Środa, 26.06.2019, Imieniny: Paulina, Jan, Pawel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

100 tys. miejsc pracy dla młodych za prawie 3 miliardy

15.05.2015, 08:25:18 Rozmiar tekstu: A A A
100 tys. miejsc pracy dla młodych za prawie 3 miliardy
fot. arch. red.

Tyle miejsc pracy dla młodych ma zapewnić nowy program, który dziś ogłosi Bronisław Komorowski.

Sztabowcy prezydenta robią wszystko, by ratować jego kampanię. Jak się dowiaduje "Wyborcza", minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz (PSL), który właśnie zasilił sztab, przygotował z prezydentem program dofinansowania miejsc pracy dla młodych.

Program zakłada zatrudnienie 100 tys. absolwentów. Pracodawca przez rok będzie dostawał od państwa 1,5 tys. zł miesięcznie na wynagrodzenie dla młodego pracownika. Potem przez pewien czas - jeszcze nie wiadomo, jak długi - nie będzie mógł go zwolnić. Program miałby wejść w życie od 2016 r. i być finansowany ze środków europejskich. Kosiniak-Kamysz już znalazł na ten cel około 2,7 mld zł.

Bezrobocie wśród młodych - do 25. roku życia - jest najwyższe spośród wszystkich grup wiekowych. Chociaż spadło w ciągu roku z 26,3 proc. do 21,1 proc., to wciąż ok. 300 tys. osób jest bez pracy. Sztabowcy liczą na to, że nowy program przyciągnie do prezydenta wyborców Pawła Kukiza i zmobilizuje ich rodziców i dziadków, którzy pięć lat temu głosowali na Komorowskiego, a teraz nie poszli do urn.
 

Źródło : wyborcza.pl


 

Oceń tekst:

Ocen: 7

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (49)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +19
  ~ turban
  Piątek, 15.05

  nie wierzcie nikomu z PO ani temu szczynukowiczowu- oni łgaja jak psy! zobaczcie np spot wyborczy donka z 2005 oraz ten z 2007 roku ile tam jest POpulizmu,obłudy i kłamstw! gdzie ta zielona wyspa? dlaczego POlacy nie wracaja do polski tylko z niej coraz liczniej uciekaja?gdzie ten cud gospodarczy? tylko idiota glosuje na peło i bronka szczynukowicza

 2. 2
  --2
  ~ cieciorka
  Piątek, 15.05

  Kto się chce założyć że wygra Duda, który obiecuje cuda i Bronkiem co dziś jest za JOWkiem o jakieś 3 oczka procentowe?

 3. 3
  +12
  ~ Twój e-mail
  Piątek, 15.05

  Przed rozpoczęciem kampanii wyborczej aktualnie nam panujący ogłaszał wszem i wobec że jest kandydatem niezależnym. Czy przynależność do PO i korzystanie z jej wsparcia świadczy o jakiejkolwiek niezależności ? Trochę zaczyna mi to przypominać niezależność kościoła katolickiego w Chińskiej Republice Ludowej, gdzie biskupów zatwierdzają towarzysze partyjni.

 4. 4
  +10
  ~ bul,bul,bul
  Piątek, 15.05

  czóje bul, rze nie ma zgody na brak zgody

 5. 5
  +15
  ~ Twój e-mail
  Piątek, 15.05

  Trochę późno obudził się nasz Pan Prezydent. W minioną niedzielę wyborcy wylali mu na głowę kubeł zimnej wody, do tego doszedł nieudany spacer ulicami Warszawy z suflerem za swoimi plecami, który został zdemaskowany przez media ! Głowa państwa zaczyna szarpać się jak ryba w sieci. Widząc swoją niezwykle trudną sytuację, wychodzi do wyborców ze sloganem „ WYBIERZCIE MNIE, JA WAM OBIECAĆ MOGĘ WSZYSTKO ! ”. Przedstawiony tu program ogłasza Prezydent, pieniądze na jego realizację szuka minister. Czyje w końcu jet to dzieło ?

 6. 6
  +16
  ~ <DARWIN><<
  Piątek, 15.05

  Bredzisławie Kompromitowski, jasnowidzu katastrof lotniczych. Twoja kampania trwała aż pięć lat! Dałeś się poznać z jak najgorszej strony. POdpisywanie ustaw szło ci aż miło, bo z pisaniem po polsku było znacznie gorzej. Może ty nie jesteś w ogóle polakiem? W każdym razie tak się zachowywałeś P.S. Patrząc na wyniki I tury jestem pewien, że były "wałki"

 7. 7
  +15
  ~ NOVAK
  Piątek, 15.05

  jak by co to pan prezydent może zmienić pracę i zaciągnąć kredyt .

 8. 8
  +12
  ~ ursus
  Piątek, 15.05

  moze POra wyslac bronkowi kartony do belwederu aby mogl sie zaczac POwoli pakowac? bronek w panice w sobote przysle do elblaga swojego najbardziej wsieklego psa, stefana niesiolowskiego. niesiol bedzia kasal i plul jadem, wskazane sa szczepionki przeciwko wsciekliznie a takze maseczki na twarz i okulary ochronne aby ochronic sie przed jadem ktorym bedzie plul. mam nadzieje ze na sali bedzie weterynarz a niesiol bedzie mial zalozony kaganiec i kolczatke

 9. 9
  +7
  ~ ale jajca
  Piątek, 15.05

  Bronek z Szogunem na bezrobocie

 10. 10
  +4
  ~ arka
  Piątek, 15.05

  Te miejsca pracy na wyspach Brytyjskich , to będzie warto wyjechać...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.