedna go robi i to z wykorzystaniem całego państwa.To ma swoja nazwe.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.82915592193604