Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Ustawa krajobrazowa wprowadza kary za nielegalne reklamy

18.08.2015, 08:30:05 Rozmiar tekstu: A A A
Ustawa krajobrazowa wprowadza kary za nielegalne reklamy
Fot. Adrian Sajko

- Kary za nielegalne reklamy i specjalny kodeks - w niedzielę zaczęła obowiązywać ustawa krajobrazowa. Ma pomóc samorządom w uporządkowaniu m.in. obecności reklam w przestrzeni publicznej oraz pozwolić zadbać o ład przestrzenny i ochronę krajobrazu - informuje tvn24bis.pl

Wprowadzone zostaną kary, za pomocą którym będzie można egzekwować Ustawa wprowadza kary za nielegalne reklamy, które będą wynosić czterdziestokrotność opłat reklamowych ustalanych przez gminy. Ponadto ustawa daje samorządom możliwość uchwalenia lokalnego kodeksu reklamowego, w którym określone zostaną zasady sytuowania m.in. nośników reklam.

Ustawa definiuje pojęcie reklamy, szyldu, krajobrazu, krajobrazu kulturowego, krajobrazu priorytetowego. Nakłada też m.in. obowiązek sporządzania przez samorząd wojewódzki audytu krajobrazowego; mają być w nim zdefiniowane obszary krajobrazów priorytetowych. Dla tych obszarów sejmik województwa ma mieć możliwość ustalania norm dotyczących wysokości, kształtu budynków i ewentualnego stosowania materiałów miejscowych lub tradycyjnej architektury.


źródło: tvn24bis.pl

 

opr.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%16.7 %83.3


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +9
  ~ Real
  Wtorek, 18.08

  Nareszcie już czas najwyższy żeby to tatałajstwo wywieszało sie nie tam gdzie popadnie

 2. 2
  +5
  ~ śmiechu warte
  Wtorek, 18.08

  Postawiono nowe latarnie ładnie pomalowane i co non stop są oklejone syfem o pożyczkach.Ciekawe czy któryś pseudo tzw bank został ukarany??????????

 3. 3
  +3
  ~ mieszkanka
  Wtorek, 18.08

  Jak się nie mylę to ten przepis i kary miały obowiązywać już w zeszłym roku .Była wielka akcja zrywania " tych pożyczek" i obiecane kary za naklejanie i jakiś czas był spokój .Zaczęły znowu pojawiać się wraz z wakacjami.Nasze miasto przez te coraz większych rozmiarów naklejki wygląda jak śmietnisko Niech wreszcie ktoś będzie konsekwentny i zacznie nakładać kary.

 4. 4
  0
  ~ Polak
  Środa, 19.08

  kary, kary, kary no i jeszcze ... kary - państwo POlicyjne, nic innego PO nie robi tylko nakłada nowe kary i swoim daje milionowe premie (z naszych kar) - żałosnym kolejnym przykładem jest Tczew, gdzie słychać co chwile na placu dworcowym z megafonów komunikat mniej więcej taki: "dzień dobry państwu, przypominamy, że nie wolno palić, nie wolno chodzić po zajezdni autobusowej, nie wolno parkować dłużej niż 15 minut. życzymy miłego dnia." - kuźwa bezczelność w biały dzień - walną 3 zakazy, nic zupełnie innego i pożyczą miłego dnia - to jakby z jakiegoś filmu Barei z czasów prl-u. W innym artykule tutaj piszą o karach za parkowanie w lesie. Co chwile podnoszą kary i robią polowania na kierowców, a znajomy z Hiszpanii nie mógł u nas się nadziwić,ze u nas droga krajowa ma 1 pas ruchu.TYLKO KARY

 5. 5
  0
  ~ cxxzzz
  Czwartek, 20.08

  czy nie można do cholery ukarać firm które widnieją na tych śmiecących ulotkach które to rozlepiane są przeważnie po nocach!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


3.6546580791473