Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Pozwów może być aż 20! Lech Wałęsa: "Mają mnie przeprosić"

05.02.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pozwów może być aż 20! Lech Wałęsa: "Mają mnie przeprosić"
Fot. Wikipedia

Gotowe są już dwa pierwsze wezwania do przeprosin za mówienie o nim "płatny agent SB", "zdrajca",czy "donosiciel". Wezwania skierowane są do prof. Zndrzeja Zybertowicza i Jana Pietrzaka. - Mam dosyć! - powiedział Wirtualnej Polsce Lech Wałęsa.

 

Lech Wałęsa w rozmowie z Wirtualną Polką powiedział:

Mam dosyć! Oni książki piszą, udzielają wywiadów o mnie. Publicznie mnie obrażają! Postanowiłem pozwać wszystkich, którzy łamią prawo, pomawiają, kłamią, żeby odpowiedzieli za swoje czyny i słowa.

99,9 tego, co opowiadają, to są kłamstwa! Mówią, że przeze mnie jacyś ludzie w stoczni byli zwolnieni czy krzywdzeni, że ja niszczyłem ludzi. Tam, gdzie ja pracowałem, nikt nie miał żadnych problemów. To ja miałem problemy. Mnie wyrzucili. To opowiadanie absurdów musi się skończyć!

Cenckiewicz pisze, że ja pochodziłem z rodziny patologicznej. To była bardzo porządna wiejska rodzina. Wszyscy kończyliśmy bez problemu podstawówkę – bez milicji, bez awantur – i wychodziliśmy dalej w świat. To Cenckiewicz jest patologią, nie ja!

Ja w teczce Kiszczakowej prawdziwego papieru nie znalazłem. Kombinacje mogły być różne. Na rewizjach u mnie w domu wpadły różne rzeczy. Wpadł na przykład mój opis Grudnia’70. Tam napisałem, jak to wyglądało. Wystarczyło, żeby dopisać ksywkę i już. Ale to nie donos, tylko ich kombinacja. Przyznali się przecież do podrabiania. Gdyby mieli oryginały, to nie potrzeba podrabiać. Cała sprawa jest więc robiona.

Trzeba w Polsce szanować wyroki. Obowiązuje zasada domniemania niewinności.

Oceń tekst:

Ocen: 5

%20.0 %80.0


Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ niewirtualny Polak
  Wtorek, 05.02

  Pokażcie lepiej tą Wirtualną Polkę ;) zamiast Bolka

 2. 2
  +3
  ~ JASNOWIDZ
  Wtorek, 05.02

  BOLEK nie zadzieraj się z artystami kultury . Jasiu Pietrzak ułoży taki wiersz ,że możesz dostać zawału .Uważaj , ile ci w tym wieku zostało życia, zajadłości .

 3. 3
  +1
  ~ 100% elblążanin
  Wtorek, 05.02

  Nie zmieniajmy historii..... Wielki szacunek dla tych którzy walczyli o wolność /narażając własne życie/. Łatwo dziś przy komputerze klikając w ukryciu krytykować .... Pozdrawiam.

 4. 4
  --11
  ~ !!!!!
  Wtorek, 05.02

  Dobrz Lechu ZRÓB z nimi porządek

 5. 5
  +9
  ~ fanfan
  Wtorek, 05.02

  Bolec gramy w totka.Kuzwa ale ty masz tupet elektryku.

 6. 6
  +17
  ~ TYLKOWINNISIETLUMACZA
  Wtorek, 05.02

  NIGDY DO NICZEGO SIĘ NIE PRZYZNAWAJ, JAK ZŁAPIĄ CIĘ ZA RĘKĘ POWIEDZ ZE TO NIE TWOJA RĘKA ......

 7. 7
  +13
  ~ Soldrr
  Wtorek, 05.02

  Bolek daj spokój i się nie kompromituj dalej.

 8. 8
  +18
  ~ B.
  Środa, 06.02

  A jaki jest związek tego pana z naszym miastem? Jaki wpływ owe pozwy będą miały na nasz region? Redakcjo - co chcesz ugrać? Bardziej wkurzyć czytelników?

 9. 9
  +7
  ~ Fan Gargamela
  Środa, 06.02

  Żałosna sytuacja mnie interesowałaby bardziej opinia jego żony niż jego! Do dziś zastanawiam się jak można było w 2011 roku ..."....Formalnie Lech Wałęsa został Honorowym Obywatelem Elbląga 27 października tego roku, wówczas to Rada Miejska podjęła uchwałę przyznającą mu ten tytuł...." jedna osoba zyskała na tym na pewno ten co z zona się fotografował a dziś jest senatorem.

 10. 10
  +2
  ~ patriota
  Środa, 06.02

  o czym te tępy buc Bolek mówi, szmata ,debil.kapuś do czubków z nim niech Polsce wstydu nie robi obciachu niszczy mit Solidarności!!ubecki pomiot!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3518178462982