Piątek, 16.04.2021, Imieniny: Julia, Erwina, Benedykt
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama


Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PREZYDENCKIE 2015

Będzie druga tura. Według sondażowych wyników wygrał A.Duda przed B.Komorowskim

10.05.2015, 21:05:52 Rozmiar tekstu: A A A
Będzie druga tura. Według sondażowych wyników wygrał A.Duda przed B.Komorowskim
fot. Adrian Sajko

Według sondażu exit pool pierwszą turę wyborów prezydenckich wygrał Andrzej Duda. Uzyskał 34,5% głosów. W drugiej turze - 24 maja, kandydat PiS zmierzy się z urzędującym prezydentem Bronisławem Komorowskim (33,1%). Trzeci wynik w pierwszej turze wyborów uzyskał Paweł Kukiz – 20,5%. Frekwencja wyniosła 48,8%.

Wyniki sondażu IPSOS dla TVP/Polsat News/TVN24:

Andrzej Duda  - 34,5%
Bronisław Komorowski - 33,1%
Paweł Kukiz – 20,5%
Janusz Korwin-Mikke - 3,5%
Magdalena Ogórek - 2,4%
Adam Jarubas - 1,6%
Janusz Palikot - 1,6%   
Grzegorz Braun - 1,1%   
Marian Kowalski - 0,8%
Jacek Wilk - 0,6%   
Paweł Tanajno - 0,3%

Jeżeli chodzi o rozkład głosów w poszczególnych województwach, powyższy sondaż wskazuje na remis. W 8 województwach zwyciężył Andrzej Duda, w 8 wygrał też Bronisław Komorowski.

W województwie warmińsko-mazurskim najwięcej głosów zdobył Bronisław Komorowski (37,8%). Drugi wynik uzyskał Andrzej Duda (30,4%), a trzeci Paweł Kukiz (21,4%). Frekwencja w naszym województwie wyniosła 44,6%.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 16

%87.5 %12.5


Komentarze do artykułu (28)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --20
  ~ powiec
  Niedziela, 10.05

  Spokojnie proszę Państwa to jest na razie tylko sondaż wyborczy, a nie ostateczne wyniki!;) W zeszłym roku przy wyborach samorządowych też już „pisiory były w ogródku i witały się z Gąską”!;) Te wyniki są tak bardzo różne od ostatnich sondaży przedwyborczych, że w poniedziałek rano 11 maja 2015 może się okazać np. że Bronek ma 38%, Duda 30% a Kukiz 12%!;) Wtedy znowu się zacznie wrzask że „wybory sfałszowano”, tak swoją drogą ciekawe kto „sponsoruje” te wyborcze badania „exit poll”?

 2. 2
  +8
  ~ pampi - ZAWADA
  Niedziela, 10.05

  KTO ma bardziej zdyscyplinowany elektorat, ten wygrywa ale .... to jest pierwsza tura .

 3. 3
  +14
  ~ Juz
  Niedziela, 10.05

  Duda duda duda wygra gdyby to był kukiz to by przegrał a zelandorem wygra

 4. 4
  +9
  ~ kiet
  Niedziela, 10.05

  jak wygra Andrzej pierwsze co powinien zrobic, to do Moskwy leciec i dogadac sie z niedzwiedziem! Ruskie musza: 1 oddac tupolewa 2 otworzyc rynek 3 przestac sie puszyc!

 5. 5
  +14
  ~ Polak
  Niedziela, 10.05

  powiec - kto sponsoruje badania? hehe pustaczku twoje reżimowe TVP, TVN i Polsat, które razem zamówiły to badanie i podzieliły się kosztami, więc nie powinieneś mieć obiekcji:) Ja wiem, że dla ciebie to badanie to nic, bo teraz działają twoi kumple w komisjach i robią wszystko aby znów były "cuda" nad urnami w imię starej stalinowskiej zasady: "nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy". Ps. jedno z wielu:"ostemplowane karty do głosowania zostały wyniesione do innego pomieszczenia w celu – jak wyjaśnił przewodniczący komisji – „lepszego ich zabezpieczenia”. Zdarzenie zgłoszono do okręgowego sztabu wyborczego PiS, który podjął interwencję do Komisarza Okręgowego. Komisarz Wyborczy okr. 37 w Gdyni na prośbę interwencji odpowiedział, że „musimy sobie ufać”. - zaufać powcowi... uf uf

 6. 6
  --15
  ~ trubadur
  Niedziela, 10.05

  Niestety lewicy już nie ma... Mam pytanko do gorliwych katoli - kiedy będziecie palić ludzi o innych poglądach od waszych?

 7. 7
  --22
  ~ wqeqwe
  Niedziela, 10.05

  pisiory wstrętne jak on mógł mieć tyle poparcia nie dopuśćmy ludzie żeby wygrał PIS ;/ a dlaczego bo nie jak gadają że będzie wojna ale za to co mówią na temat invitro !! i szanowny Pan Kaczyński

 8. 8
  +9
  ~ Do+ wqeqwe
  Niedziela, 10.05

  Szczekaj, szczekaj. Korztko Ci zabieramz Ł= PO na pođredniak !

 9. 9
  --16
  ~ przerażony
  Niedziela, 10.05

  PiS niestety, ale światopoglądowo cofa Polskę do średniowiecza - invitro to grzech, geje na stosy, Rydzyk medium, TvTrwam jedyną rozgłośnią w polsko, radiu...

 10. 10
  +1
  ~ turban
  Niedziela, 10.05

  szkoda ze kukiz nie trafil do drugiej tury. niestety tepy nieświadomy polski elektorat glosuje ciagle na partie obrzeznanych zwana PO i PIS. skazując tym samym kraj na zaglade. w tym wypadku znowu trzeba wybierac mniejsze zlo. w tym wypadku glosuje na Dude. Trzeba przegonić zydkow i tego szczunukowicza z polskiego parlamentu. Glosowalem na Kukiza teraz zaglosuje na Dude.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.049623966217