Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Policjanci zapowiedzieli strajk. Nie otrzymają obiecanych 300 zł podwyżki

24.08.2015, 11:32:28 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci zapowiedzieli strajk. Nie otrzymają obiecanych 300 zł podwyżki

- Zaledwie 161 zł miesięcznie wyniesie w przyszłym roku średnia podwyżka uposażeń w policji. Związki zawodowe grożą wyjściem na ulice – informuje gazetaprawna.pl

Donald Tusk obiecał, że w przyszłości policjanci otrzymają podwyżki. Zajmowane stanowisko nie miało mieć wpływu na jej wysokość. Każdy miał dostać po 300 zł. - W przyszłym roku w budżecie państwa na podwyżki dla służb mundurowych wygospodarowano 390 mln zł. Do policji ma trafić 267 mln zł, pozostałe środki – 123 mln zł – zostaną podzielone między Państwową Straż Pożarną, Straż Graniczną oraz służby specjalne – podaje gazetaprawna.pl. - W efekcie ze wstępnych wyliczeń Tomasza Krzemieńskiego, wiceprzewodniczący zarządu głównego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów, wynika, że każdy policjant średnio otrzyma około 175 zł miesięcznie.

W praktyce wysokość podwyżki może być jeszcze niższa. - Z danych Komendy Głównej Policji, do których dotarł DGP, wynika, że średnio na jeden policyjny etat przypadnie 161 zł. Powód? Otóż limity dodatkowych środków na uposażenia w policji skalkulowano oddzielnie dla funkcjonariuszy, a oddzielnie dla cywilnych pracowników komend, przy czym fundusz wynagrodzeń dla drugiej grupy wzrośnie o 4 proc., a dla pierwszej o 6 proc. - wyjaśnia gazetaprawna.pl. - Sprawę dodatkowo komplikuje to, że w kwocie do podziału dla funkcjonariuszy mogą się także znaleźć dodatki motywacyjne przyznawane przez komendantów jednostek.

Więcej na gazetaprawna.pl


opr.


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (22)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ byłyUbek
  Poniedziałek, 24.08

  wyżywimy się... zaczniemy znowu brać w łąpę i robić interesy z Wilkańcami, Kardachami i Robakami. Zrobimy z tego miasta "Miasto Prywatne", podzielimy na strefy i będzie jak kiedyś :)

 2. 2
  +14
  ~ ACAB
  Poniedziałek, 24.08

  i niech strajkują kogo obchodzą ci biedni policjanci ! którzy i tak nic dobrego nie robią , nigdy nie pomogli obywatelowi prócz wstawiania mandatów

 3. 3
  +25
  ~ straznik
  Poniedziałek, 24.08

  nie wiem gdzie ta policja jest na pewno nie na starym mieście to co się ostatnio dzieje to masakra jakaś , grupki zapijaczonych mord gnebią turystów przechodzacych czy to siedzacych przy stolikach o dorzucenie sie do piwa badż papierosów , potem konsumując owe piwa przy akordeoniscie pod okiem czujnie spiacych kamer , bójki miedzy sobą o podział lupów itd,itd , a policja chyba strajkuje bo za cholerę nie zauwazyłem nawet drogówki wstyd bo zagraniczni goście przechodzac przez stary rynek maja tor przeszkód

 4. 4
  +14
  ~ jaro
  Poniedziałek, 24.08

  jak wam nie pauje to sie zwolnijcie i do lopaty elblaska policja to banda robia dodatkowo interesy jezdza dobrymi autami i robija co chca

 5. 5
  +22
  ~ nick
  Poniedziałek, 24.08

  Każdy chce podwyżek,każdy!!!!! To znaczy ze wszyscy mamy strajkować????? Nie ma sprawy dajcie termin a cały kraj stanie nawet na tydzień!!!!!!

 6. 6
  +19
  ~ Rattan
  Poniedziałek, 24.08

  Najpierw trzeba zapracowac a potem upominac sie o podwyzke ?!

 7. 7
  +16
  ~ obserwator
  Poniedziałek, 24.08

  Tusk Wam obiecał ? więc zgłoście się do Tuska.... nie Was jedych wykiwał !

 8. 8
  +14
  ~ i co
  Poniedziałek, 24.08

  Obiecało PO-Premier podwyżki i wykiwało.To nie pierwszy raz PO obiecuje i g***o da lub buduje.Popatrzmy co obiecało w Elblągu???

 9. 9
  +13
  ~ hagas
  Poniedziałek, 24.08

  I znowu oczywiscie TUSK OBIECAŁ ,czego ten notoryczny KŁAMCA nie naobiecywał i NIC nie zrobił , teraz wystawił fachurę Kopacz to do niej idzcie po kasę !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. 10
  +9
  ~ Polak
  Poniedziałek, 24.08

  ja to bym najlepiej rozwiązał straż miejską i POlicję - przecież to i tak są tylko utrwalacze systemu, a obywateli maja za nic i jeszcze się nie zdarzyło aby pomogli, a wręcz przeszkadzają - przeszkadzają nawet w łapaniu złodziei - znam to z własnego doświadczenia - za to jedyne co robią to dbaja o budżet Partii Obłudy i utrwalają jej system (są wyjątki dobre jednak jest ich mniejszość)

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1370079517365