Środa, 21.10.2020, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Zabójca Pawła Adamowicza miał schizofrenię paranoidalną, niedawno odstawił leki

14.01.2019, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zabójca Pawła Adamowicza miał schizofrenię paranoidalną, niedawno odstawił leki
stopklatka wideo tvn24.pl ( zatrzymanie sprawcy )

Stefan W., który śmiertelnie ugodził nożem prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza był leczony psychiatrycznie w Poradni Zdrowia Psychicznego, miał rozpoznaną schizofrenię paranoidalną i przyjmował lekarstwa, które jakiś czas temu odstawił. Wirtualna Polska dotarła do nowych ustaleń śledczych.

 

Podejrzany przez większość swojego życia utrzymywał się z pieniędzy matki. I dzięki jej wsparciu.

Podczas przesłuchania matka scharakteryzowała syna jako niedojrzałego emocjonalnie – mówi informator WP. I jak opowiadała, w przeszłości często grywał w brutalne gry komputerowe. W młodości był leczony w Poradni Zdrowia Psychicznego – Jednak z biegiem czasu przestał chodzić na terapię, nie chciał uczestniczyć w spotkaniach

– opowiada WP śledczy.

 

- Został skazany za to, że w dniu 8 maja 2013 roku w Gdańsku zaatakował oddział SKOK Piast i ukradł 2580 zł; w dniu 15 maja 2013 r. w Gdańsku posługując się bronią palną w postaci rewolweru alarmowego zaatakował SKOK Stefczyka i ukradł 6000 zł; w dniu 31 maja w Gdańsku zaatakował ponownie SKOK Stefczyka i ukradł 4000 zł; w dniu 12 czerwca 2013 roku w Gdańsku zaatakował oddział Credit Agricole i ukradł ponad 2500 zł. Ataki te doprowadziły pracowników oddziałów banków do rozstroju zdrowia typu depresyjno – lękowego – mówi Wirtualnej Polsce jeden ze śledczych znających kulisy sprawy.

Początkowo Stefan W. przebywał w Areszcie Śledczym w Gdańsku, gdzie otrzymał status niebezpiecznego więźnia. Pobyt w więzieniu przebiegał bez większych problemów. Niedługo później trafił do Zakładu Karnego w Malborku. I tam zaczęły się jego problemy z psychiką. Był leczony psychiatrycznie z powodu zaburzeń zachowania i emocji oraz specyficznych zaburzeń rozwoju. Przebywał na obserwacji sądowo – psychiatrycznej.

 

Po tym, jak jego stan psychiczny uległ pogorszeniu skierowano go do Oddziału Psychiatrii Sądowej w Areszcie Śledczym w Szczecinie. Przebywał tam w okresie luty – kwiecień 2016 r. – mówi źródło WP. W trakcie pobytu w Ośrodku w Szczecinie rozpoznano schizofrenię paranoidalną, zastosowano leczenie farmakologiczne oraz terapię. – Po uzyskaniu poprawy Stefan W. został skierowany do leczenia ambulatoryjnego. Po kilku miesiącach odmówił przyjmowania leków, ale według lekarzy, był w dobrym stanie psychicznym

– mówi WP jeden ze śledczych.

 

Publikacja za zgodą WP

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --32
  ~ ccc
  Poniedziałek, 14.01

  pan prezydent też miał chyba jakąś dysfunkję strasznie się mylił w oświadczeniach majątkowych https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Pawel-Adamowicz-poprawil-piec-oswiadczen-majatkowych-n123213.html

 2. 2
  +29
  ~ Darek
  Poniedziałek, 14.01

  Jak planował zabójstwo to schizofrenii nie miał ?

 3. 3
  +73
  ~ ustawka
  Poniedziałek, 14.01

  Brzmi jak działanie służb

 4. 4
  +11
  ~ kazik
  Poniedziałek, 14.01

  Zapewne ktoś ( jakaś partia ....) , wykorzysta tę niepotrzebną tragedię .... w znanym sobie celu , a w zasadzie już w jakimś stopniu dopięła ( odejście Owsiaka z zarządu WOŚP ) . WYRAZY WSPÓŁCZUCIA DLA RODZINY PANA ADAMOWICZA

 5. 5
  --8
  ~ ccc
  Poniedziałek, 14.01

  dajecie minusy faktom i prawdzie Jak rzeczywistość wam nie odpowiada tym gorzej dla prawdy i rzeczywistości. Nie wiem jak was nazwać

 6. 6
  +6
  ~ jan-49
  Wtorek, 15.01

  z tego widac ze chyba bylo zlecenie na prezydenta adamowicza bandziora woza po szpitalach na badania bo sie zle czuje a moze teraz na wczasy po robocie a w koncu zrobia z niego czubka i za 5 lat wyjdzie widac bardzo kogos bolalo ze adamowicz znow wygral wybory i gdanska nie zdobyli

 7. 7
  +7
  ~ alek
  Wtorek, 15.01

  współwinni są politycy, wystarczyło codziennie włączyć wiadomości obojętnie na którym kanale, i tylko plucie wzajemne i oskarżanie, jedni na drugich i tak w kółko, do zrzygania, a teraz ci sami udają jacy to oni zatroskani.WSTYD.!!!

 8. 8
  0
  ~ mamakaroliny
  Wtorek, 15.01

  cos mi tu nie gra. Mamy do czynienia z kolejnym przekretem, warto przeprowadzic sledztwo na czuje zlecenie działał morderca.Jeżeli zabójca ma schizofrenię paranoidalną, to nigdy nie powinien trafić do więzienia. Jego miejsce jest w psychiatrycznym zakładzie zamkniętym. w takim razie miał rację krzycząc, że go skrzywdzono i tortutowano. Sąd nie miał prawa go skazać na więzienie, tylko skierować do zakładu.Ludzie zacznijcie myslec media znowu na czyjes zlecenie robia wam papke z waszych mozgow

 9. 9
  0
  ~ Mietek
  Wtorek, 15.01

  Wariatów nie brakuje ochrona na scenę nikogo nie powinna wpuścić poza programem.A wojna Polsko Polska trwa pan Tusk Pawle będziemy walczyć o Gdańsk i Polskie pytam się z kim?

 10. 10
  +3
  ~ Marek elbląski
  Wtorek, 15.01

  Ludzie,nie upolityczniajcie tragedii,jaką stała się tragiczna śmierć człowieka,ojca,prezydenta dużego miasta.Ś.p.Paweł Adamowicz nie był dla mnie jakimś autorytetem,ale widocznie był lubiany przez gdańszczan i trzeba to uszanować.Cześć jego pamięci.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0211479663849