Czwartek, 27.06.2019, Imieniny: Cyryl, Maryla, Wladyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

MGMiŻŚ przesłało pismo do KE ws. Przekopu Mierzei Wiślanej

22.01.2019, 16:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
 MGMiŻŚ przesłało pismo do KE ws. Przekopu Mierzei Wiślanej

Jak informuje portal gospodarkamorska.pl Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w dniu 14 stycznia złożyło odpowiedź Komisji Europejskiej na pismo z prośbą o wyjaśnienie zasadności budowy kanału  przez Mierzeję Wiślaną.

 

W drugiej połowie grudnia do MGMiŻŚ trafiło pismo z Komisji Europejskiej, w którym zwrócono się m.in. o podanie argumentów z decyzji środowiskowej. KE powołała się na zobowiązania rządu PO-PSL z 2013 i 2015 r., który zawnioskował do KE o opinię dot. inwestycji. Warto dodać, że ówczesny rząd nie miał obowiązku tego zrobić.

Jednak na zasadzie współpracy z KE, ministerstwo 14 stycznia odpisało Komisji Europejskiej. W odpowiedzi MGMiŻŚ przygotowało wnioski naukowe pochodzące m. in. z raportu środowiskowego oraz argumenty natury geopolitycznej.

Komisja aktualnie analizuje pismo MGMiŻŚ.

Pod koniec grudnia został ogłoszony przetarg na budowę kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.Budowa kanału będzie trwała do roku 2022 roku, a jej koszt wyniesie ok. 880 milionów złotych i w całości będzie pokryty z budżetu państwa.

W tym linku znajdziesz Pismo do KE  tutaj.

 

Więcej o przekopie na stronie gospodarkamorska.pl

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ agent tomek
  Wtorek, 22.01

  Ciekawe, czy generalnym wykonawcą będzie Polska firma ?

 2. 2
  +4
  ~ Prorok Igor
  Środa, 23.01

  Nigdy nie powstanie!

 3. 3
  0
  ~ Fan Gargamela
  Środa, 23.01

  Czytam, czytam i od lat pomysł ten sam tylko uzasadnienia się zmieniają na coraz bardzie absurdalne, a jak czytam o obronności to żal mi tego wszystkiego.....śmiać czy płakać? Ile można byłoby zrobić za 1,5 miliarda dla Elbląga i okolic? Powoływanie się na jakies tradycje z przed wieków jest żałosne...no cóż ludzie maja marzenia....szkoda, że za nas wszystkich fundusze chcemy zrobic coś z czego skorzysta 1o żeglarzy i może dwóch prywatnych armatorów?

 4. 4
  +1
  ~ Do gargamela.
  Środa, 23.01

  To jest wlasnie dla elblaga. To wedka nie ryba ty chcesz dac rybe. Wystarczy ze przekop bedzie, a to spowoduje rozwoj turystyki, a to sa miejsca pracy.

 5. 5
  --1
  ~ Co już
  Środa, 23.01

  Jak to szybko zapomina całe te towarzystwo krytykujace o jednym fakcie. Rządziło. P O i PSL a ile kasy stracili według TVP 350 miliardów zł a może i więcej. Jakoś cisza nikt nie trafił do szuflady z wyrokiem. A za byle co ściga się, a co z tymi co stracili tyle kasy. Prawo nierówne dla wszystkich.

 6. 6
  --1
  ~ taka przenośnia
  Środa, 23.01

  takie pytanko poco komu wędka jeśli w kałuży nie ma ryb?

 7. 7
  +2
  ~ mieszkaniec
  Środa, 23.01

  Temat przekopu jak bumerang wraca przed wyborami a tylko naiwniacy wierzą w te bajki. Przedstawię tylko jeden argument, że tego przekopu nie będzie. Kosz przekopu to około 900 milionów złotych. W tym roku rząd PIS zabezpieczył na ten cel 31 milionów złotych. Czy coś jeszcze mam dodać? Czy wystarczy wam łopatka wbita przez prezesika?

 8. 8
  +3
  ~ mieszkaniec
  Środa, 23.01

  Mój komentarz jest dla tych ,co nie mają zielonego pojęcia o przekopie .żeby więcej nie pisali takich głupot . Jak widać opozycja nie może się pogodzić z tym ,że inni będą robić dobrą robotę , a im pozostał smutek i żal .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.