Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Picie piwa na bulwarach jednak nielegalne

17.04.2015, 12:40:37 Rozmiar tekstu: A A A
Picie piwa na bulwarach jednak nielegalne
Fot. arch. redakcji

Jeszcze do niedawna, warszawski Urząd Miasta na podstawie zebranych opinii twierdziła, że mieszkańcy mogą pić piwo na Bulwarze bez obawy o mandat, ponieważ nie należy on do pasa drogowego. W elblążanach obudziła się iskierka nadziei, że być może i u nas legalnym będzie odpoczynek na wodą z butelką schłodzonego trunku.

Nadzieje zgasły, gdy na warszawskim Bulwarze policjanci zaczęli sypać mandatami. Tamtejszy Urząd Miejski zainteresował się sprawą. - Okazało się, że opinia prawna opracowana na nasze zlecenie nie pokrywa się z orzecznictwem sądów w tej sprawie. To nie urząd miasta decyduje, czy czyn jest niezgodny z prawem. Robią to policjanci i strażnicy miejscy z patrolu. Jeżeli ktoś się z nimi nie zgadza, może nie przyjąć mandatu i iść do sądu. Jednak sądy też uznają, że bulwary to część pasa drogowego, a więc miejsce wymienione w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. I nie można tam spożywać alkoholu - mówił w wyborczej.pl Michał Olszewski, wiceprezydent miasta.

I choć nie każdego stać na piwo w pobliskich pubach, będzie trzeba obyć się smakiem. Za picie w miejscu publicznym grozi nam mandat w wysokości 100zł.

 

Źródło : wyborcza.pl

MM

Oceń tekst:

Ocen: 6

%33.3 %66.7


Komentarze do artykułu (26)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ket
  Piątek, 17.04

  " Bulwar" .......

 2. 2
  +18
  ~ syf
  Piątek, 17.04

  Tak wygląda reprezentacyjny punkt Elbląga -bulwar.Zdjecie super to ukazuje.Picie piwa w takim miejscu grozi podrażnieniem żołądka -syf.

 3. 3
  +6
  ~ kermit
  Piątek, 17.04

  Jakby ludzie potrafili pić to i by to było legalne, a nie że jeden z drugim łoi wóde przez pół nocy a potem zaczyna rozpieprzać wszystko dookoła.

 4. 4
  +23
  ~ sral ten kraj..
  Piątek, 17.04

  W polsce tylko zdychanie jest legalne ..najlepiej w wieku 66 lat co by ZUS Nie ucierpial

 5. 5
  +9
  ~ bezrobotny
  Piątek, 17.04

  A , co to dla mnie sto złotych mandadu, jak ja mam 1200 na łapę . Mogę zapłacić 12 manatow i chodzić głodny , dobre to, i co jeszcze wymyślom przed odejściem .

 6. 6
  +12
  ~ eWA ...
  Piątek, 17.04

  NIEDŁUGO TO ODDYCHAĆ BĘDZIE NIE MOŻNA , CHYBA ŻE ZA TO BĘDZIEMY PŁACIĆ W NORMALNYCH KRAJACH EUROPY TO NA KAŻDEJ IMPREZIE SPORTOWEJ PIJĄ PIWO I NIC SIĘ NIE DZIEJE , TYLKO JAK KTOŚ PRZEKROCZY PRZEPISY ZOSTAJE SUROWO UKARANY I DLATEGO KAŻDY WIE JAK MA SIĘ ZACHOWAĆ PIJĄC PIWO .........................

 7. 7
  +9
  ~ ionx
  Piątek, 17.04

  "warszawski Urząd Miasta"..."twierdziła"... trochę uwagi przy przeklejaniu, proszę.

 8. 8
  +6
  ~ xyz
  Piątek, 17.04

  Dobrze ze chociaz wódeczke mozna popic :D

 9. 9
  +9
  ~ lukasz
  Piątek, 17.04

  Wróć komuno !!!!!! To były czasy gdzie dla Proletariatu nie było żadnych ograniczeń w jedzeniu i picu !! To tylko słodkie wspomnienia , aż żal tych czasów.

 10. 10
  +17
  ~ polska =niemiecka kolonia
  Piątek, 17.04

  W polsce policja Nie jest od tego by nas chronic I pomagac ...ale by na nas polowac I karac ..przedluzenie skarbowki nic wiecej ...taki to kraj "Obywatelski"...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.