Piątek, 14.08.2020, Imieniny: Alfred, Maksymilian, Euzebiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Premia 5 tys. złotych? Tylko w NFZ

13.04.2015, 10:30:10 Rozmiar tekstu: A A A
Premia 5 tys. złotych? Tylko w NFZ
Fot. arch. redakcji

Choć instytucja słynie z braku pieniędzy na leczenie pacjentów, nie przeszkadza jej wypłacanie sowitych premii dla swoich pracowników. W oddziale warmińsko-mazurskim w ubiegłym roku na jednego urzędnika przypadło ponad 5 tysięcy złotych.

Wielomiesięczne kolejki do specjalistów, odmowa leczenia, zrywanie kontraktów ze szpitalami, wstrzymywanie planowanych operacji. To tylko niektóre przykłady składające się na obraz funkcjonowania polskiej służby zdrowia. Pomimo to, pracownicy otrzymali niemałe dodatki.

Wielkopolski oddział NFZ wypłacił każdemu urzędnikowi średnio 4998 zł premii, oddział warmińsko-mazurski 5303 zł, a urzędnicy oddziału łódzkiego otrzymali średnio po 4636 zł premii.

Przypomnijmy, iż wojewódzkich oddziałów NFZ jest szesnaście. Łącznie zaś, Narodowy Fundusz Zdrowia zatrudnia 5083 urzędników.

 

Źródło : onet.pl
 

MM

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ iza
  Poniedziałek, 13.04

  czy przychodnia na Bażyńskiego nie mogłaby zatrudnić więcej pediatrów na NFZ ????? !!!!!!!!!!!!!!!

 2. 2
  0
  ~ pampi - ZAWADA
  Poniedziałek, 13.04

  POdobny artykuł , był kilka dni temu , w innym dzienniku internetowym . : )

 3. 3
  +6
  ~ kto jest szefem szyszka?
  Poniedziałek, 13.04

  Ostatnio miałem okazje zaobserwować kolejkę na tomograf komputerowy w szpitalu wojskowym. Na badania przyszedł jeden pan i nikt więcej.Czyli wniosek z tego ze to nie pacjenci tworzą wielomiesięczne kolejki na badania tomografu tylko NFZ nie daje pieniędzy.Czyli następny wniosek.JESTESMY OKRADANI TERAZ PRZEZ NFZ WCZESNIEJ PRZEZ ZUS !

 4. 4
  +5
  ~ nie dla olsztyna
  Poniedziałek, 13.04

  DLACZEGO zlikwidowano 55 ----- przed numerem NFZ w Elblągu i zrobiono olsztyński numer 89------ .SKANDAL ,wszystko robią na olsztyńską nutę,rejestracje NO-aut firm w Elblągu też.

 5. 5
  +1
  ~ Ana Hana
  Poniedziałek, 13.04

  Warto zauważyć, że nie każdy pracownik zapewne dostał 5 tys. Pewnie Ci zwykli po 1 tys a "prezesi" po kilkadziesiąt tysięcy. Swoją drogą nie tylko NFZ jest chore. Szpitale też nieźle oszukują. Kładą ludzi do szpitala np. w czwartek żeby zrobić badania (które teoretycznie mogłyby zostać wykonane ambulatoryjnie np. pobieranie krwi) Robią badania w piątek każą leżeć do wtorku i nic nie robią. Potem do NFZ u zgłaszają się po kasę za 5 dni pobytu szpitalnego (kilka tysięcy). Nie raz się spotkałam z taką praktyką szpitali. Kuzynka wypisała się na własne życzenie bo przez 5 dni zrobili jej dwa badania a nie wymagała opieki szpitalnej.

 6. 6
  +1
  ~ erer
  Wtorek, 14.04

  skandal i chamstwo i żenada.!!!!!!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.