Poniedziałek, 4.07.2022, Imieniny: Elzbieta, Malwina, Teodor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Emigracja zarobkowa Polaków będzie się nasilać. Wyjeżdża coraz więcej osób po studiach

24.07.2015, 07:00:24 Rozmiar tekstu: A A A
Emigracja zarobkowa Polaków będzie się nasilać. Wyjeżdża coraz więcej osób po studiach
Fot. Adrian Sajko

Przeprowadzone w tym roku badania wykazały, że na emigracji zarobkowej przebywa ponad dwa miliony Polaków. Pracy za granicą szukają nie tylko pracownicy z niskimi kwalifikacyjnymi, ale coraz częściej także osoby po studiach. Najpopularniejszy od lat kierunek to Wyspy Brytyjskie i Niemcy a ostatnio także Norwegia – informuje serwis gazetaprawna.pl

- Do pracy za granicą wyjeżdżają nie tylko osoby o niskich kwalifikacjach - podkreśla Krzysztof Inglot, pełnomocnik zarządu Grupy Work Service, która wykonała w tym roku badania związane z emigracją Polaków. W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową zwraca uwagę, że co trzecia osoba, która chce emigrować, jest po studiach.

Jak pisze gazetaprawna.pl Polacy wyjeżdżają przede wszystkim do Wielkiej Brytanii i Niemiec, a ostatnio też bardzo chętnie do Norwegii. Przyciągają ich tam przede wszystkim wysokie uposażenia i bezpieczeństwo socjalne na bardzo wysokim poziomie.

Więcej na ten temat przeczytać można na gazetaprawna.pl

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (24)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +30
  ~ olga
  Piątek, 24.07

  Te dwa miliony to mamy wciskane od lat ,a cały czas wyjezdzaja nowi ,nikt nie wraca .Czas najwyzszy napisac prawdę ,bo chodzi o 3-4 miliony ludzi .

 2. 2
  +14
  ~ gg
  Piątek, 24.07

  To prawda co pisze Olga niżej, i nie tylko ludzie z niskim wykształceniem. Z mojej rodziny wyjechali z wyższym i przynajmniej maja prace. Mieli pracować za psie pieniądze? U nas byli wykorzystywani i poniżani bez pracodawców ,sama byłam w takiej sytuacji nie raz..

 3. 3
  +14
  ~ kiero
  Piątek, 24.07

  Polacy są Polski przepędzani a na ich miejsce sprowadzają 2000 ***ów. Którzy bedą na naszym garnuszku. To nie ste Polski rząd.

 4. 4
  +11
  ~ młoda
  Piątek, 24.07

  No tak, informacja została podana, jak co jakiś czas, a co na to polski rząd?! NIC, MA TO W DUPIE! Ważne, żeby oni mieli stanowiska jak za komuny-zbędne, aby były i nic poza tym. Lubie swój kraj, ale tu ciężko jest żyć, a zwłaszcza jak zakłądasz rodzinę i nie masz pomocy od strony rodziców, np. mieszkania nie dostaniesz, kredytu też nie, bo ani TY ani Twoi rodzice nie mają takiej zdolności kredytowej, a Ty siedząc w domu nie zarabisz przy dziecku, za to mąż 1800zł. gdzie tu opłacić wynajem i żyć ?!

 5. 5
  +19
  ~ jacek
  Piątek, 24.07

  polski rząd szczyci się najniższym od 2005 roku bezrobociem. to manipulowanie ludźmi jest nawet śmieszne

 6. 6
  +13
  ~ anonim
  Piątek, 24.07

  Jak przeżyć za 1750 brutto?

 7. 7
  +15
  ~ anonim
  Piątek, 24.07

  EG robi się miastem emerytów, rencistów urzędników, pracowników sieci handlowych, służb mundurowych i administracji młodzi wyjeżdżają.....

 8. 8
  +2
  ~ bloo696
  Piątek, 24.07

  Skoro ludzi rząd ma W DUPIE i młodych też ma W DUPIE bo interesuje ich tylko to by oni mieli pracę to potem ludzie wyjeżdżają. A potem tyraj do śmierci, a ZUS BĘDZIE SIĘ CIESZYŁ bo więcej będzie miał na swoje zachcianki. Jak ludzie przestaną chodzić na wybory to może się coś zmieni w końcu. A ludzie dalej łudzą się, że jak wygra PO PIS czy inna partia to się zmieni. GÓWNO prawda bo nic się nie zmieni.

 9. 9
  +3
  ~ ANTY ZUS
  Piątek, 24.07

  I bardzo dobrze że wszystko s ***... z tego Elbląga. Co tu robić? Jak zlikwidują ZUS to będzie lepiej.

 10. 10
  +6
  ~ pytalski
  Piątek, 24.07

  I teraz do Was pytanie - zachodze w glowe jakim cedem w Elblagu wygrala "zlota wolnosc"? To bylo chyba cos okolo 60% za utrzymaniem dotychczasowego status quo?? Moze mi ktos to wytlumaczyc, najlepiej na jablkach?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2082829475403