Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Prokuratura nie odpuszcza Magdalenie Adamowicz. Chodzi o podatki

26.01.2019, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Prokuratura nie odpuszcza Magdalenie Adamowicz. Chodzi o podatki
fot. wnet.fm

Jak ustaliła WP, prokuratorskie śledztwo, w którym zarzuty usłyszała Magdalena Adamowicz, żona zmarłego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza będzie kontynuowane. Wdowie po polityku zarzucano, że miała podać nieprawdę w zeznaniach podatkowych za 2011 i 2012 rok.

 

Wirtualna Polska potwierdziła informację w Prokuraturze Krajowej.

 

- Magdalenie Adamowicz – podobnie jak jej mężowi – zostały postawione zarzuty podania nieprawdy w zeznaniach podatkowych za 2011 i 2012 roku. Z ustaleń śledztwa wynika, że zataili informacje na temat wysokości swoich dochodów i zysków z wynajmu mieszkań. W ten sposób uszczuplili należny Skarbowi Państwa podatek o ponad 131 tysięcy złotych – informuje Wirtualną Polskę Ewa Bialik, rzecznik Prokuratury Krajowej.

 

- Śledztwo w tej sprawie prowadzi Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Sprawy Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu. Do postępowania włączono dochodzenie Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku wszczęte 5 listopada 2015 roku. W tej samej sprawie, Janinie A., teściowej Pawła Adamowicza, przedstawiono zarzuty składania fałszywych zeznań

– dodaje Bialik.

 

Chodzi o głośne śledztwo, które zostało wszczęte po zawiadomieniu złożonym przez szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika. Było ono efektem kontroli oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska prowadzonej przez CBA. Od 2016 roku postępowanie prowadzą dolnośląscy śledczy. Na początku ubiegłego roku ujawnili oni treść zarzutów wobec małżonków.

 

- Magdalena i Paweł A. usłyszeli zarzut w związku z nieujawnieniem dochodów. Zarzut ten został im przedstawiony w sierpniu 2016 r. przez funkcjonariuszy skarbowych Pierwszego Urzędu Skarbowego w Gdańsku. W grudniu 2017 r. zarzut ten został uzupełniony o kwotę zaniżonego podatku dochodowego od osób fizycznych w związku z niewłaściwym rozliczaniem dochodu. Przestępstwo polegało na ukryciu środków pieniężnych poprzez zatajenie ich na rachunkach bankowych w kwocie około 326 000 zł w 2011 r. i 124 000 zł w 2012 r. oraz zatajenia informacji o dochodach uzyskiwanych z wynajmu mieszkań w kwocie 25 000 zł w 2011 r. i w kwocie 20 000 zł w 2012 r., przez co uszczuplili podatek na rzecz Skarbu Państwa w kwocie 130 000 zł

– informował Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

 

Paweł Adamowicz tłumaczył, że zarzuty te są bezpodstawne.

- Prokuratura stwierdziła, że "przestępstwo polegało na ukryciu środków pieniężnych poprzez zatajenie ich na rachunkach bankowych”. Czy można coś zataić na rachunku bankowym? Wydaje się, że w obecnej sytuacji politycznej decydentom tzw. "dobrej zmiany" zależy na mnożeniu wątków i przeciąganiu całej sprawy. Mówiąc językiem potocznym: na "grillowaniu mnie

- mówił wówczas prezydent Gdańska.

Oceń tekst:

Ocen: 15

%93.3 %6.7


Komentarze do artykułu (17)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +22
  ~ ikiv
  Sobota, 26.01

  Dura led sed lex.

 2. 2
  +31
  ~ Dani
  Sobota, 26.01

  Za niezapłacenie w 2014 r 600 złotych w US.Musiałam zapłacic z karami łacznie 19 tys 454 zł .A komus co ?Maja kuzwa darowac.Z jakiej paki.

 3. 3
  +27
  ~ No cóż ..
  Sobota, 26.01

  O nie , nie . Polityka , polityką . Orkiestra WOŚP , orkiestrą , ale ze Skarbówką to każdy musi być ok . Minie sprawdzała 5 razy , raz faktycznie zapomniałem o niepozornym dochodzie . I ..po kilku latach ...bolało .

 4. 4
  +7
  ~ święty człowiek grilowany
  Sobota, 26.01

  Jest sprawą oczywistą że państwo Adamowicz zatajali dochody dla dobra ojczyzny potem pan Adamowicz kupował za te zaoszczędzone pieniądze drożdżówki i rozdawał gnębionym przez PIS i wygłodzonym gdańszczanom

 5. 5
  +29
  ~ vbbbbb
  Niedziela, 27.01

  wszystko wszystkim, rozumiem straszna sprawa z Adamowiczem, ale zwykły człowiek już dawno odpowiadał by karnie

 6. 6
  +17
  ~ Jez
  Niedziela, 27.01

  A co to ona święta krowa ponad prawem niech każdy będzie równy wobec prawa

 7. 7
  +17
  ~ Mayk
  Niedziela, 27.01

  Adamowicz może odpuścił grzechy przez ostatnia puszkie ale ona jak każdy powinna to zrozumieć ze dla wszystkich jednakowe prawo.

 8. 8
  --2
  ~ er ce
  Niedziela, 27.01

  o ile uszczupla Skarb Państwa pilnowanie naszego Skarbu Narodowego na okrągło , przez 24 godz. przez firmę ochroniarską? Przecież to też z naszych podatków.

 9. 9
  +18
  ~ polak
  Niedziela, 27.01

  prali razem brudne pieniądze ,łapówki ,mieszkania itp.P Adamowicz umknął temidzie,ale żonka musi beknąć.Zmknąć pozbawić majątku,Sprawiedliwość musi być jednakowa dla wszystkich ale tak się nie dzieje!1

 10. 10
  +11
  ~ Ed
  Niedziela, 27.01

  Szkoda człowieka że zginął jak zginął ale chachmeciazem był niezłym i wszyscy przecież wiedzą o tym.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1203370094299