Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

KRRiT proponuje, by każdy obywatel płacił 100 zł rocznie za odbiór mediów publicznych

22.12.2015, 11:30:25 Rozmiar tekstu: A A A
KRRiT proponuje, by każdy obywatel płacił 100 zł rocznie za odbiór mediów publicznych
fot. archiwum redakcji

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przedstawiła w swoim raporcie nowy model funkcjonowania mediów w Polsce. Wśród propozycji znalazła się m.in. ta dotycząca opłat za media publiczne. Zdaniem KRRiT każdy Polak co miesiąc powinien płacić na ten cel 8,30 zł. Pobierane środki mają pomóc mediom w ich dekomercjalizacji - informuje internetowy serwis gazetaprawna.pl

Zdaniem przewodniczącego KRRiT Jana Dworaka, dotychczasowa forma finansowania mediów publicznych, czyli abonament "dożywa swoich dni" i z tego powodu konieczna jest zmiana. Krajowa Rada proponuje, by opłata audiowizualna pobierana była w systemie opartym o podatek dochodowy i rejestry PIT, KRUS, ZUS i REGON.

Dworak dodaje jednocześnie, że media publiczne potrzebują na swoje funkcjonowanie ok. 2 mld 600 mln zł rocznie. "Pozwoli ona mediom się zdekomercjalizować" - twierdzi Dworak.

- By uzyskać odpowiednie wypływy według propozycji Rady osoby fizyczne (płatnicy PIT i osoby ubezpieczone w KRUS) powinny płacić ok. 100 zł rocznie (8,33 zł miesięcznie), płatnicy CIT - 2000 zł rocznie (166,6 zł miesięcznie), a organizacje, np. stowarzyszenia i fundacje prowadzące działalność gospodarczą - 400 zł rocznie (33,3 zł miesięcznie). KRRiT proponuje, by niektóre osoby fizyczne były upoważnione do ulgi lub zwolnienia ze składki, np. osoby, które ukończyły 75. rok życia - pisze na swoich łamach serwis gazetaprawna.pl

Wśród zmian KRRiT proponuje skrócenie czasu emisji reklam w mediach publicznych z obecnych 12 minut do 4 minut na godzinę.

Źródło: gazetaprawna.pl
 

oprac.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (29)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +54
  ~ cccc
  Wtorek, 22.12

  i ja mam płacić 100 zł na tych pseudo celebrytów.! To skandal.!!!!

 2. 2
  +16
  ~ jakiejaja
  Wtorek, 22.12

  Kaczyński tak bronił abonamentu. To jeszcze nic. To jest 100 zł od osoby dorosłej (płatnicy PIT). Jak mieszkają 4 osoby to 400 zł. Co wy na to?

 3. 3
  +9
  ~ WON!!!
  Wtorek, 22.12

  Absztyfikanci Grubej Berty I katowickie węglokopy, I borysławskie naftowierty, I lodzermensche, bycze chłopy. Warszawskie bubki, żygolaki Z szajką wytwornych pind na kupę, Rębajły, franty, zabijaki, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Izraelitcy doktorkowie, Widnia, żydowskiej Mekki, flance, Co w Bochni, Stryju i Krakowie Szerzycie kulturalną francę ! Którzy chlipiecie z “Naje Fraje” Swą intelektualną zupę, Mądrale, oczytane faje, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Item aryjskie rzeczoznawce, Wy ***y germańskiego ducha (Gdy swoją krew i waszą sprawdzę, Werzcie mi, jedna będzie jucha), Karne pętaki i szturmowcy, Zuchy z Makabi czy z Owupe, I rekordziści, i sportowcy, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Socjały nudne i ponure, Pedeki, neokatoliki, Podskakiwacze pod kulturę, Czciciele radia i fizyki, Uczone małpy, ścisłowiedy, Co oglądacie świat przez lupę I wszystko wiecie: co, jak, kiedy, Całujcie mnie wszyscy w dupę. Item ów belfer szkoły żeńskiej,

 4. 4
  +9
  ~ Polak
  Wtorek, 22.12

  z tego co kojarze, to teraz jest abonament dużo większy, tyle, że mało kto go płaci, no i jeśli się okaze prawda, że te 100zł. to będzie od osoby a nie za gosp. domowe to będzie przegina - ale co się dziwić, wszak dworak to człowiek Partii Oszustów (wykazujący sięw POprzednich latach wiele razy ogromną arogancją i despotyzmem), ciągle jeszcze siedzący na swoim stołku

 5. 5
  +40
  ~ ddee
  Wtorek, 22.12

  Nie będę płacił bo i tak nie oglądam tych głupot i propagandy w telewizji.

 6. 6
  +6
  ~ julka5
  Wtorek, 22.12

  A co POowski Dworak ma do rządzenia ,capie za moment będzie WYPAD !!!!!!!!!!!!! i tow .Lisienko ,tow.Krasko ,tow.lewicka,Tadla i cała ta komunistyczna banda.

 7. 7
  --32
  ~ koobeer
  Wtorek, 22.12

  Opłata audio wzizualna powinna być , taka jak w Niemczech przy rachunku za prąd . Czy oglądasz czy nie masz obowiązek płacić . Ta opłata nie jest za oglądanie tylko za możliwość jaką ma potencjalny odbiorca

 8. 8
  +35
  ~ vanzan
  Wtorek, 22.12

  i niech każdy płaci podatek drogowy, nie masz samochodu, nieważne, przecież możesz go mieć. tym tropem to będziemy płacić najbardziej bzdurne "podatki"

 9. 9
  +11
  ~ pampi - ZAWADA
  Wtorek, 22.12

  To.... dopiero początek ....

 10. 10
  +22
  ~ szpilka1
  Wtorek, 22.12

  Nie logiczniej by było zakodować program jak inne platformy?? Kto chce to będzie płacił i oglądał, a kto nie to nie. Albo niech ścigają tych którzy udostępniają sygnał np. vectrę, Polsat i inne , a nie ludzi, Płacą , od nich dostają i sobie oglądają- logiczne.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2238631248474